Dipliner

Mehtap Akdağ

31 Temmuz 2019

2 yorum

Dipliner, klasik ya da renkli eyeliner gibi göz makyajlarında kirpiklerin diplerinin belirginleşmesi için uygulanan makyaj malzemeleridir. Dipliner genel olarak likit ürünlerdir. Diplinerların sivri keçe uçları bulunur. Böylece uygulama kolaylığı sağlanmaktadır. Keskin ve sivri uçları ile eyeliner çekmede acemi olanlara kolaylık sağlar. Kişiler göz yapılarına uygun diplinerı seçtiği zaman kolayca sürebilir.

Dipliner nedir?

 

Dipliner nedir sorusu özellikle kadınların merak ettiği ve araştırdığı bir sorudur. Güzellik ve bakıma önem veren kadınlar dipliner uygulamasını oldukça sık kullanırlar. Dipliner, aynı klasik veya renkli eyeliner gibi göz makyajında kirpik diplerini belirginleştirmek için kullanılan bir makyaj malzemesi olarak karşımıza çıkar. Diplinerlar genellikle likit yani sıvı ürünler olurlar ve sivri bir keçe uçları vardır. Bu sayede de uygulama kolaylığı sağlarlar. Keskin ve sivri ucu, eyeliner çekme konusunda en acemi olanlara bile kolaylık sağladığı için popüler makyaj malzemeleri arasında yer alır.

 

Dipliner ile çok benzerlik gösteren ama adı eyeliner olan farklı bir kozmetik ürün daha vardır. İki ürün de kozmetiktir. Aralarında neredeyse hiç fark yoktur. Yalnızca uygulama açısından farkılılar olur. Eyeliner daha kalın çekilirken, dipliner sadece kirpik diplerine çekilir. Oldukça doğal durur. Uygulama şeklinin de eyeliner ile hiçbir farkı yoktur. Dipliner kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu, diplineri göz ve kirpik yapısına uygun bir şekilde çekmektir. Örneğin eğer gözünüz badem şeklindeyse gözün dışına çok ince bir kuyruk yapabilirsiniz.

 

Dipliner Nasıl Uygulanır?

 

Diplinerın uygulanmasının eyelinerdan hiçbir farkı yoktur. Dipliner uygulamasında dikkat edilmesi gereken tek şey kişilerin göz şeklidir. Göz şekillerine göre eyeliner uygulama taktiklerinin bilinmesi gerekir. Göz tipi belirleme de göz kapakları gözlerin renkli bölümlerine düşmüşse gözler küçük denilir. Gözün uzunluğu ve yüksekliği birbirine eşitse gözlerin yuvarlak olduğu anlamına gelmektedir. Düz şekilde aynaya bakıldığı zaman gözlerin renkli kısmının hareketleri takip edilirse gözlerin büyük olduğu anlamına gelir. Daha sonra göz pınarlarından başlanarak gözün dış kısmına doğru tek seferde ya da parçalar haline çizgiler çekilip, birleştirilir. Eğer kişilerin gözü badem şeklindeyse gözün dış kısımlarından yukarıya doğru küçük bir kuyruk yapılabilir. Kişilerin gözlerinin arası açıksa, göz pınarlarının biraz daha iç kısmından başlanabilir. Aynı zamanda kişilerin kaş yayı düşükse bu da çukur göz yapısı olduğu anlamına gelir. Gözler birbirine yakınsa biraz daha uzaktan başlanabilir. Göz yapılarına ve rengine uygun çeşitte, tonda ürünler seçilerek makyaj yapılması gerekir.

 

Büyük Gözlere Nasıl Dipliner Sürülür?

 

Büyük gözlerin belirginleşmesi oldukça önemlidir. Büyük gözlere yeterli miktarda dikkatleri üstüne çekebileceğinden yalnızca kapak bölgelerine odaklanılması gerekir. Dipliner uygularken kirpik çizgilerine bağlı kalınması gerekir. Gözlere ekstra şekillendirici sürmeye gerek kalmaz. Dipliner sürüldüğü zaman uç bölgesi hafif bir şekilde kalın ve sivri yapılmalıdır. Fakat, kirpik hizasından çıkılmaması gerekir. Eğer ki eyeliner sürmek de isteniliyorsa gözlerin iç bölgelerine sürülmelidir. Üst kapak bölgelerine yoğun bir rimel harika bir görünüm sağlayacaktır.

 

Dipliner ve Eyeliner Arasındaki Fark

 

Dipliner, hem likittir hem de sivri keçe ucu ile eyelinera göre çok daha kolay uygulanır. Ucu daha sivri olduğu için eyelinera göre kirpik diplerine daha ince çizgi çekilmesini sağlamaktadır. Dipliner genellikle eyelinera yeni başlayan kişiler tarafından tercih edilmektedir.

 

Beylikdüzü’ndeki Dipliner fırsatları ve indirimli Dipliner fiyatlarından haberdar olmak için bülten’imize kayıt olabilirsiniz.

 

Kaynakça:

  1. http://www.dermaneturk.com/okd/sayi422005/makyaj.asp
  2. http://cms.galenos.com.tr/Uploads/Article_9098/141-146.pdf
  3. https://www.turkiyeklinikleri.com/article/en-deri-yaslanmasi-ve-tedavisi-52858.html

 

Dipliner Nedir?

Dipliner, klasik ya da renkli eyeliner gibi göz makyajlarında kirpiklerin diplerinin belirginleşmesi için uygulanan makyaj malzemeleridir.

Dipliner Nasıl Çekilir?

Göz şekillerine göre eyeliner uygulama taktiklerinin bilinmesi gerekir. Daha sonra göz pınarlarından başlanarak gözün dış kısmına doğru tek seferde ya da parçalar haline çizgiler çekilip, birleştirilir. Göz yapısına göre uygulamanın sonucu değişmektedir.

Dipliner Uygulama Fiyatları Ne Kadardır?

Dipliner uygulama fiyatları uzman ile görüşerek belirlenmektedir. Her göz yapısına göre uygulanan uygulama değişmektedir. Fiyatları uzmanınızla görüşerek öğrenebilirsiniz.

Dipliner Zararlı Mıdır?

Dipliner uygulamasının uzmanlar tarafından steril bir ortamda yapılması çok önemlidir. Uygulamanın ardından komplikasyon yaşamamak için dipliner yaptıracağınız uzmanı dikkatle seçmeniz gerekmektedir.

Salonumuz

Nazım Hikmet Bulvarı Piri Reis Mah. Metropole Park Business Center Giriş Kat:2 Ofis:E27/E28 34515 - Esenyurt / Beylikdüzü / İstanbul

Bize Yazın

info@mehtapakdag.com

Bizi Arayın

0(212) 924 50 50

RANDEVU ALIN

Hemen Yer Ayırtın
KALICI MAKYAJ

KAŞ & KİRPİK

MASAJ

CİLT BAKIMI

2 Yorum

  • İlayda Şengül dedi ki:

    selamlar dipliner mı önerirsiniz kalıcı dipliner mı? sık makyaj yapan biriyim o yüzden kalıcı yaptırmak istiyorum ancak zararları var mı diye korkuyorum. Bilgi verir misiniz?

  • Buse dedi ki:

    selamlar mehtap hanım dipliner uygulamanızda hangi teknik ve malzemeleri kullanıyorsunuz? daha önce yapılmış uygulama görselleriniz mevcut mudur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp'tan Bize Yazın