Lenf Drenaj

Mehtap Akdağ

31 Temmuz 2019

2 yorum

Vücudunuza şekil vermek, zayıflamak, daha fit bir vücuda kavuşmak istiyorsanız düzenli olarak bedeninize bakmalısınız. İş yoğunluğu, hayatın koşturmasından spor yapmaya fırsat bulamayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda lenf drenaj imdadınıza yetişir.

Lenf Drenaj öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Bazı besinleri arttırmayı veya lenf masaj seanslarından önce ve sonra karaciğer ve böbrek detoksifikasyon süreçlerini desteklemek için geçici olarak destekleyici otlar ekleyebilirsiniz. Lenf Drenaj Terapisinin, çoğu toksin türüyle birlikte belirli ilaçları sisteminizden daha hızlı metabolize edeceğini lütfen unutmayın. Bu nedenle, ağrı kesici ilaç kullanıyorsanız veya cerrahi bir prosedürde taze iseniz, ilaçlarınızı ayarlamanız gerekebilir. İyi nemlendirilmiş randevunuza gelin.

Dehidrasyon, detoks ve yeniden inşa etme yeteneğinizi ciddi şekilde bozar ve sizi hasta hissettirebilir. Konfor seviyenize soyunmayı bekleyin, ancak cilt ile doğrudan temasın her zaman en iyisi olduğunu bilin. Sıkı giysiler ve tel altı sütyen lenflerin hareket etmesini zorlaştıracaktır. Seansınız sırasında kıyafet giymeyi seçerseniz, pamuklu iç çamaşırı ve toka, fermuar veya cepsiz, yoga pantolonu veya yoga şortu gibi pantolonlar giyin. Boyun ve yaka kemiklerine terapistiniz tarafından erişilebilmesi için v yaka tişört veya kolsuz bluz giyin.

Derin karın ve organlarda drenaj yapılacaktır. Uygulamadan önce cildinize losyon uygulamayın. Kuru cilt teması, lenf damarlarınızın ihtiyaç duyduğu gerilme tepkisini uyarmak için daha etkilidir. Oturumdan bir gece önce veya hemen sonra alkol almayın veya eğlence amaçlı uyuşturucu kullanmayın.

Karaciğeriniz, lenfatik sistemin topladığı şeyin çoğunun detoksifikasyonundan sorumlu olacaktır, bu yüzden lütfen seansınızdan önce onu yüklemeyin veya daha sonra kendinizi çok hasta hissedebilirsiniz. Seansınızdan hemen sonra bir hareket dönemi planlayın ve bekleyin. Lenfiniz toksinleri toplar ve bunları çıkarmak için kan dolaşımına yerleştirir.

Seanstan sonra arabanıza girmeden önce kısa bir yürüyüş, köpeğinize yürüme veya spor salonuna veya nazik bir yoga sınıfına vurma gibi 10 ila 15 dakikalık hafif hareket ve nefes almanız en önemli masaj ipuçlarından biridir. Vücudunuzun kaynakları ve besin maddeleri “temizlik mağazasına” gidecek ve buna ait olmayan bakterileri veya yabancı hücreleri temizlemek için bağışıklık yanıtı da verilebilir.

Dinlenme vücudun yenilenmesine ve iyileşmesine izin verecektir. Zaten hastaysanız, bir hastalıkla mücadele ediyorsanız veya hastalıktan kurtuluyorsanız, seansınızı kısaltmayı düşünün veya lenf çalışması almak için en uygun zamanı belirlemek için terapistinize başvurun.

Bağışıklık sisteminizin yukarıda listelenen artan yanıtı için hazırlıklı olun! Bu, mukoza, öksürük veya burun damlası ve burun üflemesinde geçici bir artış içerebilir! Masaya çıkmadan önce tuvaleti kullanın.

Lenf Drenaj kaç günde bir yapılır?

Fiziksel durumunuza, elde etmek istediğiniz sonuçlara ve uygulamalara başladığınızda, lenfatik masajlarınızın sıklığı değişecektir. Çoğu durumda, lisanslı, eğitimli ve sertifikalı bir lenfatik masaj terapistinden bir masaj alırsanız, 24 saat veya daha kısa sürede gerçek sonuçlar elde edebilirsiniz. Bununla birlikte, kalıcı sonuçlar masaj seanslarınızın sıklığına bağlıdır. Örneğin, kendinizi yıpranmış, yorgun ve stresli lenfatik drenaj masajı bulursanız, vücudunuzu yenilemek için harika bir yoldur.

