Mehtap Akdağ

29 Temmuz 2019

2 yorum

Selülit bakımı kadınlar için çok önemlidir. Selülit bakım uygulanırken dikkat edilmesi gereken kurallar bulunur. Bu kurallar çok çeşitlidir. Size sunduğumuz hizmetler sizin sağlığınıza uygun olarak yapılmaktadır. Uyguladığımız selülit bakımı ile cildiniz çok sıkı bir görünüme kavuşmaktadır. Vakum, ilaç, masaj gibi çok çeşitli uygulamalarda kullanmaktayız. Fakat size en uygun olan bakımı uygulamaktayız.

Beylikdüzü’ndeki Selülit Bakım fırsatları ve indirimli Selülit Bakım fiyatlarından haberdar olmak için bülten’imize kayıt olabilirsiniz.

Selülit Masajı Nedir?

Beslenme bozuklukları, genetik ve diğer birçok neden selülite neden olabilse de, selülitin gelişmesinin temel nedeni zayıf dolaşımdır. Kan ve lenf dolaşımı ile ilgili problemlerden ve yağ dokularında artan toksinlerden kaynaklanır. Anti-Selülit masajı, selüliti azaltmak ve ortadan kaldırmak ve cildi düzenli duruma getirmek için uygulanan bir masaj yöntemidir. Bu uygulama kan ve lenf dolaşımını iyileştirir ve dokuların saflaştırıcı oksijen ile doldurulmasına yardımcı olur. Selülit subkutan doku ile ilişkili olduğundan, o bölgede dolaşımı arttırmak ve hızlandırmak için en etkili çözüm masajdır. Bu şekilde, oluşan selülit büyümesi önlenebildiği gibi selülitin parçalanma süreci de desteklenmektedir. Hızlı bir çözüm için, dolaşımın hızlanması, sorunlu bölgede artan kan akışı ve o bölgedeki sert yağ dokuları çözünmeye uygun hale getirilmelidir. Sorunlu alanlar uzman terapistler tarafından hedeflendikten sonra masaj özel yağlarla uygulanır. Bu masajın amacı kas bölgesinden ziyade selülit bölgesi olduğundan, masaj teknikleri üst dokunun odak noktasıdır. Tıkanmış bölgelerdeki dolaşım, oksijenle temasını artırmak için iyileştirilmelidir. Anti selülit masajı ile kan dolaşımı hızlanır ve hücrelere taşınan oksijen seviyesi artar. Cildin üst tabakasındaki masajla birlikte artan ısı bu süreci destekleyecektir.

Selülit Nasıl Olur?

Selülitin kesin nedeni bilinmemektedir, ancak dermatolojik tabakadaki bağ dokusu ile derinin yüzeyinin hemen altındaki yağ tabakası arasındaki etkileşimden kaynaklanıyor gibi görünmektedir. Kadınlarda, bu tabakadaki yağ hücreleri ve bağ dokusu dikey olarak düzenlenir. Yağ hücreleri cilt tabakasına taşarsa, bu selülit görünümünü verir. Erkeklerde, doku neden selülite sahip olma olasılığını kadınlardan daha az açıklayabilecek bir çapraz çapraz yapıya sahiptir. Diğer bazı faktörlerin selülit şansı ile ilişkili olduğu görülmektedir. Hormonal faktörler ve yaş Hormonlar muhtemelen selülit gelişiminde önemli bir rol oynamaktadır.

Östrojen, insülin, noradrenalin, tiroid hormonları ve prolaktin selülit üretim sürecinin bir parçasıdır. Bir teori, menopoza yaklaşımda kadınlarda östrojen azaldıkça, cilt altındaki bağ dokusuna kan akışının da azalmasıdır. Daha düşük dolaşım, bölgede daha az oksijen anlamına gelir ve bu da daha düşük kolajen üretimi ile sonuçlanır. Yağ hücreleri de östrojen seviyeleri düştükçe büyür. Bu faktörler, yağ birikintilerini daha görünür hale getirmek için birleşir.

Deri altındaki yağ bağ dokusunu zayıflatırken, tanıdık çukurlaşma etkisi ortaya çıkar. Yaş ayrıca cildin daha az elastik, daha ince ve sarkma olasılığının artmasına neden olur. Bu selülit gelişme şansını artırır. Genetik faktörler Selülit gelişimi için belirli genler gereklidir. Genetik faktörler, bir kişinin metabolizma hızına, cildin altındaki yağ dağılımına, etnik kökene ve dolaşım düzeylerine bağlanabilir. Bunlar selülit gelişme şansını etkileyebilir. Diyet ve yaşam tarzı faktörleri Selülite “toksinler” neden olmaz, ancak düzenli bir yaşam tarzı riski azaltmaya yardımcı olabilir.

