Lazer Epilasyon Öncesinde Tüyler Nasıl Alınır?

Lazer epilasyon uygulaması günümüzde yapılan çeşitlendirilmiş uygulamalar sayesinde kişilerin istenmeyen tüy problemini komple ortadan kaldırmalarına yardımcı olan uygulamaları içermektedir.

 

Uygulama yapılmadan önce kişilerin bir güzellik merkezine veya hastaneye başvurmaları gerekmektedir. İşlem hakkında uygulamayı yapacak olan hekim veya güzellik uzmanına nelere dikkat ederek seanslara geleceği ve seans bitiminde nelere dikkat etmesi gerektiği konularında merak ettiği tüm soruların yanıtını alması gerekmektedir. Daha sonra uzman kişiden aldığı tüyoların tamamını eskizsiz bir şekilde uygulamaya koyması gerekmektedir. Bu sayede işlem hem uygulamanın yapılacağı kişi hem de uygulamayı yapan kişi tarafından daha rahat bir süreç haline gelir.

 

Uygulama öncesinde hastanın üzerinde düşen bir görev de bulunmaktadır. O da seansa katılmadan birkaç gün önce uygulamanın yapılacağı bölgede bulunan tüyleri almaktır.

 

Peki yapılması gereken bu tüy alma işlemini gerçekleştirmeden önce akıllara gelen, lazer epilasyon öncesinde tüyler nasıl alınır sorusunun yanıtı nedir?

 

Lazer epilasyon seansı öncesinde tüyler tıraş bıçağı yardımı ile alınır ve diğer tüy alma yöntemleri kullanılmaz. Çünkü diğer yöntemlerde tüylerin uzama süreci daha uzun olmaktadır.

 

Uygulama esnasında ise ihtiyaç duyulan görüntünün elde edilebilmesi için tıraş bıçağı ile tüylerin alınarak uç kısımlarının çıkmış şekli ile seansa katılmak gerekmektedir.

 

Tüyler tıraş bıçağı ile alındığında daha dik, kalın, belirgin ve kısa sürede çıkmaktadır. Lazer epilatör aracının da kişideki tüyleri görebilmesi için tam da böyle bir görüntüye ihtiyaç duyulmaktadır.

 

Bu nedenle kişilerde diğer tüy alma uygulamaları tavsiye edilmemektedir. Epilasyon aleti veya ağda ile yapılan tüy alma işlemlerinde seansın gününe tüyün uç kısımlarının uzama süreci yetiştirilemeyebilir. Çıkan tüyler de tıraş bıçağına oranla daha cılız şekilde çıkacağından lazer epilasyon aletinin kılları tanıması zorlaşabilir.  Bu durumların meydana gelmemesi için uygulamayı yapan uzmanın önerilerine kulak vermek gerekmektedir.

 

Uygulama öncesinde belirtilen tüm hususlar uygulandığında ve tüyler belirtilen uzunlukta belirtilen günde alınarak gelindiğinde pratik bir şekilde tamamlanır. Bu sayede de kişinin seans sırasında herhangi bir zorlukla veya seans ertelemesi ile karşılaşma durumu olmaz.

 

Belirli uzunluğa gelmemiş olan tüyleri makine algılamayacağından işlemin yapılacağı gün geldiğinde erteleme gerçekleşebilir. Bu da özellikle uygulamanın yapılacağı kişiler tarafından hiç istenilmeyen bir durumdur.

 

Burada dikkat edilmesi gereken bir husus da kişinin tıraş bıçağı kullandıktan sonra tüylerinin ne zaman çıktığını takip etmesi gerektiğidir. Nadiren de olsa tüyler bazı kişilerde daha geç çıktığından seansa göre bunu ayarlamalılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp'tan Bize Yazın