Erkek Epilasyon

Günümüzde erkek bakımı, kadınlar kadar popülerleşmeye başlayan durumlardan birisidir. Özellikle de son yıllarda erkekler kendi kişisel bakımlarına daha çok özen gösterir ve kadınlar kadar dış görünüşlerini önemser hale geldiler. Tabi ki bu durum, erkekleri lazer epilasyona yönelten sebepler arasında yer almaktadır. Hem kendi görünüşlerini daha iyi hale getirmek hem de yazın ya kışın fark etmeksizin kılların verdiği rahatsızlık hissini ortadan kaldırabilmek için lazer epilasyona yönelen erkekler, en az kadınlar kadar bu hizmeti aldıklarında memnuniyetini dile getirmektedir.

BEYLİKDÜZÜ ERKEK LAZER EPİLASYON

İstanbul gibi büyük bir metropolde milyonlarca insan yaşamaktadır ve lazer epilasyona yönelerek bu işlemleri yaptıran erkeklerin sayısı da oldukça fazladır. Beylikdüzü Erkek Lazer Epilasyon merkezi olarak hizmet arayanlar güvenilir ve doğru adrese ulaşmakta ise oldukça ayrıcalıklıdır.

Lazer epilasyon, genellikle ortalama 1,5- 2 aya aralarla yapılmaktadır. Yaza girerken ya da yaz aylarında lazer epilasyon yapılamamaktadır. Bunun nedeni, yazın vücut bölgelerinin daha çok güneşe maruz kalmasıdır. Lazer epilasyon yapıldığında, işlem gören bölgelere en azında 4-5 gün doğrudan güneş ışığı gelmemesine dikkat edilmelidir.

ERKEK EPİLASYON BÖLGELERİ NERELERDİR?

 

 • Erkeklerin daha çok tercih ettiği lazer operasyon bölgelerinin başında sırt, ense, omuz ve göğüs bölgeleri ile bunlar kadar yaygın olmasa da genital bölgeler gelmektedir. Hatta erkeklerin çok büyük bir çoğunluğu, özellikle de göğüs bölgesi için lazer epilasyona başvurmuşsa, bu bölgede kılların tamamen bitmesini pek istemediklerinden sadece azalması için ya da kılların incelmesi için toplamda 2-3 seans giderek istedikleri görünüme kavuşmayı başarmaktadır.
 • Erkeklerin vücut kılları konusunda daha çok sorun yaşadığı, kıl yoğunluğunun olduğu bölgeler genellikle bu alanlar olduğundan, kadınlara nazaran erkekler daha çok bu bölgelere lazer epilasyon yaptırmaktadır. Kadınlarda durum daha çok kasık, koltuk altı ve bacak yoğunluktadır. 
 • Ayrıca erkeklerin epilasyon yaptırmak için tercih ettiği bölgeler bunlarla sınırlı değil. Pek çok beyefendi sakal bölgesinin düzeltilmesi ve şekillendirilmesi için de lazer operasyonlara yönelmektedir. 
 • Eğer ki kaşlarından memnun olmayanlar varsa, kaşlar arasındaki rahatsızlık verici fazla kıllar için de daha estetik bir görünüm elde edilebilmesi için erkekler sıkça bu alana da lazer epilasyon yaptırmak için yönelmektedir. 
 • Tabi bir de neredeyse pek çok erkeğin kabusu kulak kılları… Kulak etrafının temizlenmesi için lazer epilasyona yönelen erkeklerin sayısı da tahminlerden çok daha fazla.  

 

Erkeklerin lazer epilasyon yaptırması, halen günümüzde kadınların yaptırması kadar doğal karşılanmamaktadır. Bu tür sebepler nedeniyle de lazer epilasyon yaptırmaya yönelirken, erkekler biraz çekimser kalabilmekte ve çoğu zaman kararsızlıkları nedeniyle kıllarıyla sorun yaşamaktadır. Ancak kadınların kıllardan kurtulmak için istekli olması kadar erkeklerinki de çok doğaldır. Neyse ki artık lazer epilasyon yaptıran erkeklerin sayısı artış gösterdiğinden, pek çok erkek daha cesaretli şekilde lazer epilasyona yönelebilmektedir.

