Nasır Temizleme

Nasır; insan derisinin doğal savunma mekanizmaları içerisinde esasında faydalı bir sistem olsa da, gündelik hayatta, özellikle ayaklarda meydana gelmesi durumunda ciddi bir sorun durumuna gelir. Tabii sadece ayaklar değil, eller için de nasır oluşumu söz konusu olabilir ve nasır nasıl geçer sorusuna verilebilecek cevap nasır temizleme uygulamasıdır. Her ne kadar vücut nasırları bir süre sonra atıyor olsa da, nasır giderme için özel yöntemlere başvurmak çok daha hızlı ve etkili sonuçlar elde etmek bakımından faydalı olacaktır. Uzman güzellik merkezlerinde, bu uygulama en nitelikli biçimde gerçekleşebilmekte kısa sürede nasırlarınızdan arınmamız mümkün olmaktadır.

 

NASIR NEDİR?

 

Nasır nedir? Nasırlar kişilerde oluşan deri sertleşmeleri olarak adlandırılabilir. Nasır oluşumunun en temel sebeplerinden birisi ise süreklilik arz eden basın ve sürtünme işlemleridir. Bu duruma maruz kalan deri kısımları kendi katmanlarını arttırarak kendisini korumaktadır. Ancak zamanla bu deri ölür ve kalıntı halini alır. Bu da kişilere hareketlerde ağrı ve zorluğun yanı sıra kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Özellikle hemen herkeste görülen topuk nasırı estetik açıdan pek rahatsız edici bulunmaktadır. Nasırların çeşitlerine göre farklı temizleme yöntemleri kullanılmaktadır. Nasır temizleme yöntemleri belirlenirken öncelikle nasırın türünün doğru tespit edilmesi gerekmektedir. Bu nasıl temizleme işleminin en önemli basamağı olarak kabul edilmektedir.

 

NASIR KAZIMA

 

Nasır kazıma işlemleri için birçok günlük kullanım aleti üretilmektedir. Özellikle ayak tabanlarında oluşan nasırlar için nasır kazıma makinesi, nasır temizleme bıçağı gibi ürünler ya da birçok ürünün bir arada bulunduğu nasır temizleme seti şeklinde satılmaktadır. Nasır temizleme aletleri yanlış kullanımlarda kişiye zarar vermektedir. Bunun yerine güzellik merkezlerinde nasıl temizleme işlemi yaptırarak nasırlarınızdan kurtulabilirsiniz. Derinliğini doğru tahmin edemediğiniz bir nasırı nasır temizleme jileti ile almaya çalışırken canlı deriyi alarak ayak tabanınızda yara oluşmasına daha kötüsü enfeksiyon kapmasına sebep olabilirsiniz. En iyi nasır temizleme işlemini profesyonel destekle yaptırmanızda vücut açısından büyük avantajlar bulunmaktadır. Nasır temizleme, Nasır kazıma, Nasır sökme işlemlerinde temiz ve hijyenik uzman tecrübesinden yararlanmanız faydanıza olacaktır.

 

NASIR TEMİZLEME YÖNTEMLERİ

 

Nasır temizleme yöntemlerini anlatmadan önce eğer nasırlarınız iltihaplı ise hekime başvurarak iltihap kurutucu bakım yapmasını sağlayın. Aksi takdirde iltihaplı bölge ve iltihabın kana karşımasına sebep olabilecek yanlış uygulamalardan dolayı başınıza büyük dertler açılabilir. Topuk nasırı gibi nasırlarda elektrikli nasır törpüsü ya da topuk taşı adı verilen özel törpü taşlarının kullanılması en bilinen yöntemler arasında yer almaktadır. Daha derin ve sancılı nasırlar için nasır sökücü kullanılmalıdır. Nasır bandı olarak bilinen nasır sökücüler deriyi uyararak nasırlı bölgenin derinin dışına atılmasını sağlamaktadır. Ağrılı nasırlarda kullanılması tavsiye edilmektedir. Nasır kazıma yöntemi ise elektrikli nasır törpüsü ile yapılan işlem benzeri bir yöntem olarak algılanarak yanlış fikir sahibi olunmaktadır.

