Beylikdüzü Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon; vücudumuzdaki istenmeyen tüylerin lazer ışınları kullanılarak yok edilmesidir. Kıl köklerinin lazer yoluyla yakılması ile yapılan işlem sonucu kalıcı olarak tüylerden kurtulmayı sağlar. Zaman alan ve kalıcı olmayan tüy alma yöntemleri yanında epilasyon, hayatı kolaylaştıran, zamandan ve uzun vadede maddi olarak tasarruf sağlayan bir uygulamadır. Tüylerden geçici kurtulma yolları son derece acı veren işlemlerdir. Lazer epilasyon ise neredeyse acısız ve kalıcı bir çözüm sunar.

 

1990 yılıyla birlikte ortaya çıkan çalışmalar ışığında dermatolojik olarak da zararlı olmadığı ortaya konan lazer epilasyon, 1990’nın son yıllarında ticari olarak kullanılmaya başlanmış ve son yirmi yılda hızla hayatımızda yerini almıştır. Her geçen gün teknolojinin ilerlemesiyle daha da yaygın ve ulaşılabilir hale gelmiştir.

 

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

 

Lazer epilasyonda vücuda lazer ışığı gönderilir. Uygulama lazer ışığının vücuda dalga boyu göndermesiyle çalışır. Kıl köklerine renk veren melanin pigmenti, gönderilen ışığı emerek kıl kökünün incelmesini sağlar. Teknolojinin ilerlemesiyle lazer yöntemleri gelişmiş ve işlem sırasında acı duyma ve işlem sonrası ağrı hissetme ortadan kalkmıştır. Lazer epilasyonda kullanılan soğutma teknolojisi ile acı ve ağrı oluşumu yaşanmaması noktasında çok iyi sonuçlar elde edilmektedir.

 

Uygulama sırasında önce kişinin tüylerinin jilet yardımı ile alması gerekir. İşlemden birkaç gün önce yapılması önerilmektedir. Böylece cihaz kıl köklerini daha rahat bir şekilde algılar. Bu sebeple ağda gibi kıl köklerini komple alan uygulamaların yapılmaması önemlidir. Tüylerin boyu birkaç gün içerisinde birkaç milim kadar uzayacağından, uygulamanın yapılacağı kısımda kıl kökleri lazer cihazı tarafından rahatça algılanabilir. Ancak uygulama yapılmadan önce kişinin ten ve kıl rengine bakılarak lazer değerlerinin ayarlanması zaruridir. Bu evrede kişiye en uygun dozu belirlemek, işlemin başarısı ve güvenliği için çok önemli bir noktadır.

 

Her uygulama bölgenin yerine göre ayarlanmalıdır. Her bölgeye ayrı ayrı doz ayarlanmalıdır. İşlemin yapılacağı yerin büyüklüğü epilasyon zamanını etkiler. Seanslar genellikle ortalama olarak beş dakika ile iki saat arasında sürebilir. Bu süreler uygulamanın yapılacağı bölgeden bölgeye göre değişir. Lazer epilasyon yöntemleri genellikle altı ila sekiz seans arasında tamamlanmaktadır.

 

Lazer Epilasyon Yöntemi Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?

 

Lazer epilasyon; yüz, kulaklar, kulak ve burun içi, ense, boyun, koltuk altı, bacak, gövde, omuzlar, göbek, kalça, sırt, bel çevresi, göğüs üstü, genital bölge dahil vücudun hemen hemen her noktasına uygulanabilir. Doku itibariyle kaş bölgesi ve göz çukuru lazer epilasyona uygun değildir. Lazer epilasyon yöntemi genellikle kadınlar tarafından tercih edilse de erkekler içinde kolaylıkla uygulanabilmektedir. Son yıllarda erkekler tarafından da sıkça tercih edilen bir uygulamadır.

 

Lazer epilasyon yönteminin uygulanacağı kişinin hormonsal bir bozukluğun olmaması gerekmektedir. Herhangi bir cilt hastalığı olan kişilere de lazer epilasyon yöntemi uygulanmamalıdır. Lazer epilasyonu melanin pigmentini hedef alarak çalıştığı için beyaz, sarı ve kızıl kıl rengine sahip kişilere uygulanmamaktadır. Kanser hastalarına, aşırı bronz cilde sahip kişilere ise lazer epilasyon yöntemi uygulanmamaktadır.

 

Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

 • İşlem yapılmadan dört hafta öncesinden bölgedeki kıl köklerine etki edebilecek cımbız, ağda, epilatör veya tüy dökücü kremler ile işlem yapılmamalıdır.
 • Bir ay öncesinden itibaren direkt gün ışığına maruz kalınmamalı ve bronzlaşmadan kaçınılmalıdır. En uygun zaman, kişinin normal ten rengine sahip olduğu zaman işlemi gerçekleştirmektir.
 • Kullanılan herhangi bir ilaç var ise mutlaka uygulama yapacak uzmana bilgi verilmelidir. Özellikle izotretinoin gibi etken maddesi bulunan ilacı kullanan bir kişi en az altı ay sonra lazer epilasyon yaptırmalıdır.
 • Uygulamadan önce cilde kimyasal içerikli peeling veya cildi tahriş edecek krem uygulaması yapılmamalıdır.
 • Lazer epilasyondan önce tüyleri sarartacak maddeler kullanmayınız.
 • Varolan herhangi bir kronik hastalığınız ya da cilt probleminiz varsa mutlaka işlemi gerçekleştirecek uzmana bilgi veriniz.