Lazer epilasyonun pek çok avantajı bulunduğu ve erkekleri pek çok sorundan kurtardığı da göz ardı edilmemelidir. Özellikle de erkekler çok sıkıntı yaratan kıl dönmesi ve kıl batması gibi sorunları en aza indirebilmeyi sağlayan lazer epilasyon, bu tarz sorunlar ortaya çıktığındaki ciltteki kızarmaları, yanmaları ve acımaları da en aza indirebilmek için büyük konfor sağlar. Kıl dönmesi sorunu yaşayan erkeklerin de tekrar böyle bir sorunla karşı karşıya kalmamak için lazer epilasyon yaptırdıkları bilinmektedir.

Lazer epilasyona en çok başvuran erkeklerin başında sporcular gelmektedir. Özellikle de atletizm, yüzme gibi spor dalları ile uğraşanların yaptırmak için başvurduğu lazer epilasyonlar, beyler için rahatlık sağlamaktadır. Bunun yanı sıra, fitness yapan ve kas kütlesini arttıran sporcular da, çoğunla kaslarını kıllardan arındırılmış şekilde göstermeyi isterler ve bu nedenle de lazer epilasyona başvurabilirler. 

Sadece sporcular değil, aynı zamanda dövme yaptırmayı düşünen beyler de, dövmenin kuşkusuz ki kıllardan arındırılmış şekilde daha hoş görüneceğini düşünerek lazer operasyona yönelebilmektedir. Kıllardan arındırılmış alanlarda, yapılan dövmelerin detayları daha net gözlenebilmektedir. 

ERKEK LAZER EPİLASYON KAÇ SEANSTA BİTER?

Vücut kıllarının bulunduğu bölgelerde kılların farklı evreleri yer almaktadır. Evreleri tanımlarken aktif, dinlenme ve dökülme evreleri olduğu belirtilmektedir. Kıllara uygulanan lazer epilasyon süreçleri boyunca, kılların aktif olduğu yani anajen dönemdeki kıllara etki edilebilmektedir. 

Vücuttaki kıllar bu 3 evreden farklı zamanlarda ve birbirinden bağımsız şekilde geçtiği için maalesef ki tüm kılları tek seans lazer epilasyon ile yok etmek mümkün değildir. Bu nedenle lazer epilasyon süreci belli bir zaman alır. Hem kılların doğal olarak yapısı hem de kişisel farklılıklar lazer epilasyon sürecini ve seansını etkiler. Cilt rengi, kıl rengi, kıl kalınlığı, kıl yoğunluğu gibi kişisel farklılıklara göre vücudun farklı bölgeleri için farklı bitme süresi vardır. 

Herkes için aynı olmamak ile birlikte, vücut lazer epilasyonlarında ortalama olarak 6 seansa kadar kıllar azalırken, yüz bölgesi için 8 haftaya kadar sürebilmektedir. Tabi ki kişinin kullandığı hormon ilaçları varsa veya fizyolojik olarak hormon bozukluğu olanlar varsa, bu ister istemez süreci uzatacaktır. 

Ayrıca unutulmamalıdır ki, epilasyon yöntemlerinin hiçbiri, vücuttaki uygulama yapılan bölgede bulunan kıllarının yüzde yüzünü yok edemeyecektir. Bunu iddia eden yerler ise, gelen kişileri doğru şekilde yönlendirmiyor demek olacaktır.  

 

