Kimyasal Peeling

Mehtap Akdağ

29 Temmuz 2019

2 yorum

Stres, hava kirliliği ve çevresel faktörler cildi son derecede etkiler. Bu etkenlerde cildimizin yıpranmasına, kusurların ortaya çıkmasına ve erken yaşlanmasına sebep olur. Aynı zamanda gözenekler bir süre sonra belirginleşmeye başlar. O yüzden cilde iyi bakmalı ve profesyonel işlemlerle temizlenmesi gerekir. Son dönemlerin en çok tercih edilen kimyasal peeling, cildi yenileyen uygulamalardan biridir. Kimyasal peeling işlemleri ile sağlıksız görünen, mat ve cansız görünen cildi kısa sürede yeniler. İşlem cilde uygulandıktan sonra cilt ölü deriyi atarak, yeni derinin oluşmasını sağlar. Kimyasal peeling uygulamalarında müşterilerimizin cildini analiz ettikten sonra uygulamaları gerçekleştirmekteyiz. Profesyonellerin eline kendinizi emanet edebilir ve cildinizin kusursuz olmasını sağlayabilirsiniz.

Kimyasal Peeling Ne İşe Yarar?

 

Cilt bir insanı güzelleştiren en önemli ayrıntılarından biridir. Ancak bazı etkenler cildin yapısını bozarak kusurların ortaya çıkmasına sebep olur. Profesyonel olarak müşterilerimize en iyi kimyasal peeling uygulamalarını sunmaktayız. Uygulamanın asıl amacı, cildi yenilemek ve eski canlılığına tekrardan kavuşturmaktır. Sivilce, akne, ölü hücreler ve cilt lekeleri gibi pek çok soruna iyi geliyor. Aynı zamanda cilde parlaklık, nem ve güzellik sağlıyor.

 

Kimyasal Peeling İşlemleri Nasıl Belirlenir?

 

Kimyasal peeling uygulamalarına geçmeden önce profesyonel olarak hastaların cildi analiz edilir. Asıl amacına odaklanır ve cilde uygun işlemler önerilir. Bu işlemler profesyonel olarak yapılmalıdır. O yüzden firmamızla iletişime geçerek, salonumuzu ziyaret edebilirsiniz ve cildinizi uzman kişilere gösterebilirsiniz. Kimyasal peeling uygulamaları boyutuna göre gerçekleştiriliyor. Yüzeysel, orta seviye ve yoğun kimyasal peeling işlemleridir. Bu sebepten cildinize en uygun olanı yapılmalıdır.

İlginizi çekebilir:

Pumpking Peeling

 

Kimyasal Peeling Uygulamalarında Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Kimyasal peeling uygulamaları cildi direkt soymasından ve yenilemesinden dolayı, kesinlikle yaz aylarında önermiyoruz. Bu uygulamalar kış aylarında daha iyi etki gösterir. Güneşe uzun süre maruz kalmak cildin lekelenmesine neden olabilir. Hastalarımıza en iyi sonuçları vermek için kimyasal peeling işlemlerini genellikle seans olarak belirliyoruz. Hastanın kusurlarına ve yaşadığı sorunlara göre seans aralıklarını belirlemekteyiz. Seanslar boyunca güneş koruyu kremler kullanılması son derecede önemlidir. Böylelikle cildiniz yenilenecek ve bu sayede canlılığını tekrardan kazanacaktır.

Kaynakça:

  1. https://www.turkiyeklinikleri.com/article/en-kimyasal-soyma-yontemleri-ve-diger-yontemlerle-kombinasyonu-75933.html
  2. https://www.turkiyeklinikleri.com/article/en-kimyasal-peeling-30629.html
  3. https://www.turkiyeklinikleri.com/article/en-kombinasyon-kimyasal-soyma-yontemleri-75932.html

Beylikdüzü’ndeki Kimyasal Peeling fırsatları ve indirimli Kimyasal Peeling fiyatlarından haberdar olmak için bülten’imize kayıt olabilirsiniz.

Kimyasal Peeling Nedir?

Kimyasal peeling, cildi yenileyen uygulamalardan biridir. Kimyasal peeling işlemleri ile sağlıksız görünen, mat ve cansız görünen cildi kısa sürede yeniler. İşlem cilde uygulandıktan sonra cilt ölü deriyi atarak, yeni derinin oluşmasını sağlar.

Kimyasal Peeling Yaptırmak İçin Uygun Bir Aday Mıyım?

Cildinizde akne bakımı ardından oluşan lekeler var ise, güneş lekeleri ve benzeri pigmentasyon problemleri yaşıyorsanız kimyasal peeling ile pigmentasyon kaybının yarattığı görüntü bozukluğunu minimuma indirebilirsiniz.

Kimyasal Peeling Hangi Bölgeler İçin Uygulanabilir?

Kimyasal peeling uygulaması yüz bölgesine yapılmaktadır.

Kimyasal Peeling Zararlı Mıdır?

Uzmanların uyarıları ve önerileri dikkate alındığı takdirde kimyasal peeling uygulamasının bir zararı bulunmamaktadır. Bakım öncesi ve sonrası yapılması gerekenler dikkatle dinlenmeli ve uygulanmalıdır.

Salonumuz

Nazım Hikmet Bulvarı Piri Reis Mah. Metropole Park Business Center Giriş Kat:2 Ofis:E27/E28 34515 - Esenyurt / Beylikdüzü / İstanbul

Bize Yazın

info@mehtapakdag.com

Bizi Arayın

0(212) 924 50 50

RANDEVU ALIN

Hemen Yer Ayırtın
KALICI MAKYAJ

KAŞ & KİRPİK

MASAJ

CİLT BAKIMI

2 Yorum

  • Aliye dedi ki:

    22 yaşındayım ve yağlı bir cildim var. Bundan dolayı akne problemi yaşıyorum. Kimyasal peeling akne problemime yardımcı olabilir mi?

  • Fatma dedi ki:

    Merhabalar uygulama kimyasal olduğu için herhangi bir zararı var mı ? Kimyasal peelingin içinde tam olarak neler var?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp'tan Bize Yazın