Snowcell Bakımı Nedir?

Snowcell bakımı cilt deformasyonlarının önüne geçmek için yapılan bir uygulamadır. Zararlı güneş ışınlarına maruz kalmak, sigara tüketmek ya da tüketilen yerlerde yoğun olarak bulunmak, yoğun stres altında olmak, sık yapılan hava değişimleri, bilinçsiz kullanılan cilt bakım ve makyaj ürünleri cildin var olan optimum yapısının bozulmasına, ciltte belirli deformasyonlar ortaya çıkmasına neden olan temel unsurlardır. Bu unsurlar için verilebilecek temel bir yaş aralığı yoktur. Yaşı ilerlemiş bireylerde yoğunlukta olmak ile birlikte genç yaştaki bireylerde de bu deformasyonlar görülebilmektedir.

 

Cilt sağlığına ve bakımına dikkat edilmemesi, cilt yapısına uygun ürünler kullanılmaması ve yukarıdan sayılan unsurlara dikkat edilmemesi cildin mevcut canlılığını korumasına engel olmaktadır. Bu da sürekli olarak solgun ve yorgun bir görünüm ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

 

Cildin canlılığı, ciltteki renk orantılığının korunması, cilt parlaklığı gibi unsurlar cildin iyi olduğunu göstermeye yarayan en önemli unsurlardır. Yukarıda sayılan unsurlar ise bu iyi görüntüyü adeta perdelemektedir. Durum böyle olunca bireylerin cilt bakım alanında arayışa girmeleri kaçınılmazdır. Snowcell bakımı bu arayışa cevap verecek niteliktedir. Peki Snowcell bakımı nedir?

 

Snowcell Leke Bakımı

 

Snowcell Bakımı, cildin mevcut canlılığını, iyi görünümünü geri kazanması ve mevcut lekelerden arındırılması için başvurulan en yaygın ve etkili cilt bakım türüdür. Snowcell cilt bakımı, diğer adı ile Hollywood Bakımı, cilde mevcut rengini veren melanin pigmentinin fazla salgılanması sonucu ortaya çıkan koyulaşmaların giderilmesi için yapılan ve cilde homojen bir görünüm kazandıran bir bakımdır.

 

Snowcell bakımı, antioksidan bakımından adeta ciltte bir koruma etkisi oluşmasını sağlamaktadır. Cildin en üst tabakasındaki hasar görmüş ve deforme olmuş bölgelerin soyulması ve ölü derilerin atılması ile yapılan bu bakım türü, bu sayede ciltteki kusurların ortadan kalkmasını sağlamaktadır.

 

Snowcell leke bakımı, ciltte leke oluşumunu tetikleyen enzimlerin oluşmasını azaltarak ve belirli oranda engelleyerek cilt tonunda bir açılma ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Yapılan bu işlem ile diğer peelinglere ve cilt bakım türlerine oranla çok daha olumlu sonuçlar elde edilmektedir.

 

Bu cilt bakım türünün büyük avantajlarından bir diğeri ise hemen hemen her cilt tipine uygun olmasıdır. Bu işlem esnasında yapılan cilt bakımının soyuculuğu oldukça azdır bu da hassas ciltli bireyler tarafından gönül rahatlığı ile kullanılabilir olduğu anlamına gelmektedir.

 

Yeni Nesil Estetik Uygulamaları ile Tanışın

 

Snowcell Bakımı; yeni nesil bir uygulamadır ve kökeninde uzun yıllardır yapılmakta olan bilimsel araştırmalar yatar. Cilt bakımı uygulaması olarak en yaygın tercih edilen yöntemlerden olmasa da, en etkili yöntemlerden birisi olarak bu yöntem sıklıkla kullanılmaktadır. Ancak bu uygulama her merkezin gerçekleştirebildiği bir uygulama değildir. İleri düzey bir teknik olmasından dolayı yalnızca alanında uzman kişilerin denetiminde, yeterli donanımı bulunan kliniklerde bu hizmet sunulabilir. Kalıcı ve etkili bakımlar için şimdi bu uygulamayı almak üzere başvurabilir, hemen parlak ve güzel bir cilde sahip olmak için ilk adımı atabilirsiniz.

 

Beylikdüzü’ndeki Snowcell Bakımı fırsatları ve indirimli Snowcell Bakımı fiyatlarından haberdar olmak için bülten’imize kayıt olabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir:

Cilt bakımında uygulamalar

3 Yorum

  • Derya Gencal dedi ki:

    selamlar çok kuru ve alerjik bir cikt yapısına sahibim. 46 yaşındayım. snowcell bakımı hangi ciltler için uygundur? teşekkürler

  • Hatice dedi ki:

    Merhabalar snowcell bakımı yaptırıcam ancak etkisini merak ediyorum. Öncesi sonrası fotoğrafınız var mı ? iyi çalışmalar

  • Aslı Güneş dedi ki:

    merhaba piyasada birçok snowcell ürünleri satılıyor. bu ürünlerle evde uygulamakla klinikte yaptırmak arasında fark nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp'tan Bize Yazın