 • Erkeklerde sırt lazer epilasyon, ortalama 6-8 seans sürecektir. Sırt bölgesindeki kılların azaltılmasındaki süreyi etkileyen faktör de tabi ki kılların yoğunluğu, rengi, kalınlığıdır. 
 • Erkeklerde omuz lazer epilasyon, ortalama 6-8 seans sürecektir. Yine sırtta olduğu gibi bu bölgede de kılların azalması için gereken süre, kişisel özelliklere göre değişecektir. Unutulmamalıdır ki sırf ve omuzlardaki kıllar, yapısal olarak derin yerleşimli kıllardır. Bu nedenle de yeterli olmadığı takdirde bu bölgelere ekstra 1-2 seans eklenebilmektedir.
 • Erkeklerde göğüs ve boyun lazer epilasyon, ortalama 6-8 seans sürecektir. Ancak vücudun her bölgesinde olduğu gibi, göğüs lazer epilasyonunu tüm seanslarıyla tamamladığınızda dahi tüm kılların ortalama %85 civarını yok edebilmek mümkündür. Eğer ki göğüs kıllarının tamamen yok olmasını istemiyorsanız, sırt ve omuzlarda da olduğu gibi, daha az seans uygulaması yeterlidir. Kılların tamamına yakını yok edilmez, ancak fark edilir derecede azalacaktır.
 • Erkeklerde ense lazer epilasyon, ortalama 6-8 seans sürecektir. 
 • Erkeklerde sakal lazer epilasyon, ortalama 6-8 seans sürecektir. Ancak genellikle yüz bölgesinde yapılan lazer epilasyonların süresi biraz daha uzayabildiğinden ekstra 1-2 seans daha gerekebilir. 
 • Erkeklerde kol altı lazer epilasyon, ortalama 6-8 seans sürecektir.

 

LAZER IŞINI VÜCUDA ZARAR VERİR Mİ?

Lazer epilasyonları ile ilgili en çok merak edilen soru, kuşkusuz ki işlem sırasında uygulanan lazer ışnının vücuda zarar verip vermeyeceğidir. Ancak lazer ışınlarının günümüzde kanıtlanmış herhangi bir kanserojen ya da başka bir rahatsızlık verici etkisi yoktur. Zaten lazer ışını, cilt altında en fazla 2 – 5 mm aralığına kadar ulaşabilmektedir. Kıl foliküllerinin bulunduğu alanlar buralardır. Lazer operasyonlar kıl köklerine hedef alınarak yapılan bir işlemdir. Yani lazer ışınları daha derinlere inemez ve iç organlara zarar veremez. En çok merak edilen soruların arasında, özellikle de genital bölge lazer operasyonlarının akabinde kısırlık oluşur mu ya da yumurtalıklara zarar gelir mi soruları yer almaktadır. Yumurtalıklar kıl köklerine nazaran çok daha derindedir ve lazer ışınları buralara kadar ulaşamayacağı için kısırlık yapmaz ya da iç organlara bu ışınlar ulaşamaz. 

 

ERKEK EPİLASYON FİYATLARI NE KADAR?

Erkek lazer epilasyon fiyatları genellikle kadınlara nazaran daha fazladır. Çünkü kıl kökleri adına uygulama yapılan alanlar genellikle daha fazladır. Fiyatlandırmalarda en temel esaslardan birisi de lazer epilasyon yapılacak olan bölgenin ne kadar büyük olduğudur. Dolayısıyla, erkek lazer epilasyon ücretleri bir nebze daha yüksek olabilmektedir.

 

 • Erkekler için göğüs lazer epilasyon ücretleri ortalama olarak 300-350 TL’den başlar, 500-550 TL’ye kadar seçenekler vardır.
 • Erkekler için omuz lazer epilasyon ücretleri ortalama olarak 200-250 TL’den başlar, 300-350 TL’ye kadar seçenekler vardır.
 • Erkekler için sırt lazer epilasyon ücretleri ortalama olarak 300-350 TL’den başlar, 450-500 TL’ye kadar seçenekler vardır.
 • Erkekler için koltuk altı lazer epilasyon ücretleri ortalama olarak 90-100 TL’den başlar, 150-200 TL’ye kadar seçenekler vardır.
 • Erkekler için genital bölge lazer epilasyon ücretleri ortalama olarak 350-400 TL’den başlar, 500-550 TL’ye kadar seçenekler vardır.
 • Erkekler için bacak lazer epilasyon ücretleri ortalama olarak 400-450 TL’den başlar, 600-650 TL’ye kadar seçenekler vardır.
 • Erkekler için kaş arası, kulak içi, ense lazer epilasyon ücretleri ortalama olarak 50 TL’den başlar, 100-150 TL’ye kadar seçenekler vardır.

 

 

TÜM VÜCUT EPİLASYON ERKEK FİYATLARI NE KADAR?

