İpek Kirpik

Mehtap Akdağ

31 Temmuz 2019

3 yorum

Kadınlar her dönem güzelleşmek için farklı yöntemler kullanırlar. Kadınlar için özellikle göz makyajı oldukça önemlidir. Firmamız bu gibi konularda kadınlara oldukça kolaylık sağlamaktadır. Her türlü kozmetik ürünün bulunduğu firmamızda son zamanlarda yaygın olarak kullanılan ipek kirpik uygulaması da yapılmaktadır. . Bazı kadınlar, neredeyse her türden rimel ve takma kirpik kullanmalarına rağmen kirpik konusunda tatmin olmadıklarını belirtmektedirler. Bu durumda oldukça moda olan ipek kirpik uygulaması adeta kadınların imdadına yetişiyor.

İpek Kirpik Nedir?

 

İpek kirpik, kirpikleri dolgun ve güzel görünmesi için uygulanan yöntemdir. İnce, düz kısaca güzel görünüme sahip olmayan kirpiklere bu yöntem uygulanarak daha belirgin bir görünüm elde edilir.

 

İlginizi çekebilir:

Beylikdüzü İpek Kirpik

 

İPEK TAKMA KİRPİK NEDİR?

 

İpek takma kirpik uygulaması bir bütün halinde ipekten üretilmiş kirpiklerin takılma işlemidir. Diğer uygulama çeşidinde kirpikler tek tek takılırken bu takma kirpikte ise kirpikler bir bütün olarak takılmaktadır. Bu kirpikler sayesinde gözleriniz daha büyük ve daha çekici durmaktadır. Bu sayede kirpiklerinize rimel veya maskara sürmeden makyaj yapabilirsiniz.

 

İPEK KİRPİK UYGULAMASI NEDİR?

 

İpek kirpik uygulaması genellikle kadınların tercih ettiği kalıcı makyaj uygulamalarından biridir. Bu uygulama sonrasında kısa ve seyrek olan kirpikler yapay ipek kirpikler sayesinde araları dolacak ve uzun bir görünüm sağlayacaktır. Bu sayede günlük makyaj da kirpiklere rimel ve maskara uygulaması yapılmak zorunda kalınmayacaktır. Günümüz de kadınların en çok tercih ettiği bu yöntemin zararı neredeyse hiç yoktur.

 

İpek Kirpik Nasıl Uygulanır?

 

İpek kirpikler her bir kirpiğe ayrı ayrı uygulanır. Kirpikler yapıştırma yöntemi ile uygulanmaktadır. Ancak bu yöntemin kesinlikle uzman kişiler tarafından uygulanması gerekmektedir. İpek kirpiğin uygulanması yaklaşık 1-2 saat arası sürmektedir. Uygulama sırasın gözleriniz kızarıp, kaşınabilir. Fakat gözlerinizi kesinlikle ovuşturmamalısınız. Bu durumun ne kadar sinir bozucu olduğunun farkındayız ancak uygulamanın uygun olarak uygulanabilmesi için söylenenlere uymalısınız.

 

İpek kirpik uygulaması yapmak isteyen kişilerin alerjisi olup olmadığını kontrol etmek amacı ile ilk başta bir iki kirpik ile iki göze uygulama yapılabilir. Bu şekilde 24 saat bekledikten sonra alerji olup olmadığı anlaşılabilir.

 

İpek kirpik uygulamasını yaptırdıktan sonra, uygulamayı uzun süreli olarak kullanmak istiyorsanız devamlı bakım yaptırmanız gerekmektedir.

 

Firmamızın sizlere sunmuş olduğu bu imkana gönül rahatlığı ile güvenebilirsiniz. Ürünlerimiz organik ve hipo alerjik yapıştırıcılar ile yapılmaktadır. Ürünlerimiz son derece kaliteli malzemelerden üretilmektedir. Bu konuda firmamıza gönül rahatlığı ile güvenebilirsiniz.

 

Bu uygulama ile gözlerinize her gün yeniden makyaj yapmak zorunda kalmayacaksınız. Hele birde sürekli makyaj tazelemekten rahatsız iseniz bu uygulama tam size göre. Uygulamayı yaptırdıktan sonra düzenli bakım yaptırırsanız 6 aya kadar dolgun kirpiklere sahip olabilirsiniz.