Tüm avantajlarından yararlanmak için en az dört seansa girmeniz gerekir. Bu, vücudunuzun şarj olmasını sağlar ve lenfatik masajınızın yerleşik toksinler yoluyla çalışmasına yardımcı olur. Kilo kaybı veya bağışıklık sisteminizi geri yüklemek için sisteminizi detoks etmek biraz daha karmaşık olabilir. Bunun nedeni, sonuçların çoğunun size ve daha uygun bir yaşam tarzına olan bağlılığınıza bağlı olmasıdır.

Dört seans lenfatik masaj alırsanız ve daha sonra zayıf yemeye devam ederseniz veya egzersiz yapmazsanız, sizin için olabileceği kadar faydalı olmayabilir. Kilo kaybı veya bağışıklık desteği lenfatik masaj uygulamaları için tavsiyem, en az dört uygulama için gelmek, sisteminize fayda sağlayan yiyecekleri dahil ederek daha uygun alışkanlıklar için yaşam tarzınızı değiştirmeye devam etmek ve son seansınızdan sonraki iki ay içinde tekrar gelmek. Bu, lenfatik sisteminize ihtiyaç duyduğu desteği verir.

Bir ay içinde yılda en az 4 kez iki ila dört masaj seansı, aktif bireyler için iyi bir temel oluşturur. Bu, bağışıklık sisteminizin güçlü kalmasına ve herhangi bir fiziksel zorluğa girmeye hazır olmasına yardımcı olur.

Lenf Drenaj Masajı Fiyatı Nedir?

Masaj, çok çeşitli gerilim ve yumuşak doku yaralanmasına bağlı durumları uygulama yapmanın etkili bir yoludur.30 dakika (sadece belirli bir alanda çalışmak için mükemmel seans uzunluğu, yani: baş ağrısı / migren rahatlaması, sıkı bir boyun veya uzun ayak masajı): Hekiminiz veya estetik kuruluşlarından fiyat alabilirsiniz.

60 dakika (2-3 odak alanı isteyenler için iyi, yani boyun / omuz / sırt ağrısı, bel / kalça gerginliği veya siyatik gibi daha kronik sorunlar): Hekiminiz veya estetik kuruluşlarından fiyat alabilirsiniz.

90 dakika (tüm vücut masajı, terapist belirli gerginlik alanlarına yoğunlaşarak iyice yapılabilir): Hekiminiz veya estetik kuruluşlarından fiyat alabilirsiniz.

120 dakika (terapistin tüm kronik rahatsızlık alanlarını sistematik olarak uygulama yapmasına izin vermek için nihai seans uzunluğu): Hekiminiz veya estetik kuruluşlarından fiyat alabilirsiniz.

Derin Doku Masajı, yaklaşımda Terapötik Masaj için çok benzerdir, ancak daha fazla iskelet seviyesi kas dokusuna erişen daha derin teknikler kullanır.

30 dakika (sadece belirli bir alanda çalışmak için mükemmel seans uzunluğu, yani: baş ağrısı / migren rahatlaması, sıkı bir boyun veya uzun ayak masajı): Hekiminiz veya estetik kuruluşlarından fiyat alabilirsiniz.

60 dakika (2-3 odak alanı isteyenler için iyi, yani boyun / omuz / sırt ağrısı, bel / kalça gerginliği veya siyatik gibi daha kronik sorunlar): Hekiminiz veya estetik kuruluşlarından fiyat alabilirsiniz.

90 dakika (tüm vücut masajı, terapist belirli gerginlik alanlarına yoğunlaşarak iyice yapılabilir): Hekiminiz veya estetik kuruluşlarından fiyat alabilirsiniz.

30 dakika (Sadece boyun ve yüz. Endikasyonlar şunları içerir: cerrahi sonrası şişme, sinüs / gerginlik headace / migren, kabarık gözler): Hekiminiz veya estetik kuruluşlarından fiyat alabilirsiniz.

