Tırnak Mantar Temizliği

Tırnak mantarı özellikle ayaklar başta olmak üzere tırnak yüzeyinde görülen bir rahatsızlıktır. Bulaşıcı olması nedeniyle insandan insana geçebileceği gibi havadan, topraktan ve hayvanlardan da bulaşabilmektedir. İlk belirtisi kaşıntıdır. İkinci ve gözle görülür aşama ise tırnak altında sarı ve beyaz renklerde lekelenmeler olmasıdır. Hastalık yani enfeksiyon ilerledikçe tırnak rengi koyulur, tırnak kalınlaşır, çatlar ve ufalanmaya başlar. Günümüzde birçok kişinin başına gelebilen bu rahatsızlığın bakımı son derece basittir. Tırnak mantarı temizliği birçok klinik ve güzellik salonu tarafından yapılmaktadır. Fakat uygulama yapılacak yer seçimi yapılırken hijyen konusuna dikkat gösterilmelidir.  Bulaşıcı bir enfeksiyon olduğu için genellikle aynı elde ya da ayakta bulunan diğer tırnaklara da atlayabilmektedir. Tırnak çevresinde şişlik, kızarıklık ve ağrıya neden olabilir. Kendi kendine iyileşmesi mümkün değildir, mutlaka bakım yapılmalıdır

 

Tırnak Mantarı Neden olur?

 

Genellikle çalışanlarda, gün boyu ayakkabı içerisinde ayaklar havasız kaldığı ve terlediği için enfeksiyon oluşabilmektedir. Ortak kullanılan eşyalar ve alanlar da enfeksiyonların bulaşması için son derece uygun ortamlardır. Bu tarz bir enfeksiyona maruz kaldığınızda tırnak etinizde kızarma, kaşıntı, pullanma, tırnak kenarlarında sulanma, tırnakta çabuk kırılma, tırnak yüzeyinde renk değişikliği ve kalınlaşma gibi problemler yaşamaya başlarsınız. Böyle bir sorun yaşadığınız an yapmanız gereken hemen tırnak mantarı temizliği yapabilecek bir yere başvurmak olmalıdır. Bu uygulama pedoloji makineleri ile tırnak yüzeyini temizleyerek bir bakımı sürecine başlamanızı sağlayacaktır. 35 – 40 dakika arası sürecek bir seans ile tırnak yüzeyi temizlenerek uygulanacak bakımın gelişim süreci takip edilerek mantar enfeksiyonu komple giderilebilmektedir.

 

Tırnak Mantarı Bakımı

 

Tırnak mantarı bakımı ve bakımı için uzun yıllardır birçok yöntem denenmiştir. Birçoğu evde uygulama ve doğal yöntemler olmak üzere sıklıkla denenen bu yöntemlerin birçoğu geçici iyileşme sağlasa da enfeksiyonu kurutamadığı için kesin çözüm sağlayamamaktadır. Ağızdan alınan ilaçlar ise enfeksiyonu kurutabilmesine rağmen tırnak mantarı temizliği yapılması iyileşme için son derece önemlidir.  Temizlik ve bakım süreci içerisinde tırnakların kısa ve düz bir şekilde kesilmesi, temiz ve kuru tutulması son derece önemlidir. Giyilecek ayakkabılar ayağı terletmeyecek ve hava aldıracak şekilde olmalıdır. Kullanılan makasın paslı olmaması, mantarlı tırnak için farklı bir makas kullanılması gerekmektedir. Bu süre içerisinde askeri alanlar, yatılı okullar, havuz, hamam, sauna gibi alanlarda dikkatli olunmalı ve yalınayak gezilmemelidir. Manikür ve pedikür seanslarında ise ekstra hijyen ve hassasiyet gerekmektedir.

 

Tırnak Mantar Temizliği; tırnak mantarı bakımı bileşenlerinden bir tanesidir. Mantar bakımında en önemli aşama, baterinin dezenfekte edilmesi ve tırnaktan uzaklaştırılmasıdır. Bunun için bütün yüzey en iyi şekilde temizlenmek durumundadır. Bu uygulama yapılmaması durumunda mantar enfeksiyonu her türlü ilaca kısa zamanda direnç kazanmakta ve eski etkinliğine geri dönmektedir. Bu bakımdan temizlik uygulamaları, bakımının en önemli kısmı olarak kabul edilir.

 

Beylikdüzü’ndeki Tırnak Mantar Temizliği fırsatları ve indirimli Tırnak Mantar Temizliği fiyatlarından haberdar olmak için bülten’imize kayıt olabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

Tırnak Mantarı Neden Oluşur?

 

Kaynakça:

 1. https://bitkiseltedavi.net/vb5/forum/alternatif-tip/hastaliklar/62578-mantarlar-mycosis-mikoz-mantar-nedir-resimleri-maya-mantarlar%C4%B1-k%C3%BCf-mantarlar%C4%B1
 2. http://cisam.cu.edu.tr/tr/Belgeler/G%C4%B1da%20%C3%87al%C4%B1%C5%9Fanlar%C4%B1%20Hijyen%20E%C4%9Fitimi%20Rehberi.pdf#page=21
 3. http://www.das.org.tr/kitaplar/kitap2009/pdf/407-416%20Demet%20Canyilmaz.pdf

 

Tırnak Mantarı Nasıl Temizlenir?

Tırnak mantarı özel profesyonel gereçlerle tırnak köküne zarar vermeden profesyonel yöntemlerle gerçekleştirilir.

Tırnak Mantarı Temizliği Evde Yapılabilir Mi?

Tırnak mantarı temizliği internetteki birçok içerik yazısı aracılığıyla evde yapılabilse de bunlar profesyonel çözüm değildir ve uzun vadede tırnak ve parmak sağlığınızı etkileyecek ciddi zararlara sebep olabilir.

Tırnak Mantar Temizliği Nerede Yaptırılır?

Tırnak mantar temizliği profesyonel hizmet anlayışı ve güler yüzlü hizmetiyle en iyiler arasında yer alan Mehtap Akdağ Güzellik Salonu’nde kesin sonuçlarla yaptırılabilir.

3 Yorum

 • Ayşe Güler dedi ki:

  selamlar tırnak mantar temizliği ne kadar? 2 ayak tırnağımda var, 43 yaşındayım.

 • özge dedi ki:

  merhabalar, tırnaklarımda mantar var ve temizletmek istiyorum. Fiyatlarınız nedir? hastaneye gitmek yerine neden klinik tercih edilmeli sizce?

 • Faruk dedi ki:

  Merhaba Mehtap Hanım ayak tırnaklarımdan çok ilerlemiş mantar var. Ağır sanayide çalıştığım için düzenli bakım ve havalandırma imkanım da yok. İnternette ameliyata dair birçok şey okudum. Sizin yönteminiz nedir? tedavi nasıldır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp'tan Bize Yazın