 

İpek kirpik uygulamasından sonra rahatlıkla banyo yapabilir, deniz, havuz gibi alanları kullanabilirsiniz. Ancak havuz tercihinde bulunursanız, havuzun ph derecesinin düşük olmasına dikkat ediniz. Ph derecesi yüksek olan havuzlarda uygulama zarar görebilir.

 

İPEK KİRPİK BAKIMI NASIL YAPILIR?

 

İpek kirpik uygulaması yaptırdıktan 1 ay sonra bakımının yapılması gerekmektedir. Bu bakımı kirpiği yaptırdığınız yerde yaptırmanız gerekmektedir. İpek kirpik bakımında 1 ay boyunca düşen kopan kirpiklerin yerine yeni kirpikler yapıştırılır. Kirpikleriniz de bir uzama varsa ona uygun kirpikler takılır. Bu uygulamalardan sonra kesinlikle yağ içeren makyaj temizleme ürünleri kullanılmamalıdır.

 

İPEK KİRPİK NE KADARDIR?

 

İpek kirpik uygulaması diğer takma kirpik uygulamalarına göre daha pahalı bir işlemdir. Bunun sebebi kullanılan yapay kirpiklerin sentetik olmayıp ipekten üretilmiş olmasıdır. İpek kirpik uygulamasının fiyatı ipeğin kalitesi kullanılan malzemelerin kalitesi ve yapan kişiye göre değişiklik göstermektedir. Bundan dolayı buradan fiyat hakkında bilgi vermek doğru olmamaktadır.

 

Beylikdüzü’ndeki İpek Kirpik fırsatları ve indirimli İpek Kirpik fiyatlarından haberdar olmak için bülten’imize kayıt olabilirsiniz.

 

Kaynakça:

 1. https://patents.google.com/patent/US3447542A/en
 2. https://journals.sagepub.com/doi/abs/10.1177/112067210601600209
 3. https://patents.google.com/patent/US2421432A/en

 

İpek Kirpik Nedir?

İpek kirpik, kirpikleri dolgun ve güzel görünmesi için uygulanan yöntemdir. İnce, düz kısaca güzel görünüme sahip olmayan kirpiklere bu yöntem uygulanarak daha belirgin bir görünüm elde edilir.

İpek Kirpik Ne Kadar?

İpek kirpik fiyatları kirpik yapınız, yapılan uygulamanın teknik ve kapsamına göre değişkenlik göstermektedir.

İpek Kirpik Uygulaması Kimler Tarafından Uygulanabilir?

İpek kirpik uygulaması alanında uzmanlaşmış kişileri barındıran güzellik salonlarında uygulanmaktadır.

Salonumuz

Nazım Hikmet Bulvarı Piri Reis Mah. Metropole Park Business Center Giriş Kat:2 Ofis:E27/E28 34515 - Esenyurt / Beylikdüzü / İstanbul

Bize Yazın

info@mehtapakdag.com

Bizi Arayın

0(212) 924 50 50

RANDEVU ALIN

Hemen Yer Ayırtın
KALICI MAKYAJ

KAŞ & KİRPİK

MASAJ

CİLT BAKIMI

3 Yorum

 • Simla dedi ki:

  Merhaba, kirpiklerimin boyundan memnun olmadığım için ipek kirpik taktırmak istiyorum. Gözlerimde kuruluk olması ipek kirpik taktırmak için sıkıntı yaratır mı?

 • Burcu dedi ki:

  Selam Mehtap Hanım, ipek kirpik yaptırmak istiyorum ancak kirpiklerim çok kısa. Herhangi bir yanma vs olmadı ancak genetik olarak kısalar. Bu durumda uygulama uygulanabilir mi? Etkisi ne kadardır? Teşekkürler..

 • Özlem dedi ki:

  Selam Mehtap hanım ipek kirpik yaptırırsam kaç ay kullanabilirim? bir de çeşitleri olduğunu duydum bu neye göre değişiyor? Bilgi verir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp'tan Bize Yazın