G5 Masajı Nedir ?

G5 masajı, selülit giderici bir masajdır. Adını işlem sırasında kullanılan cihazdan alır. Uzun süredir bölgesel selülit bakımında ve giderilmesinde sıklıkla kullanılan bir masaj türüdür.

G5, ritmik hareketler yapan bir alettir. Kullanılan aletin çalışma mantığı titreşim ve itmedir. Uygulandığı bölgeye gönderdiği titreşimler sayesinde hücreleri hareketlendirmekte ve uyguladığı itme kuvvetiyle de vücutta sıkılaşmayı sağlamaktadır. G5 aleti kullanılarak yapılan bu masaj, bölgesel bağ dokusunu açmakta, yağ yakımını hızlandırmaktadır.

 

Medikal estetikte son yıllarda yaşanan önemli gelişmeler sayesinde silueti gideren, sağlıklı beslenme ve spora rağmen yok edemediğiniz bölgesel yağlanmalarınızdan, cerrahi müdahaleler olmadan kurtulmak mümkün hala gelmiştir. Birkaç yıl öncesine kadar sadece cerrahi işlemlerle müdahale edilerek yok edilen kalıcı yağ hücrelerine artık daha kolay ve etkili çözümler sunan bu yeni teknolojiler sayesinde veda edebilirsiniz. Bu masaj yöntemiyle vücuttaki ödemlerinizi atarak ve yağ dokusunu tam anlamıyla yok ederek, eski ve geçici bir incelme etkisi yaratan sistemlerin aksine, bu masajla kalıcı çözümler elde edebilirsiniz.

 

Cihazın her cilde uygun bir başlığı mevcuttur. Dolayısıyla kullanılacak olan cildin tipine göre işlemi yapan uzman, kişiye uygun olan başlık özenle seçilmelidir.

 

Masaja başlandığı ilk günden itibaren sonuçlar gözle görülebilecek kadar belirgindir. Ayrıca zayıflama ürünleri ve bitkisel yağlar, masajın etkisini arttırmaktadır.

 

G5 mesajı selülit yakımı yanında vücuttaki toksinlerin atılımını da sağlamaktadır. Bu sayede vücudun sağlığını kazanmasına yardımcı olur. Sağlık açısından hiçbir bir sorun oluşturmayan bu masaj uygulaması, günümüzde hızlıca yaygınlaşmaktadır.

 

Masaj, özellikle vücutta biriken laktik asitin atılmasını sağlayarak, yorgunluğu giderir. Çoğunlukla bölgesel zayıflama için kullanılan bu yöntem, aynı zamanda kan akışını hızlandırır ve uygulanan bölgede birikmiş yağların yakılmasını sağlar. Cilt üzerinde meydana gelmiş kırışıklıkları da azaltır.

G9 masajı, vücudun her bölgesine yapılabilir. Ancak daha çok kalça, bacak ve karın gibi bölgesel yağların biriktiği, selülit oluşumu tedavisi için kullanılmaktadır.

 

G5 Masajı Nasıl Uygulanır?

 • G9 masajı tüm vücuda uygulanabilmektedir.
 • Genellikle bel, kalça, üst bacak ve kola uygulanmaktadır.
 • Masaj uygulaması bir uzman tarafından gerçekleştirilmektedir.
 • Matrigen PPC” adı verilen bir krem bölgeye uygulanılır.
 • Krem kan akışını hızlandırarak yağ yakımını kolaylaştırır.
 • İşlem yapılan yere titreşim verilmeye başlanır.
 • İşlem sırasında ara ara yağ yakan harici kremler uygulanmaya devam eder.
 • Gerekli görüldüğü takdirde soğuk lipoliz, iğneli lipoliz, endopeel vücut germe, lenf drenaj yöntemleri de masaja ilave edilir. Bu karar işlemi yapan kişiye bırakılır.
 • İşlem otuz dakika boyunca devam eder.
 • İşlem üç ila on seans arasında tekrar edilir

İşlem sonucunda ilk seansta iki ila yedi santim arasında incelme görülür.

 

G5 Masajı Neden Tercih Edilir?

 • Kan dolaşımının hızlanmasını sağlar,
 • Ağrıların ortadan kaldırılmasına yardımcı olur,
 • Masaj ile stresin azaltılması sağlanır,
 • Vücutta biriken bölgesel yağ dokusunun yakılması sağlanır,
 • Yaşlanmayla oluşan kırışıklığın giderilmesi sağlanır,
 • Cildin gerginlik kazanmasını sağlar,
 • Vücutta bulunan toksinlerin ve ödemin atılması sağlar,
 • Selülitin yok edilmesi sağlar,
 • Vücudunuzun esnek olmasına yardım eder,
 • Kemik yoğunluğunun arttırılmasında etkilidir.

G5 Masajı Avantajları Nelerdir?

 

G5 masajı vücut için son derece etkili ve yararlı bir masaj türüdür. Yağ yakımını sağlaması ve selülit oluşumunu yok etmesi ve hatta yaşlanma oluşumları engellemesiyle son derece önemli bir yere sahiptir. Cerrahi müdahaleler yerine masaj yoluyla kalıcı sonuçlar elde etmek ve işlemin kolay uygulanabilmesi ile çokça tercih edilmeye başlanmıştır. İlk seans itibariyle gözle görülür sonuçlar elde edilmesi de G9 masajına ilgiyi arttırmıştır. Vücudu rahatlatması, ağrıların önüne geçmesi, kan dolaşımını hızlandırması, metabolizmayı hızlandırması ile son dönemin en popüler uygulaması haline gelmiştir. Tüm vücuda uygulanabilir olması ile de herkesin ihtiyacına karşılık verebilmektedir.

