Dudak Renklendirme Nedir ?

Dudak renklendirme işlemi kalıcı makyaj uygulamaları arasında oldukça popüler bir işlem olup kişilerin dudaklarının daha canlı ve daha iyi görünmesini sağlamaktadır. Özellikle solgun dudaklara sahip kişiler için oldukça uygun olan bu işlem ile hem daha canlı hem de aynı zamanda doğal bir görünüm elde edilmektedir. Oldukça kolay bir işlem olan bu uygulama ile kişiler 2 ila 3 yıl arasında canlı ve renkli dudaklara sahip olabilmektedir. Lokal anestezi ile yapılan bu işlemde herhangi bir acı hissi duyulmamaktadır. Dudaklar 3 farklı renklendirme çalışması yapılmaktadır. Kişilerin dudaklarında şikâyetçi oldukları konuya göre belirlenen yöntemler genel olarak şöyle olmaktadır;

 

 • Dudak kontürü renklendirme
 • Dudak içi renklendirme
 • Tam dudak renklendirme

 

Muayene sonrasında ve kişilerin istekleri doğrultulusunda uygulanacak olan yöntem belirlenmekte ve dudak renklendirme işlemine başlanmaktadır. Bu işlem ile birlikte dudaklar hem daha canlı bir görünüme sahip olmakta hem de daha bakımlı olmaktadır. Birçok kişi renklendirmeden ziyade bu işlemi daha genç görünmek ve dudağın daha uygun olması içinde tercih etmektedir. Kişilerin dudaklarında elde etmek istedikleri görünüme göre yukarıda saydığımız yöntemlerden biri tercih edilmektedir. Hangi yöntem uygulanırsa uygulansın kişiler çok daha güzel ve canlı görünmektedir. Özellikle ilerleyen yaşlarda dudakların renginin soluklaşması veya dudak yapısının genel olarak soluk ve kötü bir görünüme sahip olması kişileri bu uygulamaya yöneltmektedir.

 

İstanbul dudak renklendirme

 

Dudak renklendirme bir çeşit kozmetik uygulamadır. Kesinlikle cerrahi bir çalışma olmayıp esasında geçici dövme tekniklerinde kullanılan araçların bu yöntemde kullanımı söz konusudur. Dudak renklendirme işlemlerinde sağlığa zararlı olmayan boyar maddeler kullanılır ve en uygun çözümler elde edilmek üzere çalışma yapılır. Bunun için elbette alanında deneyimli uzman estetisyenlerin görev alması gereklidir. Zira estetik uygulamalar belli başlı tasarım çabalarında gerektiriyor olduğundan yalnızca teknik değil, estetik olarak da iyi planlaması gereken süreçlerdir. İstanbul’da uygulamaları alabileceğiniz bir çok nitelikli klinik bulunmaktadır. Bu klinikleri kolayca ulaşabilir ihtiyaçlarınızın tam karşılığı olan çözümleri elde edebilirsiniz. Uygun fiyatlı kaliteli çözümler elde etmek için şimdi sizde hemen harekete geçin.

 

Dudak Renklendirme Fiyat

 

Son derece basit ancak etkili olan kalıcı makyaj uygulamaları ile ilgili en fazla merak edilen konulardan biri kuşkusuz bu işlemlerin ücretleridir. Yapılan işlem ücretleri kişilerin korktuğu kadar yüksek olmamakta hatta avantajları göz önünde bulundurulduğunda son derece uygun olmaktadır. Dudak renklendirme işlemi genel kalıcı makyaj uygulamalarından olmakta ve ücretlendirme de böyle olmaktadır. Yüzünüzde oldukça fark yaratacak olan bu uygulama için ödeyeceğiniz ücret ortalama olarak 1.400 ila 1.700 lira arasında değişim göstermektedir. Yöntemlerden hangisinin tercih edildiği de ücretlendirmeye etki etmektedir. Yani fiyat ile ilgili uzmanı ile görüşmeniz ve uygulanacak olan yöntemin belirlenmesi ile daha uygun ve net bir rakam ortaya çıkacaktır.

 

Beylikdüzü’ndeki Dudak renklendirme fırsatları ve indirimli Dudak renklendirme fiyatlarından haberdar olmak için bülten’imize kayıt olabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

Dudak renklendirme işlemi nedir?

Kaynakça:

 1. http://www.acarindex.com/dosyalar/makale/acarindex-1423866470.pdf
 2. https://dergipark.org.tr/sdufeffd/issue/11280/134813
 3. http://kisi.deu.edu.tr/bulent.cavas/ders/bok5.pdf

3 Yorum

 • Filiz dedi ki:

  merhabalar dudak renklendirme yaptırırken renk seçimi yapılıyor mu ? dudaklarım çok kuruyor sivilce ilacı kullandığım için, uygulama için engel midir? bi zararı olur mu?

 • Nazlı dedi ki:

  Merhaba, dudak renklendirme uygulaması ne kadar kalıcı? Ne kadar süre dudakta kalıyor?

 • Hülya Deniz dedi ki:

  Merhaba mehtap hanım tam olarak dudak renklendirme nedir? kalıcı makyaj uygulaması mı farklı bi uygulama mı ? her sitede farklı bilgilerle karşılaştım net bilgi verir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp'tan Bize Yazın