Çok fazla yağ, karbonhidrat ve tuz ve çok az lif yiyen insanların daha fazla miktarda selülit içermesi muhtemeldir. Sigara içenlerde, egzersiz yapmayanlarda ve uzun süre tek bir pozisyonda oturan veya ayakta kalanlarda da daha yaygın olabilir. Kalçalar arasında sıkı elastiki olan iç çamaşırı giymek kan akışını sınırlayabilir ve bu selülit oluşumuna katkıda bulunabilir. Selülit fazla yağları olan kişilerde daha yaygındır, ancak zayıf ve formda insanlar da alabilir. 25 yaşından sonra olması daha olasıdır, ancak gençler de dahil olmak üzere genç insanları da etkileyebilir.

Selülit neden oluşur sorusu son zamanlarda daha da merak edilmeye başlamıştır. Selülitin birçok nedeni vardır. Bunlar genetik faktörler, düzensiz ve dengesiz beslenme alışkanlıkları, düzensiz bir yaşam tarzı sürmek, sık sık kilo almak veya sık sık kilo vermek, gebelik veya doğum, kadınlarda bazı durumlarda östrojen hormonunun gereğinden fazla salgılanması, yaşın ilerlemesine bağlı olarak cildin esnekliğini kaybetmesi, kullanılan birtakım ilaçlar, aşırı kilolar, hareketsiz yaşam tarzı, vücutta birikmiş toksinlerdir. Bunlar sadece tecrübelere bağlı varsayımlardır.

Selülitin kesin nedeni tam olarak bilinmemektedir. Bugüne kadar yapılan araştırmalar ve tecrübelerin ışığında yapılan tahminlere göre kadınların %80-90’ında ergenlikten sonra hayatlarının bir döneminde yüksek olasılıkla selülit gelişir. Yaşla birlikte görülme sıklığı daha da artar. Çünkü yaş ilerledikçe cilt incelir, gevşer ve bu da riski artırır. selülitin daha açık tenli kadınlarda daha sık geliştiği görülmüştür. Erkeklerde de daha nadir olarak selülit görülebilir. Uzmanlar, erkeklerde cilt altındaki yapıların farklı özellikler taşıması ve yağ dokusunun oranının kadınlara göre daha az olmasının riski düşürdüğünü düşünmektedirler.

Selülit Sebepleri ve Kurtulma Yolları

Selülitin nedeni çoğunlukla yaş ilerlemesidir. Vücut yaşlandıkça elastin azalmaktadır. Selülit her yaşta ortaya çıkmaktadır. Zaman içinde hormonel sebeplerden dolayı selülitte ortaya çıkmaktadır. Bu hastalık için endişelenmeyiniz. Bu hastalığın bakımı bulunmaktadır. Bu hastalıktan kurtulmanın çeşitli yolları bulunur. Fakat siz bakım yaptırmadan bize danışarak size uygun bakımı bulmalıyız. Selülitin kesin bir sebebi yoktur ancak belirli sebepleri azda olsa bulunur. Fazla kilo, yetersiz beslenme, cilt kalınlığı, genetik faktörlerdir.

Selülit Nasıl Geçer?

Selülit masajı, uzman terapistler ile uygulandığında dolaşım problemini azaltarak iyileşme sürecinde çok etkilidir. Belirli bir rutinde uygulandığında, selülitli bölgelerdeki kötü katmanların parçalanmasına yardımcı olacak ve nüksü önlemek için etkili bir uygulama olacaktır. Selülit özellikle bacak ve kalça bölgesinde çok yaygındır. Bunun nedeni, bu bölgelerde kan dolaşımının çoğunlukla yavaş olması ve bu bölgede yağ dokusunun çok daha yoğun olmasıdır. Bu masaj, özellikle bacaklardan göğse kan dolaşımını hızlandırmayı amaçlamaktadır.

