Lipo Lazer Nedir, Fiyatları Ne Kadardır ?

Lipo lazer zayıflama ve bölgesel yağlardan arınma, günümüzde pek çok kimsenin çözümünü aradığı problemleri ortadan kaldırmaya yarayan bir uygulamadır.

 

Lipo lazer, bu noktada ihtiyaçların karşılanması için geliştirilmiş yüksek teknolojili bir estetik uygulama aracıdır. Bu teknoloji ile çok cilt probleminden arınmak mümkün olduğu gibi özellikle yağların yakılması noktasında yüksek fayda elde edilebilmektedir. Tabii bu donanım her klinikte ve güzellik salonunda bulunmaz. Oldukça yüksek bir teknolojiye sahip olmasından dolayı belli başlı kliniklerde, uzmanlar tarafından kullanılmaktadır.

 

LİPO LAZER NEDİR?

 

Lipo lazer nedir? Lipo lazer yöntemi bölgesel zayıflama amacıyla yapılan bir uygulamadır. Bu uygulamada temel kazanım bölgesel olarak biriken verilmesi zor olan yağ dokusundan kurtulmaktır. Lipo lazer yağ dokusunda yağ hücrelerinin hücre duvarını parçalayarak yağlardan kurtulmaya yarayan bir yöntemdir. Yağ hücrelerinin çeperlerine yüksek frekanslı lazer ışınları gönderilerek yağ dokusunun parçalanarak hücreler arası boşluğa akması sağlanmaktadır.

 

Lipo laser lazerli liposuction olarak da bilinmektedir. Klasik liposuction yöntemlerinin aksine yara izi olmaz ve kanama yapmaz. Çok daha az travmatik bir bölgesel zayıflama yöntemidir. Lipo lazer uygulaması sonrasında hastalar günlük hayatlarında bir akşama olmadan devam edebilmektedirler. Sosyal hayattan geri kalmak zorunda kalmadan kısa sürede bölgesel olarak zayıflama imkanı sunmaktadır.

 

LİPO LAZER İLE ZAYIFLAMA

 

Lipo lazer ile zayıflama yöntemi klasik liposuction operasyonları gibi narkoz altında yapılmaması sebebi ile iyileşme süreci oldukça kısadır. Klasik liposuction yönteminde hasta 4-6 hafta aralığında korse giymek zorunda iken lipo lazer yönteminde bu süre 6-10 gün arasında kısalmaktadır. Ayrıca lipo laser işlemi sonrası yağın atılması ve incelme gözlenmesi 4-6 hafta aralığında kademeli olarak gerçekleştiği için söylenmediği taktirde fark edilmeyecektir. Klasik liposuction işlemlerinde iyileşme sürecinde morarma ve ağrı gibi durumlar lipo laser yönteminde görülmemektedir.

 

Lipo lazer yöntemi sayesinde kısa süreli korse kullanımı ile istediğiniz inceliğe kavuşabilirsiniz. Lipo lazer uygulamaları klasik liposuction işleminin yapılamadığı kol-bacak içleri, uyluk içi, diz içi gibi bölgelerde kanama olmaksızın lokal anestezi ile uygulanabilmektedir. Tek seans ile sonuç veren yöntem bölgesel zayıflama yöntemleri arasında devrim niteliğindedir.

 

LİPO LAZER FİYATLARI

 

Lipo lazer zararları da bahsedilmesi gereken bir konudur. Bu yüzden karar vermeden önce yardımcı olması için bunlardan da bahsedelim. Lipo lazer uygulaması sonrası ödem oluşumu gözlemlenebilmektedir. Ancak belirtelim bu durum parçalanan yağ dokusunun lenf sistemi ile atılması gerektiği için normal bir durumdur ve geçicidir. Lenf drenaj masajı gibi yöntemlerle hızlıca geçmesi sağlanabilmektedir.

 

Lipo lazer uygulaması yanlış yapılması durumunda kan birikmesi sebebi ile morarma ve kan pıhtılaşması görülebilir. Bu yan etkilerle karşılaşmamak için en önemli yöntem doğru yerlerde yetkili kişiler tarafından yaptırılmasıdır. Lipo lazer fiyatları klasik liposuction operasyonlarına göre daha uygundur. Daha az anestezi ve daha az uzman ile tek seansta yapılır ve iyileşme süreci oldukça kısadır.

 

Beylikdüzü’ndeki Lipo lazer fırsatları ve indirimli Lipo lazer fiyatlarından haberdar olmak için bülten’imize kayıt olabilirsiniz.

 

Kaynakça:

  1. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1002/lsm.20118
  2. https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.3109/14764172.2012.758376
  3. https://mdedge-files-live.s3.us-east-2.amazonaws.com/files/s3fs-public/issues/articles/vol27_i4_Laser-Assisted_Liposuction.pdf
  4. https://tayfunturkaslan.com/lazer-lipoliz-liposaksin/

 

Lipo Lazer Nedir?

Lipo lazer zayıflama ve bölgesel yağlardan arınma, günümüzde pek çok kimsenin çözümünü aradığı problemleri ortadan kaldırmaya yarayan bir uygulamadır. Lipo lazer, bu noktada ihtiyaçların karşılanması için geliştirilmiş yüksek teknolojili bir estetik uygulama aracıdır.

Lipo Lazer Nasıl Yapılır?

Lipo lazer ile zayıflama yöntemi klasik liposuction operasyonları gibi narkoz altında yapılmaması sebebi ile iyileşme süreci oldukça kısadır. Klasik liposuction yönteminde hasta 4-6 hafta aralığında korse giymek zorunda iken lipo lazer yönteminde bu süre 6-10 gün arasında kısalmaktadır.

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp'tan Bize Yazın