60 dakika (Boyun, karın ve üst veya alt ekstremite. Endikasyonları Şunlardır: cerrahi sonrası şişme, travma sonrası yaralanma ödemi, lenfödem): Hekiminiz veya estetik kuruluşlarından fiyat alabilirsiniz.

90 dakika (Tüm vücut dizisi. Endikasyonlar şunları içerir: genel bağışıklık sistemi desteği, fibromiyalji, ameliyat sonrası şişme, Lyme hastalığı, lenfödem): Hekiminiz veya estetik kuruluşlarından fiyat alabilirsiniz.

30 dakika (sadece belirli bir alanda çalışmak için mükemmel seans uzunluğu, yani: baş ağrısı / migren rahatlaması, dar bir boyun veya bel ağrısı): Hekiminiz veya estetik kuruluşlarından fiyat alabilirsiniz.

60 dakika (2-3 odak alanı isteyenler için iyi, yani boyun / omuz / sırt ağrısı, bel / kalça gerginliği veya siyatik gibi daha kronik sorunlar): Hekiminiz veya estetik kuruluşlarından fiyat alabilirsiniz.

Prenatal Masaj, anne adayı için hamileliğin rahatsızlığını ve stresini hafifletmek için tasarlanmıştır.

Müşterilerin konforu için yan yatan yastıklar sağlayabiliriz. Hamileliğin ilk üç ayında doğum öncesi masaj önerilmemektedir.

Vücudunuzu Önemseyin

 

Bulunduğunuz yerde kilo vermeyi kim istemez ki? Siz durmaya devam edersiniz fakat sistem çalışır. Uygulama aslında bir masaj yöntemidir. Uygulama için geldiğinizde kenarlarından cırtları olan, belirli bir mekanizmaya bağlı tulumun içerisine girersiniz.

 

Görevli kişi ayarlamış olduğu süre zarfında cihazı çalıştırır. Ortalama bir saat ya da kırk beş dakikadır. Bu durumunun sizin için hiçbir zararı yoktur.

 

Vücudunuzda akışın hızlanmasına yardımcı olan bu sistem, selülit bölgesinde de etkilidir. Sıralama yöntemi ile ayak bileğinden başlayarak, baldır, bel, göğüs ve kollar olacak şekilde balon şeklinde şişme yaparak çalışır.

 

Aynı düzen içerisinde geri işlem başlar. Bir taraf şişerken, diğer tarafın inmesi ile kan dolaşımınız hızlanır. Aynı zamanda da sıkıştırma sağlar. Bu sayede uygulama daha aktif rol oynar.

 

Tulum içerisinde girmeden önce mutlaka üzerinizde ince de olsa bir tayt ya da tshirt olmalıdır. Aksi durumda derinizin sıkışma yapması ile canınız yanabilir. Genellikle g5 masajından sonra daha etkili olması sebebi ile tercih edilir.

 

Daha Kaliteli Yaşam İçin Biz Varız

 

Bayanların sıklıkla tercih ettiği zayıflama ve sıkılaştırıcı etkilisi olan bu uygulamalar ile daha fit, zinde vücut için salonumuza bekliyoruz. Alternatif cihazlarımız ile kontrollü sıkılaşmayı sağlayabilirsiniz.

 

İşlem başlatılmadan önce vücut ölçüleriniz alınır. Herhangi bir rahatsızlığınızın olup olmadığına bakılır, sonrasında bilinçli bir uygulama gerçekleştirilir.

 

İlginizi çekebilir:

Lenf Drenaj Beylikdüzü

 

Kaç Seans Sonunda İstediğiniz Vücuda Kavuşursunuz?

 

Bu durum tamamen sizin ihtiyacınız ve istediğiniz doğrultusunda gerçekleşir. Bazı durumlarda beş seans yeterli gelirken, bazı durumlarda da on seans yeterli gelmektedir.

 

Uygulama yapılacak bölge bu durum için belirleyici etkendir. Düzenli olarak, sabırla seanslarınıza geldiğiniz sürece verim olmamanız mümkün değildir. Bu işlemler sırasında size önerilen diyeti de uyguladığınızda hem zayıflama hem de vücudunuzda sarkma oluşmadan sıkılaşmış olursunuz. Öncelikli etken bol su içmektir. Ödem atmanızda ve yapılan uygulamaların etkili olmasında büyük rol oynar.

