G5 Masajı

Mehtap Akdağ

07 Ağustos 2019

2 yorum

G5 masajı ile bölgesel zayıflama nedir?

G5 adlı cihazla cilt masajına G5 Masajı denir. İtme-sıkma ve hızlı titreşim sayesinde, yağ birikintilerini parçalamaya çalışır. Etkiler uygulamada kullanılan zayıflama ürünlerinde daha fazla gözlenmektedir.

Yorgunluk nedeniyle vücuttan laktik asidi çıkarmak için sağlanan bu masajın yardımıyla, gergin noktaların yatmasına izin verilir. Ritmik masaj sayesinde vücuttaki kan dolaşımı hızlanır, yaşlanma belirtileri olan çizgiler azalır ve cilt yapısının esnekliği oluşur. G5 masajı bölgesel zayıflama ve inceltme için özellikle tercih edilen bir yöntemdir. Cihaz sayesinde masaj, kan dolaşımını hızlandırmaya yardımcı olur, bu şekilde damarlar genişler ve vücutta iyileşme sağlanır.

G5 masajı hangi bölgelere uygulanır?

Bu masaj tüm vücuda, özellikle bacak ve kalçalara uygulanabilir, selülit bakımına yardımcı olur. G5 mesajının en etkili kullanımı, hızlı titreşim yoluyla fazla yağların yakılmasıdır. Kan dolaşımının iyileştirilmesi ve hızlanması ağrının giderilmesine yardımcı olur ve dinlenmeyi sağlar. Hızlı kan dolaşımı nedeniyle esneklik kazanılır.

Vücut zamanla yorulur, böylece kan dolaşımı yavaşlar ve özellikle hareketsiz bir yaşam tarzı olan sabit insanlarda görülür. Bu durum günün sonunda yorgunluk ve bitkinlik sorununa neden olur. Zaman ilerledikçe kalça bölgelerinde selülit oluşumuna neden olur ve artar.

G5 masajı kimlere uygulanamaz?

G5 Masajı; kanama bozuklukları, epilepsi hastalığı, kalp pili, nöromüsküler hastalıklar, Lambert Eaton Sendromu, Myastenia Gravis hastalıkları.Aktif yara ve iltihaplı bölgelere, yüz felci geçirenlere uygulanamaz. Hamile olanlar da bundan faydalanamaz.

G5 masajı sonucu morlukların oluşma ihtimali var mıdır?

Kılcal damarlar kırıldığında ve kırmızı kan hücreleri sızdığında çürükler oluşur. Çürüme uygun bir çürük bölgesidir ve kılcal damarların kırılmasına ve kırmızı kan hücrelerinin sızmasına neden olan travmatik bir yaralanmaya işaret eder. Ama gerçekten, terimin düşündüğümüz gibi, gerçek bir yaralanma yok, mutlaka bir çürük ortaya çıkması gerekiyor.

Durgun kan şu anda dokularınızda depolanabilir ve masaj, germe veya derin nefes alma ile serbest bırakmak, yeni kanın geçmesine izin vermenin iyi yoludur. Durgun kanın vücudunuza yapışma nedeni ise bu kan, vücudunuzun her yerinde düğüm şeklinde bulunabilir.

Bir düğüm, vücudunuza fayda sağlamayan atık olduğu için kalbinize yol açamayacak şekilde oluşturulan lenfatik sıvıdır. Bu sıvı, dokularınızda bir yerde o kadar çok birikebilir ki bölgenin kasları iltihaplı görünebilir. Masaj bu düğümleri kırabilir, bu da bir çürük oluşmasına neden olabilir. Ancak bu durumda, vücudunuz altta olup bitenlerden yararlanır, çünkü taze kan artık tekrar iyi geçebilir.

G5 masajı Fiyatları nasıl belirlenir?

G5 masajı, vücut yapısına ve uygulama alanına göre belirlenen seanslarda yapılır. Bölgesel zayıflama için tercih edilen masajda, 10-15 seans arasında yaklaşık 20 dakikalık seanslar yapılır. Tam olarak masaj ücretini vermemiz doğru olmaz. Çünkü seans uzunlukları ve yapıldığı operasyon merkezlerinin kalitesine ve yapan doktorların tanılırlığına göre ücretler değişkenlik gösterebilir. Ondan dolayı kesin bir fiyat öğrenmek isteyen müşteriler randevu almadan önce ya da randevu alırken bunu detaylı olarak direk operasyon merkezinden daha doğru bilgi olarak öğrenebilirler.

Salonumuz

Nazım Hikmet Bulvarı Piri Reis Mah. Metropole Park Business Center Giriş Kat:2 Ofis:E27/E28 34515 - Esenyurt / Beylikdüzü / İstanbul

Bize Yazın

info@mehtapakdag.com

Bizi Arayın

0(212) 924 50 50

RANDEVU ALIN

Hemen Yer Ayırtın
  KALICI MAKYAJ

  KAŞ & KİRPİK

  MASAJ

  CİLT BAKIMI

  2 Yorum

  • Aleyna dedi ki:

   Merhaba, selülitlerimden kurtulmak için yöntemler arıyorum. G5 masajı selülitlerimden kurtulmaya ya da selülitlerimi azaltmaya yardımcı olur mu?

  • HAZAL dedi ki:

   İlk defa G5 masajı yaptırmaya karar vermiştim ve hiç bir bilgim yoktu. Gamze Hanım sağolsun çok ilgilendi hem konu hakkındaki bilgisiyle hem dostca yaklaşımıyla çok memnun kaldım. Şuan 8. Seansım bitti devamı da gelecektir Bize bu fırsatı verdiğiniz için teşekkürler mehtap akdağ

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  WhatsApp WhatsApp'tan Bize Yazın