 

G5 Masajı Etkileri Nelerdir?

 

G5 masajının asıl kullanımı selüliti gidermek içindir. Selüliti giderirken bir daha oluşumunu engellemeyi, en azından azaltmayı amaçlamaktadır. Bu sayede bölgesel inceleme yanında metabolizmayı hızlandırıcı etkisiyle kilo kaybı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra masaj sonrası, varolan yorgunluk hissinin yok olduğu tedavi olan kişiler tarafından ifade edilmektedir. Yorgunluğa neden olan laktik asit ve ödemin vücuttan atılmasını sağlayan masaj ile bu his tamamen ortadan kalkmaktadır.

 

Seanslara devam edilmesi cildi esnek bir hale getirmekte, kan dolaşımını hızlandırarak gerginleşen noktaları yumuşatmaktadır. Özellikle spor yapan kişilerin öncesinde bu masajı uygulamaları, vücudu ısındıracak ve daha hızlı yağ yakmasını sağlayacaktır.

 

Masajın faydaları arasında sıkıntı ve stresin yol açtığı ağrıların giderilmesi de yer almaktadır. Böylece vücudu rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Ayrıca kas ve eklemlerin hareket kabiliyetini de artırmaktadır. Vücuttan toksinlerin atılması masajın faydaları arasında yer almaktadır.

 

G5 Masajı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

 

G5 masajı uygulaması, yeni nesil teknolojilerin kullanıldığı gelişmiş bir uygulama teknolojisidir. Uygulamanın hem cihaz boyutunda hem de teknik boyutunda birçok detay bulunduğundan bu uygulama kendi alanında uzmanlaşmış estetisyenler tarafından gerçekleştirilir.

Selülit tedavisi, bölgesel zayıflama dolaşım sistemi bozuklukları ile ilgili tedavileri destek olması bakımından bu masaj son derece etkili bir yöntem olarak dünyanın her yerinde kullanılır. Tabii bu uygulamayı uzmanların gerçekleştirilmesi son derece önemlidir. Aksi takdirde yöntem etkisiz olacak ve katlanılan maliyet karşılıksız kalacaktır. Klinik veya güzellik salonu tercih ederken bu nedenle dikkatli tercih yapılmalıdır. Fiyat araştırması yapılırken en ucuz fiyatlar değil, nitelikli kliniklerin sunduğu ortalamalarının civarındaki fiyatlar tercih edilmelidir.

 

G5 masajında seans sayısı kişiden kişiye göre değişmektedir. Kişinin ihtiyacına göre seans sayıları değişmektedir. Üç seans ile on seans arasında değişen G9 masajı için güvenilir bir merkezle görüşmeniz ve ihtiyacınıza göre seans sayısı belirlemeniz yararlı olacaktır. Ayrıca kullanılan aletlerin doğru kişilerin elinde olması son derece önemli bir etkendir. Eğitimli personellerle çalışan merkezleri tercih etmeniz gerekmektedir.

 

G5 Masajı Nedir?

G5 selülit giderici masajı adını kullanılan cihazdan alan uzun süredir bölgesel selülit tedavisinde kullanılan bir masaj türüdür.

G5 Masajı Nasıl Yapılır?

Masajın uygulaması uzman kişice yapılmalıdır. 20 ile 45 dakikalık zaman dilimleri arasında uygulanan seanslar mevcuttur. Seans sayısı ise 5 ila 10 arasında değişmektedir. Seans süresi ve adedi, uygulanacak kişinin vücut yapısına göre değişiklik gösterebilmektedir.

G5 Uygulaması Nedir?

G5 bir makine aracılığıyla bölgesel titreşim oluşturarak yapılan bir uygulamadır. Başlıca amacı uygulanma amacı selülit giderme ve bölgesel zayıflamadır. Kan akışını arttırarak rahatlamayı sağladığı, stresi azalttığı ve ağrıları giderdiği için masaj olarak da tercih edilmektedir.

G5 Zayıflama Nedir?

G5 zayıflama bölgesel olarak gönderilen titreşimlerle yağları sıkıştırarak parçalayan bir uygulamadır. Popo, üst bacak, kalça ve kol bölgesinde uygulanabilir. Selülitleri gidermek için de tercih edilir. Diğer bir avantajı ise kan dolaşımını hızlandırır ve rahatlamanızı sağlar.

Kaynakça:

 1. https://journals.sagepub.com/doi/abs/10.1177/0021886396322003
 2. http://en.cnki.com.cn/Article_en/CJFDTotal-JLYX200821015.htm
 3. https://www.researchgate.net/profile/Montserrat_Guillen/publication/241187429_Application_of_the_Poisson_log-bilinear_projection_model_to_the_G5_mortality_experience/links/00b7d53b1638faca98000000/Application-of-the-Poisson-log-bilinear-projection-model-to-the-G5-mortality-experience.pdf

8 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp'tan Bize Yazın