Mehtap Akdağ

31 Temmuz 2019

1 Yorum

Beden içerisinde aktif bir şekilde işlev gören kas grupları olduğu gibi pasif olarak kalabilen kas grupları da bulunuyor. Pasif jimnastik egzersizi pasif kalan kasların yeniden çalıştırılması amacıyla uygulanan etkili bir spor aktivitesidir. Pasif jimnastik etkili radyo dalgaları üzerinden pasif konumda yer alan kasların aktif olması açısından uygulanır.

Pasif jimnastik Nedir?

Şu anda, pasif veya aktif jimnastik merkezleri olarak adlandırılan ve son zamanlarda özel bir önem kazandıran jimnastik merkezlerinin sürekli olarak çoğalması söz konusudur. Günümüzde pasif jimnastik için kullanılan makineler artık ana amacı olarak terapi veya rehabilitasyona sahip değildir, ancak mevcut ilk amaçları bilimsel olmaktan daha estetiktir. Pasif jimnastik için eski ve modern makineler, bazen bir masaj eyleminin taklididir.

Pasif jimnastik hareketsiz yaşam süren insanların başvurduğu bir jimnastik çeşididir. Bu jimnastik çeşidinde çalışmayan kaslar radyo dalgaları ile hareketlendirilmektedir. Problemli olan bölgeye pedler yardımıyla bağlanılır. Daha sonra düşük voltajlı elektrik akımı verilir. Bu elektrik sayesinde kaslar çalışmaya başlar. Bu uygulama ile vücutta güç harcanmış gibi vücut enerji harcar.

PASİF EGZERSİZ NEDİR?

Pasif egzersiz yaşamları boyunca hareketsiz bir hayat geçiren insanların başvurduğu egzersiz yöntemlerinden biridir. Bu yöntem sayesinde vücutları hareket etmiş gibi enerji harcamaktadır. Bu sayede zayıflamak isteyen insanlar zayıflarlar. Günümüzde birçok insan spor yapmaya üşendiği için ya da vakit bulamadıkları için bu yönteme başvurmaktadır. Kadın ve erkeklerin oldukça ilgisini çeken bu egzersiz türü istenilen kiloya düşmekte büyük yardımcı olmaktadır.

Pasif Jimnastik İle Fazla Kiloların Atılması

Pasif jimnastik bedene egzersiz yaptırması sebebiyle enerji harcanmasını da sağlar. Bu durum sonucundaysa metabolizma sisteminde aşırı işlevin meydana gelmesi ile birlikte kalori yakımının oluşmasına sebep olur. Ayrıca bedene gönderilen etkili radyo dalgaları sayesinde yağ dokularının uyarılmasını sağlayarak vücuttan atılmasına destek olur. Ancak fazla kiloların tümünden kurtulabilmek açısından pasif jimnastik yönteminin tek başına etkili olmadığını belirtebiliriz. Tüm kiloların atılması için uygulama ile birlikte etkili diyet çalışması yapılması gerekiyor.

Pasif Jimnastik Uygulanışı

Pasif jimnastik uygulanışı oldukça basittir. Sorunlu olan bölüme özel pedler üzerinden bağlanılarak düşük voltajlı elektrik sunulur ve bu sayede vücut kaslarının çalıştırılması sağlanır. Ayrıca pasif jimnastik uygulamasında birden fazla pedlerde bulunduğundan aynı seans üzerinden birden fazla bölge üzerinden de işlem gerçekleştirilebilir. Değişik düzey seçenekleri üzerinden bireylere göre en uygun ayardan işlem uygulanır.

Pasif Jimnastik Herkese Uygulanır Mı?

Pasif jimnastik uygulaması herkese uygulanamaz. Kalp rahatsızlıkları bulunanlara, gebelik döneminde bulunan kadınlara, regl döneminde bulunan bayanlara uygulanmaz. Bunun dışındaki herkese güvenle uygulanabilir. Ayrıca kalp pili bulunan bireylerin ilk olarak doktora danışmak şartıyla ve doktorun onay sunması ile birlikte pasif jimnastik uygulamasından faydalanabilirler.

Pasif jimnastik yöntemi toplamda 15 seans üzerinden gerçekleştirilir. Seanslardaki sıklık haftalık olarak 3 veya 5 defa olabiliyor. Pasif jimnastik yönteminde tek seans süresi ortalama olarak 30 veya 35 dakika aralığında devam edebiliyor. Yöntemin etkisi bireyler arasında farklılık göstermekle birlikte genellikle 10 seans sonunda etkileri görülebiliyor.

Uygulamada etki süresi bireylerin metabolik durumları, beden sorunları, fiziksel aktivite durumları ve beslenme düzenine baz alınarak görülebiliyor.

Günlük beslenme ve aktivitelerde ciddi negatif değişimler olmadığı müddetçe pasif jimnastik uygulaması etkileri kalıcı olarak devam eder. Uygulama ile birlikte ayrıca spor ve fiziksel aktiviteler sürecinde de hızlanma meydana geliyor. Pasif jimnastik yöntemi yalnızca spor merkezinden uygulanabilir. Bu etkili uygulamadan faydalanmak için bizimle iletişime geçilebilir.

 

Beylikdüzü’ndeki Pasif Jimnastik fırsatları ve indirimli Pasif Jimnastik fiyatlarından haberdar olmak için bülten’imize kayıt olabilirsiniz.

Pasif jimnastik Kaç Seans yapılır?