 

Beylikdüzü’ndeki Lenf Drenaj fırsatları ve indirimli Lenf Drenaj fiyatlarından haberdar olmak için bülten’imize kayıt olabilirsiniz.

 

Kaynakça:

  1. https://go.galegroup.com/ps/i.do?id=GALE%7CA541892360&sid=googleScholar&v=2.1&it=r&linkaccess=abs&issn=21496447&p=HRCA&sw=w
  2. https://www.turkiyeklinikleri.com/article/en-manuel-lenf-drenaji-72343.html
  3. https://www.turkcer.org.tr/files/publications/84/36fd19e6166e2fcef5597b878fdb6744.pdf#page=51

 

Lenf Drenaj Nedir?

Özel bölgesel incelme yöntemleri sayesinde parçalanan yağ dokusunun lenf kanalları ile vücuttan atılmasını sağlayan yöntemdir.

Lenf Drenaj Masajı Nedir?

Profesyonel kişiler tarafından büyük bir özenle yapılan lenf drenaj masajı sayesinde lenf kanalları açılır. Tıkanmış olan lenf kanallarının teşhis edilmesi ve doğru yöntemle açılması için özel eğitim almış kişiler tarafından lenf drenaj masajı yapılarak lenf kanalları açılmaktadır.

Lenf Drenaj Zararlı Mı?

Lenf drenaj cihazı kullanılarak yapılan uygulamalar sayesinde bölgesel yağlanmalardan kurtulabilirsiniz. Ayrıca lenf drenaj masajı selülit gidermede, hastalık sonrası vücutta oluşan ödemlerin atılmasında, hamilelik sonrası oluşan varislerin giderilmesinde ve ameliyat öncesi ve sonrası sıkıntılardan kurtulmakta faydalıdır.

 

Lenf Drenaj Nedir?

Özel bölgesel incelme yöntemleri sayesinde parçalanan yağ dokusunun lenf kanalları ile vücuttan atılmasını sağlayan yöntemdir.

Lenf Drenaj Masajı Nedir?

Profesyonel kişiler tarafından büyük bir özenle yapılan lenf drenaj masajı sayesinde lenf kanalları açılır. Tıkanmış olan lenf kanallarının teşhis edilmesi ve doğru yöntemle açılması için özel eğitim almış kişiler tarafından lenf drenaj masajı yapılarak lenf kanalları açılmaktadır.

Lenf Drenaj Zararlı Mı?

Lenf drenaj cihazı kullanılarak yapılan uygulamalar sayesinde bölgesel yağlanmalardan kurtulabilirsiniz. Ayrıca lenf drenaj masajı selülit gidermede, hastalık sonrası vücutta oluşan ödemlerin atılmasında, hamilelik sonrası oluşan varislerin giderilmesinde ve ameliyat öncesi ve sonrası sıkıntılardan kurtulmakta faydalıdır.

Lenf Drenaj Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Lenf drenaj uygulaması temelde lenf damarlarını baz alan estetik bir çözümdür. Bu noktada uzmanınızın lenf özelindeki uyarılarını uygulamak etki ve estetik anlamında çok daha güzel olacaktır.

Salonumuz

Nazım Hikmet Bulvarı Piri Reis Mah. Metropole Park Business Center Giriş Kat:2 Ofis:E27/E28 34515 - Esenyurt / Beylikdüzü / İstanbul

Bize Yazın

info@mehtapakdag.com

Bizi Arayın

0(212) 924 50 50

RANDEVU ALIN

Hemen Yer Ayırtın
KALICI MAKYAJ

KAŞ & KİRPİK

MASAJ

CİLT BAKIMI

2 Yorum

  • Aslı dedi ki:

    Merhaba, lenf drenaj fiyatlarında kampanya oluyor mu? Nasıl takip edebilirim?

  • Deniz dedi ki:

    Merhaba Mehtap Hanım daha önce başka bir klinikte lenf drenaj yaptırdım ancak hiçbir etkisini görmedim. Uygulamanın etkili olduğunu bildiğim için tekrar yaptırmak istiyorum ancak elbette soru işaretlerim var. Size nasıl ulaşabilirim? Telefonla bilgi almam mümkün mü? Özellikle fiyat hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp'tan Bize Yazın