 

İltihaplı nasır temizleme nasıl yapılır?

 

İltihaplı nasır temizleme nasıl yapılır nasırı olan kişilerin merak ettiği bir konudur. Çünkü nasır kişiye oldukça rahatsızlık verir. Bazı durumlarda da sık sık tekrarlar. Bu nedenle insanlar özellikle iltihaplı nasır temizleme işleminin nasıl yapıldığını merak etmektedirler. Nasır temizleme yöntemleri hastanelerde sıkça yapılan bir yöntemdir. Nasır temizleme ameliyatı olarak isimlendirilse de, oldukça yaygın bir şekilde uygulanan profesyonel gereçlerin kullanılarak yapıldığı ve nasırların hassas bir şekilde vücuttan uzaklaştırıldığı cerrahi bir müdahaledir.

 

Bazı durumlarda iltihaplı nasırlar evde de temizlenebilir. Ama bu çok tavsiye edilen bir yöntem değildir. Eğer iltihap azsa ve dışa akan bir yer varsa önce iltihap boşaltılır. Ardından da nasır pomatlarla silinir. Ayrıca nasır kazıma işlemleri olarak adlandırılan işlemler de vardır. Özellikle ayak tabanlarında oluşan iltihaplı nasırlar için bu yöntem kullanılır. Nasırlar için nasır kazıma makinesi, nasıl temizleme bıçağı gibi ürünler set olarak satılmaktadır. Ama yine de nasır kazıma ve iltihaplı nasır temizleme işlemleri için temiz ve hijyenik uzmanlardan yararlanılması tavsiye edilir.

 

Ayak nasırı nasıl temizlenir?

 

Ayak nasırı nasıl temizlenir sorusu merak edilen bir sorudur. Çünkü ayak nasırına günümüzde oldukça sık rastlanır. Sık ayakkabılar, ortopedik uygun olmayan ayakkabılar, sürekli ayakta kalmak ve ayakkabının gün içinde uzun süre ayakta kalması bası nasırlara zemin hazırlar. Nasırlar tekrarlanan sürtünme ya da basınçtan kaynaklanan kalınlaşmış, sarımsı cilt lekeleri olarak karşımıza çıkar. Ayak nasırı temizliğinden bahsedecek olursak, nasırları yok etmek için piyasadaki hazır yöntemleri kullanmak yerine evde hazırlayacağınız iyi ve doğal yöntemleri tercih edebilirsiniz.

 

Nasır bakımında uygulayabileceğiniz yöntemlerden birisi epsom tuzu ve pompa taşıdır. Küvetin içine 1 litre epsom tuzu dökerek nasırı taş ile ovalayabilirsiniz. Ayrıca elma sirkesi de nasırı temizler. Muz peelingi de son zamanlarda nasır üzerinde oldukça etkisi olan bir yöntem olarak karlımıza çıkar. Soyduğunuz muzu nasırın üzerine koyun ve üzerine çorap giyip bir gece bekleyin. Nasır ortadan kalkana kadar bu yöntemi uygulayın. Bütün bunlar basit nasırlar için geçerlidir. Eğer iltihaplı ve büyük nasırlarınız varsa hastanelerden yardım almanız sizin için en iyisi olacaktır.

 

El nasırı nasıl temizlenir?

 

El nasırı nasıl temizlenir diye merak ediyorsanız, el nasırı parmaklarda ve el içinde oluşan kalınlaşmış sarımsı yapılardır. Ellerinizdeki nasırlardan bir türlü kurtulamıyorsanız size vereceğimiz denenmiş oldukça memnun kalınmış doğal bakım yöntemlerini deneyebilirsiniz. Birkaç damla suyun içine birkaç tane aspirin karıştırarak koyu bir macun kıvamında karışım yapılır. Nasırın üzerine bu aspirin macunu sürülür ve bir bandaj ile kapatılarak gece boyunca bekletilir. Bu işlem nasır kaybolana kadar sürekli tekrarlanmalıdır. İkinci yöntem ise mısır nişastası yöntemidir.

