Mehtap Akdağ

31 Temmuz 2019

3 yorum

Lekesiz ve parlak bir cilt her zaman gençliğin simgesi olmuştur. Peki, leke neden oluşur ve nasıl geçer. Leke oluşumu genellikle cilt tipi ile yakından alakalıdır. Beyaz tenlilerde bazı nedenlerden dolayı leke oluşumu görülebilir. Leke bakımı ile kesin çözüm sağlayabilirsiniz. Salonumuzda leke bakımı öncesinde cilt analizi yapılır ve cilt tipinize uygun seçenekler değerlendirilir.

Neden Leke Oluşur?

 

Cilt rengini melanin hücreleri sağlar. Melanin cildin her yerine eşit dağılmıştır. Bazı durumlarda kümeleşme yaparak cilt lekelerine neden olur. Lekelerin en önemli nedeni güneş ışığıdır. Güneş banyosu yapmak veya solaryuma girmek ciltte bulunan melanin hücrelerine zarar vererek leke oluşumuna neden olur. Leke oluşumu beyaz tenli olan kişilerde daha fazla görülür. Hamilelik durumunda artan hormonlar nedeniyle ciltte lekelenme olabilir. Kullanılan ilaçlar ve düzensiz yaşam tarzı da ciltte leke oluşumunun bir başka nedenidir. Salonumuzda her cilt tipine uygun olarak leke bakımı yapılır.

 

Leke Bakımı Nasıldır?

 

Leke bakımı için bazı uygulamalar yapılır. Kimyasal peeling ve lazer ile soyma yöntemi en çok kullanılan leke bakımı yöntemidir. Leke bakımı lekelerin derinliğine göre birkaç seanstan fazla sürebilir. Leke bakımı boyunca güneş ışınlarından korunmak gerekir. Leke bakımındaki amaç genel olarak cildi soyarak alttan yeni hücre oluşumunu desteklemektir. Cilt soyulduğu zaman alttan yeni hücreler gelir ve bu yeni hücreler dış etkilere karşı çok dayanıksızdır. O yüzden güneşten korunma büyük önem taşır.

 

İlginizi çekebilir:

Cilt Bakımı Leke bakımı Fiyatları

 

Leke Bakımı Fiyatları

 

Leke bakımı tek bir yöntem ile yapılmadığı için fiyatları da farklıdır. Lazer ile leke bakımı daha etkili bakımı olup diğer yöntemlere göre daha pahalıdır. Kimyasal peeling en yaygın olan ve en ekonomik olan yöntemdir. Leke bakımı sonrasında cilt bakımı düzenli olarak yapılmalı ve cilt dış etkilerden korunmalıdır. Yaz mevsiminde sadece güneş koruyucu sürmek yetmez. Güneş koruyucuya ek olarak gözlük ve şapka kullanımı da gerekir. Leke bakımı yaptırmak istiyorsanız salonumuzu arayarak cilt analiz seanslarına katılabilirsiniz. Alanında uzman personelimiz ve modern cihazlarımız ile leke bakımını başarılı bir şekilde yaptırabilirsiniz.

 

Beylikdüzü’ndeki Leke Bakımı fırsatları ve indirimli Leke Bakımı fiyatlarından haberdar olmak için bülten’imize kayıt olabilirsiniz.

 

Kaynakça:

 1. https://dergipark.org.tr/download/article-file/197935
 2. https://www.turkiyeklinikleri.com/article/en-erkekte-deri-ozellikleri-ve-deri-bakimi-58062.html
 3. https://dergipark.org.tr/download/article-file/278945

Leke Bakımı Nedir?

Leke bakımı lekelerin derinliğine göre birkaç seanstan fazla sürebilir. Leke bakımı boyunca güneş ışınlarından korunmak gerekir. Leke bakımındaki amaç genel olarak cildi soyarak alttan yeni hücre oluşumunu desteklemektir.

Leke Bakımı Nasıl Yapılır?

Leke bakımı için bazı uygulamalar yapılır. Kimyasal peeling ve lazer ile soyma yöntemi en çok kullanılan leke bakımı yöntemidir.

Leke Bakımı Hangi Yaş Aralığı İçin Uygundur?

Leke bakımı için öncelikle dikkat edilen husus cildin bu bakıma uygunluğudur. Cildin uzmanlar tarafından bakıma uygun olduğu belirlendikten sonra leke bakımı uygulanmaktadır.

Leke Bakımı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Leke bakımından sonra uzmanınızın uyaracağı esaslara dikkat etmek oldukça önemlidir. Güneşe çıkmamak gibi belli kurallara bakım sonrasında uymanız, bakımdan yarar almanız için oldukça önemlidir.

Salonumuz

Nazım Hikmet Bulvarı Piri Reis Mah. Metropole Park Business Center Giriş Kat:2 Ofis:E27/E28 34515 - Esenyurt / Beylikdüzü / İstanbul

Bize Yazın

info@mehtapakdag.com

Bizi Arayın

0(212) 924 50 50

RANDEVU ALIN

Hemen Yer Ayırtın
KALICI MAKYAJ

KAŞ & KİRPİK

MASAJ

CİLT BAKIMI

Tags :

3 Yorum

 • Necla dedi ki:

  Merhaba, hamilelikten dolayı cildimde lekelenmeler oluştu. Lekelerin gitmesi için uygulamanın ortalama ne sıklıkla yapılması gerekiyor. Bir de fiyatlarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

 • Candan Kiriş dedi ki:

  Selamlar Mehtap Hanım, yüzümde yaygın şekilde güneş lekeleri mevcut, 34 yaşındayım. Uygulama sonrası başarı oranı nedir? Bakım kremlerle mi uygulanıyor?

 • Halime dedi ki:

  Merhabalar, 38 yaşında ev hanımıyım. cildim hassas ve birçok noktada yağ lekeleri oluştu. Uygulama ne kadar etkilidir? bu lekeler geçer mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp'tan Bize Yazın