Eyeliner

Mehtap Akdağ

31 Temmuz 2019

1 Yorum

Makyajın kusursuz olmasını sağlayan önemli detaylardan biri de eyeliner, diğer bir adı da likittir. Özel günlerin aksine, günlük olarak da sıklıkla tercih ediliyor. İşe giderken ya da küçük bir gezinti için kurtarıcı durumundadır. Saatlerce makyaj yapmanıza gerek kalmaz. Yüzünüzün bütün güzelliğini neredeyse gözler taşır. Hiçbir şey kullanmayıp, sadece likit çekseniz bile yine de cildiniz daha canlı görülür.

Makyajın Önemi

 

Makyaj basite indirgenmemesi gereken bir durumdur. Doğru tercihlerde bulunulmadığı sürece sonu hüsran hatta berbat olabilir. Bunun için en temel unsur doğru ve kaliteli makyaj malzemeleridir. Sonrasında cildinizi tanımak ve hangi ürünü nasıl kullanmanız gerektiğini bilmelisiniz. Makyajınızı belirleyen yüz hatlarınız size yön verir. Göz şekliniz de en önemli noktalardan biridir. Eğer göz makyajı kötü ise geri kalanı düzgün olsa da çok bir önemi yoktur. Salonumuzda makyaj uzmanları tarafından yüz şeklinize göre kontrollü makyaj uygulaması sağlanır. Özel günlerinizde bir öncesinde ya da istediğiniz bir süre zarfında makyajınız prova şeklinde gerçekleştirilir. Böylece istemediğiniz noktaları daha önceden belirtme şansına sahip olursunuz.

 

Göz Biçimine Göre Makyaj

 

Göz biçimi doğru likit çekebilmek için çok önemlidir. İri yapılı bir gözde kesinlikle kalın çizgiler kullanılmamalıdır. Bu durum hem kaba olmasına, hem de gözün daha iri gözükmesine neden olacaktır. Göz kapağı etli olan bayanlarda da aynı durum geçerlidir. İnce çizgiler bu tip gözlerde doğru seçimdir. Küçük yapılı gözlerde daha çok kuyruklu modeller kullanılmalıdır. Göz kenarından uzayan kısım, gözün daha açık ve iri görünmesine neden olur. Genel itibari ile göz pınarlarına doğru çizgiler iyice küçülmelidir. Günlük makyajda daha ad minik dokunuşlar yaparak makyajı daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

Kalıcı Eyeliner

 

Kalıcı Likit

 

Kalıcı likit, isteğe bağlı olarak bir çok bayana uygulanabilir. Bu işlemi dövme gibi algılayabilirsiniz. Deri altına yapılmasından dolayı uzun süre dayanır. Kullanılan boyaya göre dayanıklılık süresi artış gösterebilir. Bu işlem mutlaka uzman eller tarafından gerçekleştirilmelidir. Salonumuzda hijyen koşullar altında, uzman personellerimiz tarafından ölçülü şekilde bu işlemler gerçekleştirilir. İşlem sırasında kullanılan ürünler daha önceden dezenfekte edilerek uygun bir şekilde kullanılır.

Beylikdüzü’ndeki Eyeliner fırsatları ve indirimli Eyeliner fiyatlarından haberdar olmak için bülten’imize kayıt olabilirsiniz.

Kaynakça:

  1. https://patents.google.com/patent/USD554291S1/en
  2. https://patents.google.com/patent/US5097853A/en
  3. https://patents.google.com/patent/USD633653S1/en

Eyeliner Nedir?

Eyeliner, üst göz kapağı uçlarına uygulanan kirpik üstü estetik bir görünüm yaratmayı amaçlayan makyaj ve güzellik uygulamasıdır.

Eyeliner Ne Demek ?

Eyeliner, kirpik üzerine sürülen likit makyaj malzemesinin adı olsa da temelde bu makyaj malzemesiyle gerçekleştirilen makyaj türüdür.

Eyeliner Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Eyeliner uygulamasını güvendiğiniz ve işinde iyi olan uzmanlar tarafından yaptırmanız oldukça önemlidir.

Eyeliner Caiz Midir?

Eyeliner uygulaması steril ortamlarda yapıldığında ibadetlerin gerçekleştirilmesine engel olmamaktadır.

Salonumuz

Nazım Hikmet Bulvarı Piri Reis Mah. Metropole Park Business Center Giriş Kat:2 Ofis:E27/E28 34515 - Esenyurt / Beylikdüzü / İstanbul

Bize Yazın

info@mehtapakdag.com

Bizi Arayın

0(212) 924 50 50

RANDEVU ALIN

Hemen Yer Ayırtın
KALICI MAKYAJ

KAŞ & KİRPİK

MASAJ

CİLT BAKIMI

1 Yorum

  • mehtap dedi ki:

    Merhaba mehtap hanım, 2 yıldır göz tansiyonum var. uygulama için engel midir? ya da uygulama gözlerime zarar verir mi bu açıdan? yardımcı olursanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp'tan Bize Yazın