 

Parmak araları gün içinde terler. Nasırlı bölgeye mısır nişastası dökerseniz nem ve rutubet kaybolacağı için nasır yavaş yavaş kurur ve kaybolur. Bir diğer yöntem ise ananas yöntemidir. Bu tropik topraklarda yetiştirilen meyve el ve ayaklar üzerindeki nasır için etkili bir ev bakımıdır. Çok basit bir bakım olan bu uygulama için sadece biraz ananas alınır ve nasır üzerine yerleştirilerek bir gece boyunca beklenir. Sürekli aynı şekilde yapılan bu işlem, hızlı bir şekilde şifa verir ve nasır ile ilgili ağrıyı hafifletmek için yardımcı olduğu bilinmektedir.

 

NASIR TEMİZLEME FİYATLARI NE KADAR?

 

Nasır temizleme fiyatları nasırın büyüklüğüne ve tipine göre değişmektedir. Aynı zamanda nasırı çıkartırken ya da temizlerken hangi nasır temizleme yöntemlerini kullanılacağı da fiyatın değişkenlik göstermesine sebep olmaktadır. Nasırınız küçükse ve tipik nasırlardan biriyse fiyat daha düşük olacaktır. Nasır temizleme işlemi için aslında buradan tam bir fiyat vermek doğru olmamaktır. Bundan dolayı bizimle iletişime geçebilir fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Beylikdüzü’ndeki Nasır Temizleme fırsatları ve indirimli Nasır Temizleme fiyatlarından haberdar olmak için bülten’imize kayıt olabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

İltihaplı nasır nasıl geçer: El ve ayaktaki nasır için evde kesin bakım!

 

Kaynakça:

 1. https://dergipark.org.tr/deutip/issue/4647/63398
 2. https://patents.google.com/patent/USD448119S1/en
 3. https://patents.google.com/patent/USD483910S1/en

 

Nasır Temizleme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Nasır temizleme ameliyatı ameliyat olarak isimlendirilse de oldukça yaygın şekilde yapılan profesyonel gereçlerin kullanılarak hassas bir şekilde nasırların vücuttan uzaklaştırıldığı cerrahi bir müdahaledir.

Nasır Temizleme Evde Yapılabilir Mi?

Özellikle internet üzerinde evde nasır temizleme ile ilgili birçok içerik bulunsa da hassasiyet ve profesyonellik gerektiren bir uygulamadır ve kesinlikle profesyoneller tarafından yapılmalıdır.

Nasır Temizleme Ayak Nerede Yaptırılır?

Nasır temizleme ayak özelinde olmasa da genellikle ayakta oluşan nasır sebebiyle hastalar şikayetçi olmaktadır. Ayak nasır temizleme için uzman ekibe sahip Mehtap Akdağ Güzellik Salonu’nden hizmet alabilirsiniz.

3 Yorum

 • Bilge dedi ki:

  Selamlar, ayak topuğumda hissizleşecek kadar kalın bir nasır kitlem var. Doktora gitmeye korkuyorum ancak kurtulmak da istiyorum. Temizlemek için illa ameliyat şart mıdır? Bilgi verebilir misiniz?

 • Nalan Kul dedi ki:

  merhaba mehtap hanım, ayağımda yoğun şekilde iltihaplı nasır bulunuyor. iltihaplı nasırlardan bahsetmemişsiniz acaba bilgi verir misiniz?

 • Kazım dedi ki:

  Merhabalar eldeki nasırlar nasıl geçer? tedavi yöntemleriniz sonrası iz kalıyor mu ? teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp'tan Bize Yazın