Kalıcı Makyaj Silme Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj birçok kişi için her gün makyaj yapma derdiyle uğraşmamak, her an makyajlı ve şık gözükmek, üstelik bunu her gün gözeneklerimizi tıkayacak ürünleri cildimize sürmeden yapmak anlamına gelmekte ve özellikle son dönemde yoğun iş temposu olan kişiler tarafından tercih edilmektedir.  Fakat sonuç her zaman beklenilen ve hayal edilen gibi olamamakta, yaşanabilecek bazı sıkıntılar nedeniyle kalıcı makyaj silme isteği ile birçok kişi güzellik merkezlerine gelebilmektedir.  Bu işlem yüze dövme şeklinde uygulanan her makyaj için yapılabilmektedir.

 

Kalıcı makyaj yaptırılacağı zaman cildinizin hassasiyet ve alerji durumunu bilmek, yüzünüze yakışacak renk ve modellerde kalıcı makyaj işlemi yaptırmak ve bu işlemi kaliteli ürünler ile profesyonel şekilde uygulama yapabilecek bir uzman tarafından yaptırmanız iyi bir sonuç için son derece önemlidir.  Bu konudaki bir diğer ayrıntı ise her gün aynı makyajı yüzünüzde görmek isteyip istemediğinize emin olarak işlemi yaptırmanız memnuniyetiniz için önemli bir ayrıntı olacaktır.

 

Kalıcı makyaj silme işlemi ne zaman ve ne için uygulanabilir?  Silme işlemi uygulamanın yapılışından sonra en az bir ay süre geçmeden uygulanamaz. Çünkü aynı bölgeye çok kısa aralıklarla iki kez müdahale edilmesi cildinizi ciddi oranda yıpratacaktır. Silme işlemi uygulamanın yanlış yapıldığı, kalitesiz malzeme ile uygulama yapılması nedeniyle bozulmalar olduğu ve alerji gibi sorunlar yarattığı durumlarda uygulanabilmektedir. Kalıcı kaş silme hakkında bilinmesi gerekenler: 

 

Kalıcı Makyaj Silme Yöntemleri

 

Kalıcı makyaj uygulamalarını ortadan kaldırmak için yapılan işleme silme adı verilmektedir. Gerekli durumlarda bu silme işlemi uygulanmakta ve uygulama için iki farklı teknik kullanılabilmektedir. Bu teknikler silme işlemini yapacak uzmana, silinecek bölgeye, silme işlemi yapılacak uygulamada kullanılan boya gibi detaylara bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Kalıcı makyaj silme yöntemleri lazer ve solüsyonlu silme olarak iki çeşittir. Lazer silme işleminde sivri bir ucu olan ve bu uçtan ışınlar yayan lazer cihazı kullanılmaktadır. Işınlar cilt altına işlenen boyayı çıkarmaya yöneliktir. Solüsyonlu silme işleminde ise makyaj temizleme solüsyonları gibi özel boya çıkarıcı solüsyon silme işlemi yapılacak bölgeye uygulanır.

 

Kalıcı Makyaj Silme Fiyatları

 

Makyaj sildirme işlemi genellikle yapılan kalıcı makyajdan memnun kalınmadığı durumlarda uygulanmaktadır. Bu nedenle ağzı uygulamadan yanan bir kişinin durumu telafi için yaptıracağı işlem için profesyonel bir uzman tercih etmesi gerekmektedir. Kalıcı makyaj silme işlemi kalıcı makyaj işleminden daha büyük özen ve emek gerektiren bir işlemdir. Bu işlem farklı güzellik merkezlerine ve uzmanlara göre fiyat farklılıkları gösterebilse de, genel olarak silme işlemi uygulama işleminden daha yüksek maliyetli bir uygulamadır.

 

Kalıcı makyaj silme operasyonlarını, uzman ve profesyonel yöntemler konusunda deneyimli kliniklerden almanız çok önemlidir. Zira kullanılan materyallerin güvenli seviyede olması gereklidir. Aksi halde sağlığa zararlı sonuçları ulaşılabileceği gibi, verimsiz Sonuçlar da elde edilebilir.

 

Beylikdüzü’ndeki Kalıcı Makyaj Silme fırsatları ve indirimli Kalıcı Makyaj Silme fiyatlarından haberdar olmak için bülten’imize kayıt olabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

Kalıcı makyaj ve dövmelerden kurtulmak mümkün!

 

Kaynakça:

 1. https://dergipark.org.tr/en/download/article-file/749743
 2. http://www.ek.yildiz.edu.tr/images/images/yaraticiendustriler.pdf#page=231
 3. http://search.proquest.com/openview/c5c728f7041d9aebefee0f42d7a6715a/1?pq-origsite=gscholar&cbl=55021

3 Yorum

 • Irmak dedi ki:

  Merhaba, kalıcı makyaj silme kampanyalarından haberdar olmak için bülteninize nasıl kayıt olabilirim? İyi günler dilerim.

 • Vildan dedi ki:

  Selam Mehtap hanım, kalıcı makyaj silmenin herhangi bir zararı var mı ? kalıcı makyaj yaptırmak istiyorum ancak ola ki beğenmezsem diye korkuyorum. Öyle bi durumda silme için ne kadar beklemek gerek? bir de yüzümde iz kalır mı?

 • Aslı Güner dedi ki:

  merhabalar mehtap hanım kalıcı makyaj silme uygulamasının oksijenle yapıldığını duydum. bu biraz beni korkuttu acaba daha fazla bilgi verir misiniz? 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp'tan Bize Yazın