Selülit Bakımı Nedir?

Selülit; ilk gençlikten itibaren aslında kadın veya erkek fark etmeksizin herkes için bir problemdir. Ancak tabii beyler için bu kadar büyük bir sorun olmasa da, hanımların bu yönde ciddi çabaları söz konusudur. Selülit bakımı; farklı uygulamalar kapsamında yapılabilir. Bu uygulamalar; güzellik merkezleri tarafından birer kombin haline getirilir ve sunulur. İhtiyacın boyutuna göre; kürler, lazer ve daha pek çok farklı yöntem kullanılabilir.

 

Selülitlerden kurtulmak isteyenlerin bu sorunun üzerine gitmesi durumunda, gözle görülür faydayı elde etmeleri mümkündür. Elbette bunun için uzman klinikler ve güzellik merkezleri tercih edilmelidir.

 

SELÜLİT NEDİR ?

 

Selülit nedir, nasıl geçer? Selülit deri altındaki yağ dokusunun düzensiz ve aşırı birikmesi ile oluşan cilt görünüm bozukluğudur. Burun genellikle baldırlarda, göğüs altılarında ve kollarda ve bacaklarda görülür. Estetik açıdan kadınları rahatsız eden bir durum olduğu için çeşitli selülit azaltma yöntemleri geliştirilmiştir.

 

Selülitli bölgede kan aışı yavaş olduğu için yağ birikmesi fazlalaşır ve doku düzensiz bir hal alarak ciltte kötü bir görünüme sebep olur. Özellikle yaz aylarının gelmesi ile kadınlar tarafından en sık uygulanan yöntemler selülit bakımı olarak adlandırılmaktadır. Özellikle bacak bakımı selülit ile akla gelmektedir. Selülitlerden kurtulmak için var olan birçok basit yöntem oldukça güzel sonuçlar vererek selülitlerden kurtulmanıza büyük oranda yardımcı olmaktadır.

 

SELÜLİT MASAJI NEDİR ?

 

Selülit bakımı için gerekli birçok yöntem vardır. Bunlar selülit oluşumuna etki eden sebepleri ortadan kaldırmak ile başlar. Beslenme alışkanlıklarındaki yanlışlar selülit oluşumuna etki etmektedir. Bu yüzden selülit oluşumunu azaltmak ve selülitlerden kurtulmak için daha düzgün beslenme alışkanlıkları edinilmesi gerekmektedir. Buna rağmen oluşmuş olan selülitlerin giderilmesi biraz daha zor olabilir.

Selülit bir cilt altı dolaşım problemidir. Bu problemi ortadan kaldırmak ve o bölgede kan akışı ve dolaşımı düzenlemedeki en etkili yöntem ise masajdır. Selülit masajı doğru yapılarak selülitlerin parçalanması ve giderilmesi hızlandırılmaktadır. Özel selülit yağı olarak alabileceğiniz ya da farklı yağları karıştırarak elde edebileceğiniz yağlar ile yapılan bu masaj sayesinde cilt altındaki yağ dokusunun düzenlenmesi sağlanarak ciltte oluşan bozuk görüntüden kurtulabilirsiniz.

 

SELÜLİT YAĞLARI

 

Selülit masajında tek ve özel bir yağ bulunmamaktadır. Aksine birçok yağı karıştırılarak kullanılmasının daha faydalı olduğu gözlemlenmektedir.

 

Selülit masajında etkili olduğu gözlemlenmiş bazı yağlar şöyledir; susam yağı, lavanta yağı, çemen yağı, rezene yağı, limon yağı, nane yağı, yasemin yağı vb. bu yağlardan bir ya da birkaçı ile selülit bölgesine masaj yapılarak selülit görüntüsü oluşturan bozuk yağ dokusunu düzene sokacak olan cilt altı dolaşımı rahatlatılır. Kullanacağınız yağlardan herhangi birine alerjiniz olmadığı dikkat edilmesi gereken bir husustur. Selülit masajını kendisi yapmak isteyenler için geliştirilmiş bazı selülit masajı aleti bulunmaktadır. Selülit masaj aleti kullananlar uzun vadede etkili bir yöntem olduğunu dile getirmektedirler.

 

Beylikdüzü’ndeki Selülit Bakımı fırsatları ve indirimli Selülit Bakımı fiyatlarından haberdar olmak için bülten’imize kayıt olabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir:

Selülit Masajı Nasıl Yapılır?

 

Kaynakça:

  1. https://dergipark.org.tr/oguiibf/issue/5718/76542
  2. https://dergipark.org.tr/tchd/issue/44385/549127
  3. https://www.turkiyeklinikleri.com/article/en-bir-eozinofilik-selulit-wells-sendromu-olgusu-30711.html

 

Selülit Bakımı Nasıl Yapılır?

Selülit; ilk gençlikten itibaren aslında kadın veya erkek fark etmeksizin herkes için bir problemdir. Ancak tabii beyler için bu kadar büyük bir sorun olmasa da, hanımların bu yönde ciddi çabaları söz konusudur. Selülit bakımı; farklı uygulamalar kapsamında yapılabilir.

Selülit Bakımı Nasıl Olur?

Selülit bakımı için gerekli birçok yöntem vardır. Bunlar selülit oluşumuna etki eden sebepleri ortadan kaldırmak ile başlar. Beslenme alışkanlıklarındaki yanlışlar selülit oluşumuna etki etmektedir. Bu yüzden selülit oluşumunu azaltmak ve selülitlerden kurtulmak için daha düzgün beslenme alışkanlıkları edinilmesi gerekmektedir.

Tags :

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp'tan Bize Yazın