Kirpik Boyama Nedir?

Kirpik boyama uygulaması ne yazık ki çok uzun ve yoğun kirpiklere veya renk olarak kendilerine uygun kirpik rengine sahip olamayan kişilere yapılan uygulamadır.. Özellikle kirpiklerin cansız renkte olması uzun ve yoğun olsa bile hacimsiz görünmesine neden olmaktadır. Böyle durumlarda kirpik boyama işlemi yapılarak kirpiklerin daha canlı görünmesi sağlanmaktadır. Kirpikler kişilerin gözlerini ortaya çıkaran ve daha iyi görünmesini sağlayan bölgelerdir.

 

Hacimsiz kirpiklere sahip olmak birçok özellikle kadının psikolojisini olumsuz etkilemektedir. Sonuçta herkes hem uzun ve yoğun hem de koyu renk kirpiklere sahip olmak istemektedir. Tamamen doğal boyalar kullanılarak uygulanan bu yöntem ile açık renk kirpikler çok daha belirgin hale getirilmektedir. Böylece daha kısa ve seyrek olsa da boya hilesi ile de daha yoğun görünmektedir.

 

Kirpik boyama işlemi genellikle kaş boyama işlemi ile birlikte uygulanmakta veya tek olarak yapılmaktadır. Her iki şekilde de son derece etkili sonuçlar elde edilmektedir. Kişinin yüz rengine ve saç rengine uygun olarak renk tonu belirlenmekte ve ona göre uygulamaya başlanmaktadır.

 

Kişinin ten rengi ve genel saç ve kaş rengi ile çok ton farkı olan bir boyama işlemi yapılmamaktadır. Bu doğal görünümü bozmakta ve bu sebeple de tercih edilmektedir. Doğru renk tonu uzman kişilerce muayene işlemi yapıldıktan sonra belirlenmektedir. En iyi sonuç için işinde uzman ve deneyimli kişilerden destek alınması son derece önemlidir. Bu alanda bizleri tercih ederek en iyi hizmeti alabilirsiniz.

 

Kirpik boyama uygulamalarının zararı var mıdır?

 

Kirpik boyama özel boyaların kullanıldığı ve gözlerin korunduğu özel araçların uygulamaya dahil edildi çözümlerdir. Kirpik boyama sırasında kişinin zarar görmemesi için maksimum düzeyde tedbir alınır. Elbette kullanılan materyalin dikkatli kullanılmaması durumunda göze ve cilde zararları olabilir. Bunun engellenmesi için uzman tarafından bilinçli uygulamaların gerçekleştirilmesi gerekir.

 

Herhangi bir kuaför ortamında veya bu alanda lisansı bulunmayan güzellik merkezlerinde bu uygulamanın yapılması doğru değildir. Kirpiklerinizin boyanması için tercih edeceğiniz klinikler ve güzellik merkezleri, sektörün bu alanında deneyimli ve lisanslı kuruluşlar olmak durumundadır. Hizmet almadan önce kurum hakkında bilgi edinmek için, referansların inceleyebilir detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Kirpik Boyama Fiyatları

 

Kirpik boyama işlemine ilişkin olarak ücret konusu oldukça merak ediliyor. Yeterince güzel bir hacme ve renge sahip olmayan kirpiklerde uygulanan bu işlem için öncelikle doğal ve insanların sağlığına zarar vermeyen boyalar kullanılmaktadır. Bu ücreti etkileyen bir unsurdur. Tabi bunun yanında sizlerin sağlığını da olumlu etkileyen bir durumdur. Genel olarak diğer kirpik ve kalıcı makyaj uygulamalarına göre çok daha uygun fiyatlı olarak uygulanan bir işlem olmaktadır.

 

Kirpik boyama işlemi için ödediğiniz ücret ayrıca sonucu gördüğünüzde ne kadar değen ve ne kadar makul bir ücret rahatlıkla görebilirsiniz. Bu konuda son derece etkili sonuçlar sizlere vaat edilmektedir.

 

Beylikdüzü’ndeki Kirpik Boyama fırsatları ve indirimli Kirpik Boyama fiyatlarından haberdar olmak için bülten’imize kayıt olabilirsiniz.

 

Kaynakça:

 1. https://dergipark.org.tr/ataunivbd/issue/2912/40318
 2. https://dergipark.org.tr/download/article-file/28564
 3. https://www.researchgate.net/profile/Murat_Aydin13/publication/273470859_Endodontic_microbiology/links/55facb5d08aeafc8ac40bd57/Endodontic-microbiology.pdf

 

Kirpik Boyama Nedir?

Kirpik boyama uygulaması ne yazık ki çok uzun ve yoğun kirpiklere veya renk olarak kendilerine uygun kirpik rengine sahip olamayan kişilere yapılan uygulamadır.. Özellikle kirpiklerin cansız renkte olması uzun ve yoğun olsa bile hacimsiz görünmesine neden olmaktadır. Böyle durumlarda kirpik boyama işlemi yapılarak kirpiklerin daha canlı görünmesi sağlanmaktadır.

Kirpik Boyama Zararlı Mı?

Kirpik boyama temelde kirpik üzerine uygulanan renklendirme uygulaması olduğu için herhangi bir zararı söz konusu değildir.

Kirpik Boyama Nasıl Yapılır?

Kirpiklerinizi boyamadan önce göz çevrenizi koruyucu kremler yardımıyla temizliyoruz. Koruyucu pedleri gözünüzün alt kısmına yerleştirdikten sonra solüsyon ile sabitliyoruz. Daha sonra sabitlemiş olduğumuz kirpiklerinizin alt ve üst kısımlarını dikkatle boyuyoruz.

3 Yorum

 • Hande dedi ki:

  Merhaba, kirpik boyum çok kısa ve kirpiklerimi boyatmak istiyorum. Kirpiklerimin kısa olması problem olur mu?

 • Duygu dedi ki:

  Selam Mehtap Hanım, kirpik boyama yaptırmak istiyorum ancak kirpiklerim çok kısa. uygulama sonrası daha uzun görünür mü? bir de uygulama için kirpik boyu sınırı var mı? her kirpiğe boyama yapıyorsunuz değil mi ?

 • Eda Güneşli dedi ki:

  selamlar doktor hanım kirpik boyama yaptırmak istiyorum ancak yoğun bir iş temposuna sahibim. Uygulama öncesi ve sonrası ne yapmak lazım bilgi verir misiniz? ona göre karar vericem..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp'tan Bize Yazın