Kuru Manikür Nedir?

Kuru manikür; el ve tırnak bakımı anlamına gelen yabancı kökenli bir kelimedir. Geçmişten bugüne ülkemizde estetik salonlarında ve kuaförlerde bu yönde uygulamalar gerçekleştirilir. Tabii teknoloji ve kimya endüstrisi geliştikçe bu alanda da çeşitli girişimler yaşamış ve kuru manikür tekniğin geliştirilmiştir. Daha hızlı ve etkili bir teknik olarak tanımlanan bu yöntem, sonuca ulaşmaktaki en kısa yol olarak bilinir. Bireysel olarak da gerçekleştirebileceğiniz bu uygulama, güzellik merkezleri tarafından sunulan hizmetler arasında yer alır.

 

KURU MANİKÜR

 

Kuru manikür uygulaması son zamanların en popüler manikür uygulama şeklidir. Klasik manikür yöntemlerine göre daha hızlı uygulanmaktadır. Bu sebeple manikür yaptırırken ya da evde kendi manikürünüzü yaparken daha az zaman kaybedeceksiniz. Kuru manikür uygulaması yeni bir yöntem olmamakla birlikte son zamanlarda popülerliği gittikçe artmaktadır. Hayatın daha hızlı aktığı günümüzde kadınlar kendilerine ayıracak çok az vakit bulabilmektedirler. Bu sebeple daha hızlı şekilde güzel görünmenin yolları aranmaktadır. Kuru manikür sadece hızlı değil aynı zamanda yazımızın ilerleyen bölümlerinde detaylandıracağımız faydaları ile de popülerleşmesi hızlanmıştır.  Profesyonel manikür hizmeti almak isteyen kadınlar manikürün hangi yöntemle yapılmasını istediklerini seçebilmektedirler. Makineli manikür, klasik manikür, kuru manikür gibi birçok seçenek mevcuttur.

 

KURU MANİKÜR NEDİR?

 

Kuru manikür uygulamaları kuru manikür eğitimi almış profesyonel manikürcüler tarafından büyük bir titizlikle yapılmaktadır. Klasik manikürde uygulanan sıcak sulu solisyonu içerinde el bekletme işlemi yapılmadan yapılmaktadır. Kütikül ve tırnak etlerinin yumuşatılması için tek kullanımlık kuru manikür eldiveni ile özel solisyonlar kullanılarak çok daha kısa sürelerde sonuç alınmaktadır.

 

Kuru manikür işlemine başlamadan önce yapılan peeling uygulaması ile ölü deriler temizlenmektedir. Evde kuru manikür yapmak isteyenler için kozmetik mağazalarında satılan kuru manikür seti almaları tavsiye edilir. Bu setlerde gerekli solisyon ve nemlendiriciler tırnak bakımı yanı sıra el bakımı da yapmaktadır. Bu da büyük zaman kazancı demektir. Makineli kuru manikür işlemlerinde ise kuru yöntemle yumuşatılan tırnak etleri ve kütiküller özel makineler yardımı ile temizlenmekte ve daha etkileyici sonuçlar elde etmenizi sağlamaktadır.

 

KURU MANİKÜR FAYDALARI

 

Kuru manikürü bu kadar popüler yapan ve kuru manikür yaptıranlara sağladığı faydalara değinelim. Kuru manikür faydaları birkaç basamakta inceleyelim. Öncelikle zaman kazancı sağlamaktadır. Klasik manikür yönteminden daha hızlıdır.

 

Kuru manikür teknikleri ile yapılan manikür işleminde tırnaklar su içerisinde beklemediği için doğal oval yapısı düzleşmez. Tırnaklar kuruduğunda doğal yapısına gelmektedir. Klasik manikür yaptırdığınızda tırnağınız tam kurumadan oje sürülmesi durumunda oje tırnaktan hızlı kurumakta ve tırnağın doğal şekline bükülmesi ile de dökülmelere sebep olmaktadır. Kuru manikür sayesinde bu olumsuzluklar ortadan kalkmaktadır. Kuru manikür işleminde kurumuş deri su emip şişmediği için daha kolay tespit edilerek daha detaylı temizleme sağlanmaktadır. Ayrıca kuru manikür fiyatı klasik manikür fiyatları arasında yok sayılabilecek farklarla uygulanmaktadır. Bu durum tüm avantajlar göz önüne alındığında sık tercih edilmesine sebep olmaktadır.

 

Beylikdüzü’ndeki Kuru manikür fırsatları ve indirimli Kuru manikür fiyatlarından haberdar olmak için bülten’imize kayıt olabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

Manikür ve Pedikürde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 

Kaynakça:

  1. https://link.springer.com/article/10.1007/s10164-011-0280-2
  2. https://link.springer.com/chapter/10.1007/978-94-017-2734-1_11
  3. http://www.medicina.ulisboa.pt/pub/2016/RHPORTAL/Plastiniza%C3%A7%C3%A3oTecnica(S10).pdf

 

Kuru Manikürün Faydaları

Kuru manikür uygulaması su kullanılmadan yapıldığı için tırnağın yapısının düzleşmesini önlenir. Ayrıca ıslaklıktan dolayı ojenin tırnaktan daha hızlı kuruması durumu yaşanmaz. Böylece oje sürüldükten sonra ojede dökülme ya da bozulma yaşanmaz.

Kuru Manikür Fiyatı Ne Kadardır?

Kuru manikür fiyatları güzellik salonuna ya da kuaförüne göre değişkenlik gösterebiliyor. Fiyatlardaki değişkenlik hizmetin kalitesine ya da mekanın bulunduğu semte bağlı olabiliyor. Örnek vermek gerekirse bazı yerlerde 25 TL’ye yapılırken bazı güzellik merkezlerinde 80 TL’ye yapılabiliyor.

2 Yorum

  • SELİN CANDAN dedi ki:

    MERHABALAR KURU MANİKÜRÜN CİHAZLA GERÇEKLEŞTİRİLDİĞİNİ DUYDUM VE AKLIMDA SORU İŞARETLERİ OLUŞTU. UYGULAMANIN RİSKİ NEDİR?

  • İkbal dedi ki:

    selam mehtap hanım, kuru manikür tam olarak ne anlama geliyor? normal manikürden farkı ne? fiyatlar fark ediyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp'tan Bize Yazın