Tüm vücut lazer epilasyon fiyatları, bölge bölge ve ayrı ayrı şekilde yapılan fiyatlara göre toplamda daha pahalıdır. Ancak ayrı ayrı düşünülerek toplandığında, önce göğüs için lazer epilasyon yaptırdığınızı, daha sonra biraz zaman geçince omuz için yaptırdığınızı düşünün. İki farklı alanın lazer epilasyon seansları toplandığında, tüm vücut lazer epilasyon seans ücretinden daha pahalıya gelebildiği görülmektedir. Eğer ki sadece tek bir bölgenizden şikayetçiyseniz ve sadece o bölge için lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyorsanız, sadece bölgesel olan seansları seçmeniz için iyi olacaktır. Ancak eğer ki ilerde farklı bölgeleri de yaptırabilirim diye düşünüyorsanız, tüm vücut lazer epilasyon seansı almanız daha iyi olacaktır. Tüm vücut epilasyonun seans ücreti erkeklerde genellikle 750-800 TL’den başlayarak 1000-1500 TL’ye kadar seçenekler bulunmaktadır.

 

İSTANBUL ERKEK LAZER EPİLASYON MERKEZLERİ ARASINDA NEDEN BİZ?

Lazer epilasyonları daha çok güven ilkesine dayanarak yapılan işlemlerdir. Bu nedenle, hizmet alacak kişinin lazer epilasyon yaptıracağı yere güvenmesi, hijyeni ve teknolojisinden emin olması gerekir. İstanbul’daki erkek lazer epilasyon merkezlerinin arasından sıyrılarak sektöre öncülük eden çalışmalarımız ile merkezimiz sektörde kendine iyi bir yer edinmiştir. 

Hizmet almaya gelen her kişiyi evinde hissettirecek kadar güler yüzlü ekibimiz ile hizmetlerimizi vermeye devam ediyoruz. Ekip arkadaşlarımızın hepsi alanında başarılı çalışmalar yürüten, alanı ile ilgili eğitimlerini alarak hizmet verdiğimiz lazer epilasyon sektöründe kalitesini ortaya koyan kişilerdir. Hizmetini yerine getirirken önce kalite ilkesini elinden bırakmayan, hem titiz ve düzenli hem de hijyen kriterlerini en ön plana alarak çalışma yürüten merkezimiz, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için her geçen gün kendini daha çok geliştirerek sektöre öncülük etmeye devam edecektir. 

Siz de kendinizi emin ellere emanet etmek istiyor, verdiğiniz paranın hakkını alabileceğiniz muntazam bir işlem yaptırmayı hedefliyorsanız, lazer epilasyon merkezimiz size en iyi hizmeti verebilmek için her zaman yanınızdadır!

 

Beylikdüzü’ndeki Erkek epilasyon fırsatları ve indirimli Erkek epilasyon fiyatlarından haberdar olmak için bülten’imize kayıt olabilirsiniz.

 

Beylikdüzü Erkek Epilasyon Merkezleri Nelerdir?

Beylikdüzü erkek epilasyon merkezleri arasında uzman kadrosu ve tecrübeli alt yapısıyla ön plana çıkararak gönül rahatlığıyla kesin sonuçların tadını çıkarabilirsiniz.

Beylikdüzü Erkek Lazer Epilasyon Nedir?

Beylikdüzü erkek lazer epilasyon lazer teknolojisiyle kıl köklerini etkisiz hale getirerek istenmeyen tüylerden kurtulmanızı sağlayan uygulamadır.

Beylikdüzü Erkek Epilasyon Fiyatları Nedir?

Beylikdüzü erkek epilasyon fiyatları hastanın kıl yoğunluğu istenen hizmetin kapsamı ve klinik özelinde değişkenlik göstermektedir.

İlginizi çekebilir:

Beylikdüzü Cilt Bakımı

Beylikdüzü Lazer Epilasyon

Kaynak:

https://www.sozcu.com.tr/2016/saglik/lazer-epilasyon-nedir-lazer-epilasyon-yaptirirken-nelere-dikkat-edilmeli-1567687/

16 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp'tan Bize Yazın