 

Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Lazer epilasyon son derece sorunsuz bir işlemdir. Bazı kişilerde seans sonrası işlemin yapıldığı yerde ödem, kızarıklık, kabarcık oluşumu gibi durumlar gözlenebilir. Çoğu zaman bu belirtiler birkaç saatte yok olduğu gibi birkaç gün de devam edebilir. Bu sebeple işlem bitiminde istenirse bölgeye soğuk ya da buz uygulanabilir. Nemlendirici kremler uygulanabilir. 

 

İlk yirmi dört saat işlemin uygulandığı bölgeye sıcak su değdirmekten kaçınılmalıdır. Uygulama yapılan bölge en az iki gün tıraş edilmemelidir. Ağda tüy dökücü kremler kullanılmamalıdır. Kabuklanma olursa ellenmemelidir. Bölgeye nazik davranın ve kaşımaktan kaçının. Keseleme gibi tahriş edici işlemlere maruz bırakmayın. Ateş ya da iltihap gibi enfeksiyon bulgusu varsa mutlaka işlem yapan yerle görüşün ve doktora başvurunuz. İşlem yüz bölgesine yapıldıysa epilasyon sonrasında yirmi dört saat fondöten, allık gibi cildi kapatan ürünler kullanmamaya dikkat edin. Gerekli durumlarda ağrı kesici alınabilir.

 

Beylikdüzü’nde Lazer Epilasyon Merkezi Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 

 • İşlemi kimin yapacağı
 • İşlemi yapacak kişinin yetkinliği
 • Kullanılan cihazların yeniliği ve temizliği
 • Merkezin deneyim ve referansları
 • Temizlik ve hijyen 
 • Kurumsallık ve bilinirlik
 • Bir süredir hizmet veriyor olması 
 • İşlemi yapacak yeri görmek 
 • Fiyat

 

Beylikdüzü Epilasyon Hizmetleri

 

Beylikdüzü’nde epilasyon hizmeti veren birden çok firma vardır. Ancak lazer epilasyon bilgi ve deneyim gerektiren bir işlemdir. Uygulamayı yaptıracağınız yeri belirlerken firmaların hizmet kalitesi ve müşterilerinden aldığı geri dönüşler çok önemlidir. Güzellik salonu seçiminde, fiyattan daha çok firma ve uzman deneyimi öne çıkmalıdır. Ucuz ekipmanlar ile yapılan hizmet etkisiz ve hatta sağlığa zararlı olabilen sonuçlar ortaya çıkarabilir. Fiyat deneyim ve kaliteden sonra seçiminizde etkili olmalıdır. Aynı zamanda işlemi yaptıracağınız yeri gidip görmeniz çok önemlidir. Hijyen ve ekipmanları görmeniz seçiminizde belirleyici olmalıdır.

 

Beylikdüzü Epilasyon Merkezleri Arasında Seçim

 

İstanbul büyük şehir olarak imkanların fazla olduğu bir ildir. Nüfus yoğunluğunun fazla olması nedeniyle lazer epilasyona olan ihtiyaç da diğer birçok ile oranla daha fazladır. İnsanların lazer epilasyon işlemine ihtiyaç duymaları, bu alanda faaliyet gösteren firma sayılarında da artış olmasına neden olmuştur. Şu anda Beylikdüzü’nde lazer epilasyon faaliyeti işlemini gerçekleştiren birden fazla firma mevcuttur.

 

Beylikdüzü’nde lazer epilasyon hizmetini alacağınız kliniğin, teknik yeterliliği ve teknik donanımının gelişmişliği ve personelin tecrübesi son derece önemlidir. Zira lazer donanımlar yüksek teknolojili ve dikkatli kullanılması gereken ekipmanlardır. Bu araçların yanlış kullanılması durumunda, ciddi sorunlar ortaya çıkabilir operasyon başarısızlığı bu sorunların küçük bir kısmı olarak tanımlanır.

 

Beylikdüzü Epilasyon Fırsatları Hakkında Bilgi Alın

 

Firmaların bu sektörde kalıcılığını ve müşterilerinden aldıkları geri dönüşümleri belirleyen asıl unsur, yaptıkları fırsatlar ve uyguladıkları paket politikalarıdır. Tek tek uygulandığı zaman müşteri açısından masraflı olabilen epilasyon faaliyeti, uygulanacak fırsatlar ile, epilasyon talebinde bulunan bireyler üzerinde yaptıkları çeşitli kriter tespitleri ile çok daha hesaplı hale gelmektedir.

 

Bireylerin lazer epilasyon uygulamak istedikleri bölgelerin belirlenmesi, kıl kök ve durumunun tespit edilmesi, hormon analizinin yapılmış olması gibi durumlar epilasyon açısından oldukça önemlidir. Bu durumların tespit edilmesi sonucunda müşteri odaklı belirli fırsatların uygulanması, firmanın müşteri potansiyeli ve memnuniyeti açısından oldukça önemli olmaktadır.

 

Beylikdüzü Lazer Epilasyon Fiyatları Nasıl Değişkenlik Gösterir?

Beylikdüzü lazer epilasyon fiyatları uygulama bölgesi, hasta tüy yoğunluğu ve klinik özelinde değişkenlik göstermektedir.

Beylikdüzü Lazer Epilasyon Erkek Nerede Yaptırılır?

Beylikdüzü lazer epilasyon erkek uygulaması tecrübeli güzellik merkezi Mehtap Akdağ Güzellik Merkezi’nde gönül rahatlığıyla yaptırılabilir.

Beylikdüzü Lazer Epilasyon Fırsatları Nelerdir?

Ayrıntılı Beylikdüzü lazer epilasyon fırsatlarına mehtapakdag.com adresinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

10 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp'tan Bize Yazın