Cilt Bakımı

Cilt bakımı profesyonel etkenlerin yanı sıra vücut konusunda önemli bir kriterdir. Son yıllarda kadınlar arasında olduğu kadar erkekler arasında da popüler bir güzellik bakım alışkanlığı hâline geldi. Global sahada “gündelik bakım alışkanlıkları” arasında yerini alan çeşitli losyonlar, bakım ürünleri ve cilt kremleri, profesyonel bir takviyeden ziyade cilt sağlığını muhafaza etmek için başvurulan bir yöntem olarak kabul görüyor. Profesyonel sektörün son dönemde bu alanda geliştirdiği birçok bakım ürünü ülkemizde bir furya hâline gelmesiyle birlikte rağbet görmeye devam ediyor.

 

Cilt bakımı gündelik bir uygulama olmasının yanı sıra, dönemsel olarak profesyonel içimde gerçekleştirilmesi gereken uygulamalardandır. Şehir yaşantısı içerisinde yıpranan cildimizin, bakım uygulamalarına tabii tutulması neredeyse bir zorunluluk durumundadır. Yaşlanmanın etkilerini azaltmak ve daha canlı bir cilde sahip olmak için uygulamalar yoğun biçimde tercih edilir.

 

Leke Bakımı

 

Cilt bakımı sağlığının en önemli komplikasyonları arasında öne çıkan cilt lekeleri için yapılır. Kronik bir rahatsızlık nedeniyle ortaya çıkan türlerinin yanı sıra en çok rastlanan leke türü, mevsimsel ve dış etkenlere bağlı olarak ortaya çıkan türdür. Genellikle aşırı yağlı cilt yüzeylerinde ortaya çıkan cilt lekeleri, profesyonel takviyelerle çözülebileceği gibi çeşitli bitkisel müdahalelerle de ortadan kalkabilir. En çok başvurulan leke bakımı yöntemi, doğal peeling için elde edilen karışımlardır. Bitkisel olmalarının yanı sıra cilt yüzeyinde herhangi bir alerjik reaksiyona mahal vermezler. Fakat burada esas almanız gereken en önemli kriter, uygulamak istediğiniz karışımın cilt yüzeyinize uygun olup olmadığına dikkat etmektir.

 

Cilt Leke Giderici

 

Özellikle ergenlik süreci sonrası ortaya çıkan cilt lekeleri, çeşitli cilt hastalıklarına neden olmasının yanı sıra psikolojik anlamda bazı ruhsal problemlere de önayak oluyor. Söz konusu komplikasyonlar, genelde ergenlik sonrası değişen cilt yüzeyi ile sorun yaşayan kızlar arasında artış gösteriyor. Temelinde bazı tıbbi etkenlerin yattığı bu tür vakalar, ergenlik sonrası süreçte cilt yüzeyinde bazı kalıcı lekelerin ortaya çıkmasına zemin hazırlıyor. Bu gibi durumlarda profesyonel çözümden evvel bitkisel metotlar ile kalıcı çözümler yaratmak her daim daha iyi sonuçlar veriyor. Bitkisel cilt leke giderici karışımlar, doğal bir öze sahip olmalarının yanı sıra ergenlik sonrası yenilenen cilt yüzeyinin daha iyi, daha genç ve çok daha parlak bir yapıya kavuşmasını da sağlıyor.

 

Cilt bakımı uygulamalarından yeterli verimi alabilmek için, tam olarak ihtiyacınız olan bakım uygulamasını yaptırmanız gerektiğini unutmayınız. Bu noktada gereksiz maliyetlere katlanmadan, ihtiyacınızın tam karşılığı olan çocuğu alabilmek için size nitelikli hizmet veren merkezleri tercih etmelisiniz. Bu merkezler gerekli analizi yaparak size ihtiyacımız olan uygulamayı sunacak veya siz hangi uygulamayı tercih edersiniz onu gerçekleştirilecektir.

 

Beylikdüzü’ndeki Cilt Bakımı fırsatları ve indirimli Cilt Bakımı fiyatlarından haberdar olmak için bülten’imize kayıt olabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

Pumpking Peeling

Cilt Bakımı Leke Bakımı Fiyatları

Beylikdüzü Cilt Bakımı

Akne Bakımı Nedir ?

Anti Aging Bakım Nedir?

Snowcell Bakımı

Antiaging Cilt Bakımı

Leke Bakımı

Cilt Neden Yaşlanır?

Kimyasal Peeling

 

Kaynakça:

 1. http://www.journalagent.com/z4/vi.asp?pdir=turkderm&plng=tur&un=TURKDERM-71676&look4=
 2. https://www.researchgate.net/profile/Aysegul_Oksay_Sahin/publication/322318267_Diyabetli_Bireylerde_Cilt_Agiz_ve_Dis_Bakimi/links/5a5403800f7e9bbc1059ff6b/Diyabetli-Bireylerde-Cilt-Agiz-ve-Dis-Bakimi.pdf
 3. https://www.researchgate.net/profile/Ayse_Arikan_Doenmez/publication/304498268_Lenfodemde_Cilt_Bakimi_ve_Koruyucu_Yaklasimlar_Skin_Care_and_Protective_Approaches_in_Lymphedema_Derleme/links/577191c808ae842225ac2820.pdf

 

Cilt Bakımı Nedir?

Cilt bakımı maske, peeling gibi birçok uygulamayı içinde barındıran, cildinizin nem dengesini ayarlamayı ve lekeleri gidermeyi amaçlayan estetik uygulamalardandır.

Cilt Bakımı Uygulamaları Ne Kadar Etkilidir?

Cilt tipine göre, hem kullanılan maddeler, uygulama yolları, şekilleri hem de uygulamanın sıklığı değişmektedir. Alınan etkinin yoğunluğu ve hızı, uygulanan bakım ve belirlenmiş seans süresine göre değişkenlik göstermektedir.

Cilt Bakımı Fiyatları Nedir?

Her cilt uzmanlar tarafından analiz edilmekte ve cildin ihtiyaçlarına özel bakım çıkarılmaktadır. Fiyatlar ciltten cilde farklılık göstermektedir.

Cilt Bakımı Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Cilt bakımı periyodik bir işlemdir. Cilt bakımında amaç cildin derinlemesine temizliği olduğu için, cildin alışması gibi bir durum söz konusu değildir. Cilt bakımı düzenli yapıldığı zaman fayda sağlar.

4 Yorum

 • Aslı dedi ki:

  Merhaba Mehtap Hanım, erkek cilt bakımı yaptırmak istiyorum, sakallarım var. sizce cilt bakımı yaptırmak ne kadar etkili olur? bir de cilt bakımından kastınız nedir açabilir misiniz?

 • Zeynep dedi ki:

  Merhaba, cilt bakımında hangi ürünleri kullandığınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

 • Damla Cinas dedi ki:

  merhabalar cilt bakımı yaptırmak istiyorum ancak çok hassas bir cildim var. musluk suyuyla yıkayınca bile reaksiyon veriyor. uygulama hangi ciltler için uygundur sadece muayene için gelebilir miyim?

 • Nihan Yenal dedi ki:

  Merhaba Mehtap hanım, cilt bakımı uygulamasının tam olarak içeriği nedir? cilt bakımı çok geniş kapsamlı bir ifade, cilt bakımı uygulamalarınız neleri kapsıyor daha fazla ayrıntı verir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp'tan Bize Yazın