Selülit nasıl geçer sorusu son zamanlarda ne merak edilen soruların başında gelir. Çünkü düzensiz beslenme, hareketsizlik ve az su içme oranları günümüzde oldukça yüksektir. Bütün bunlar da selülit oluşumu için zemin hazırlayan faktörlerin başında gelir. Selülit deri altında bulunan yağ hücre gruplarının anormal bir şekilde birikmesi ve bunun sonucunda bazı alanlarda kan dolaşımın bozulması ile oluşur. Kilo ile ilgisi yoktur. Selülit zamanla portakal kabuğunu andıran bir görüntüye dönüşür. 3 tip selülit vardır.  1. Tip selülit yumuşak ve kaygandır. Başlangıç evresidir. 2.Tip selülit varislerle birlikte seyreder. Hormonal dengesizlikler bu selüliti tetikler. Düzenli ve dengeli beslenme, yürüyüş, su içme gibi yöntemlerde 2. Tip selülit düzeltilebilir edilebilir. 3. Tip selülit ise daha sert bir hal almıştır. Bu selülitin bakımında özel kremli masajlar veya mezoterapi seansları tercih edilir. Bu tip selülite sahip olan kadınlar kesinlikle deri ve kaslarını güçlendirecek egzersizler yapmalıdırlar. Eğer bütün bunlara rağmen selülit geçmiyorsa altta yatan başka bir vücut problemi olup olmadığını öğrenmek için bir dermatoloğa gidilmelidir.

İlginizi çekebilir:

Selülit Bakımı Nedir?

Bitkisel Bakım

Herhangi bir bakım semptomları etkilemektedir. Selüliti gidermenin en önemli yolu masajdır. Masaj selüliti gidermez ancak kan dolaşımını hızlandırmaktadır. Kan dolaşımı bağ dokusunu iyileştirmektedir. Masaj yaparak selülit ile kaplı vücudu iyileştirebilirsiniz. Bu iyileşme her zaman masajla mümkün olmaktadır. Selülit için başka bir yöntemde ilaç kullanmaktır.  İlaç ile desteği doğal olarak uygulamaktayız. Tamamen bitkisel ürünler kullanılmaktadır. Krem kullanırken masajdan sonra uygulanması daha etkili olmaktadır. Kremler geniş bir etkiye sahip olmaktadır. Bu sebeple de daha etkilidir.

 

 

Kaynakça:

  1. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1046/j.1468-3083.2000.00016.x
  2. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/j.1524-4725.1997.tb00468.x
  3. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/j.1524-4725.1978.tb00416.x

 

Selülit Bakımı Nasıl Yapılır?

Selülit; ilk gençlikten itibaren aslında kadın veya erkek fark etmeksizin herkes için bir problemdir. Ancak tabii beyler için bu kadar büyük bir sorun olmasa da, hanımların bu yönde ciddi çabaları söz konusudur. Selülit bakımı; farklı uygulamalar kapsamında yapılabilir.

Selülit Bakımı Nasıl Olur?

Selülit bakımı için gerekli birçok yöntem vardır. Bunlar selülit oluşumuna etki eden sebepleri ortadan kaldırmak ile başlar. Beslenme alışkanlıklarındaki yanlışlar selülit oluşumuna etki etmektedir. Bu yüzden selülit oluşumunu azaltmak ve selülitlerden kurtulmak için daha düzenli beslenme alışkanlıkları edinilmesi gerekmektedir.

Selülit Bakımı Sonrası Değişim Ne Ölçüdedir?

Selülit bakımı sonrası selülitlerin ciddi oranda azalarak yok olduğunu net bir şekilde gözlemleyebilirsiniz.

Selülit Bakımı İçin Yaş Sınırı Var Mıdır?

Selülit bakımı her yaş grubu için uygun olmakla birlikte 18 yaş altı müşterilerimiz için aile onayı gerekmektedir.

Salonumuz

Nazım Hikmet Bulvarı Piri Reis Mah. Metropole Park Business Center Giriş Kat:2 Ofis:E27/E28 34515 - Esenyurt / Beylikdüzü / İstanbul

Bize Yazın

info@mehtapakdag.com

Bizi Arayın

0(212) 924 50 50

RANDEVU ALIN

Hemen Yer Ayırtın
KALICI MAKYAJ

KAŞ & KİRPİK

MASAJ

CİLT BAKIMI

2 Yorum

  • Bahar dedi ki:

    Merhaba, her ne kadar spor yapsamda, selülit geçirici kremler kullanıp kese yapsam da selülitlerimden kurtulamadım. Bundan dolayı güzellik merkezinde bakım yaptırmaya karar verdim. Uygulamanızın başarı oranı nedir?

  • Nuran dedi ki:

    Selamlar Mehtap Hanım, 29 yaşındayım. Çok fazla kilom yok ancak ilk çocuğumu doğurduktan sonra baldırlarımda ciddi şekilde selülitler belirmeye başladı. Siz hangi yöntemleri kullanıyorsunuz? Masaj mı krem mi başka bir şey mi ? bilgi verebilirseniz çok sevinirim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp'tan Bize Yazın