Seans sayısı kişinin vücut yapısına göre değişir ve 20-25 seans yeterlidir. Seans aralıkları haftada 2-3 kez planlanmaktadır. Bir oturum yaklaşık 30 dakika sürer. Özel istekler doğrultusunda kontrollü bir şekilde seanslarda artış veya azalış söz konusu olabilir.

Pasif jimnastik ile Kaç Kalori Yakılır?

Çoğu insan kalorileri sadece yiyecek ve kilo kaybı ile ilgili olarak düşünür. Bununla birlikte, bir kalori bir ısı enerjisi birimidir. Kalori, 1 gram (g) suyu 1 ° C arttırmak için gereken enerji miktarıdır. Bu ölçüm, insan vücudu dışındaki birçok farklı enerji serbest bırakma mekanizmasına uygulanabilir. İnsan vücudu için kalori, vücudun ne kadar enerji çalışması gerektiğinin bir ölçüsüdür. Yiyecekler kalori içerir. Farklı yiyeceklerin farklı kalori sayıları vardır, yani her yiyecek farklı miktarda potansiyel enerjiye sahiptir. İnsanların yediği tüm yiyecekleri oluşturan üç temel gıda türü vardır: karbonhidratlar, proteinler ve yağlar. Bu üç farklı gıda türü, gram başına değişen miktarlarda potansiyel enerjiye sahiptir. Her bir gıda türü için gram başına kalori dökümü aşağıdaki gibidir:

Karbonhidratlar: Gram başına 4 kalori

Proteinler: Gram başına 4 kalori

Yağlar: Gram başına 9 kalori

Pasif jimnastik Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Örneğin, bir saatlik seans için 70 ABD doları ve 10 seans için 600 ABD doları ücretlendirmek yerine, müşterinin sizi bir saatlik iki antrenman ve bir 30 dakikalık kardiyo egzersizi için görmesini gerektiren bir kilo verme programı sunabilirsiniz. altı hafta boyunca haftada bir seans. Bu toplam 15 saattir (12 bir saatlik oturum ve altı 30 dakikalık oturum). Program için 996 ABD doları ücret alırsanız, saatte toplam 66 ABD dolarıdır. Fiyat noktasını 1000 $ ‘ın altında tutarak, fiyat noktasının o kadar pahalı olmadığı ve aslında çok makul olduğu algısını yaratıyorsunuz. Bir fiyat noktası belirlemekle ilgili çok spesifik bir psikoloji vardır. Bir daha büyük bir kutu mağazasında olduğunuzda fiyatlara bakın; 5.87 $, 8.83 $ veya 9.79 $ gibi rakamlar göreceksiniz. 996 dolarlık fiyat noktası neredeyse 1.000 dolar, ancak bir direnç noktası olabilecek bu engeli aşmıyor. Eğitim kampı veya küçük grup antrenmanları yapmakla ilgileniyorsanız, aynı işlemi takip edebilirsiniz. Genel olarak, küçük grup programları için iyi bir fiyat, egzersiz başına kişi başına yaklaşık 12 ila 25 $ arasındadır.

 

İlginizi çekebilir:

Pasif Jimnastik İstanbul

 

Kaynakça:

 1. https://apps.dtic.mil/docs/citations/ADA298192
 2. https://cifi2d.fade.up.pt/files/scgym722015article-6.pdf
 3. https://www.nrcresearchpress.com/doi/abs/10.1139/h03-019

 

Pasif Jimnastik Ne Demek?

Pasif Jimnastik ile zayıflama nedir? Pasif jimnastik uygulaması kasların yapay olarak uyarılarak çalıştırılması temeline dayanmaktadır. Bu yöntem ile vücudumuzda atıl durumda olan yeteri kadar çalıştırılmayan kaslar uyarılarak çalışmaları sağlanmaktadır.

Pasif Jimnastik Nasıl Uygulanır?

Pasif jimnastik uygulaması radyo dalgaları aracılığıyla vücutta sık çalıştırılmayan kasları çalıştırarak yağ kütlenizi düşürmeyi amaçlayan zayıflama uygulamasıdır.

Pasif Jimnastik Yorucu Mudur?

Pasif jimnastik tıbbi cihazlarla radyo dalgalarını kullanan, yattığınız yerden gerçekleştirilen bir uygulamadır, yorucu değildir.

Pasif Jimnastik için Uzman Seçimi Nasıl Yapılır?

Pasif jimnastik tıbbi cihaz temelli bir uygulamadır, bu yüzden hizmet alınan kliniğin kalitesi ve tecrübeli en önemli esastır.

Salonumuz

Nazım Hikmet Bulvarı Piri Reis Mah. Metropole Park Business Center Giriş Kat:2 Ofis:E27/E28 34515 - Esenyurt / Beylikdüzü / İstanbul

Bize Yazın

info@mehtapakdag.com

Bizi Arayın

0(212) 924 50 50

RANDEVU ALIN

Hemen Yer Ayırtın
  KALICI MAKYAJ

  KAŞ & KİRPİK

  MASAJ

  CİLT BAKIMI

  1 Yorum

  • Fazilet dedi ki:

   Selamlar Mehtap Hanım, pasif jimnastik uygulaması yaptırmak istiyorum ancak tam bilgi sahibi değilim. Uygulamada fiziksel aktiviteler yapmamız gerekiyor mu yoksa masaj vs temelli bir uygulama mı ? Fiyatları nasıl değişkenlik gösteriyor? Sarıyerde oturuyorum ancak bilgi alabilirsem beylikdüzüne gelmeyi düşünüyorum, şimdiden teşekkürler

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  WhatsApp WhatsApp'tan Bize Yazın