Beylikdüzü İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon, günümüzde kadın erkek herkesin kurtarıcısı niteliği taşıyan bir faaliyettir. Epilasyon işlemi görmeye karar vermek, halk arasında dolaşan şişirilme ve yanlış bilgilere rağmen oldukça kolay bir süreçtir. Bu süreci zor bir hale getiren ise, çeşitli epilasyon yöntemlerinden hangisinin tercih edileceğidir. Epilasyon türlerinden en bilindik olanı iğneli epilasyondur. İğneli epilasyon, iğneler aracılığı ile tek tek kıl köklerine akım gönderilmesi şeklinde gerçekleştirilen bir epilasyon türüdür. Epilasyon talebinde bulunan kişilerin cilt yapısına göre akımın ayarlanabilir olması, bu işlemin en büyük avantajlarındandır.

 

İnce uçlu, yumuşak ve zayıf akımlı iğnelerin tek tek kıl köklerine işlenerek bu kökleri yaktığı iğneli epilasyon işlemi, istenmeyen tüylere kalıcı çözüm yollarının en etkili olanıdır. Bu epilasyon türünün en etkili yöntem olmasını sağlayan unsur, tüylerin hepsine tek tek işlenmesi, diğer işlemlerde varolan genel atış mantığının bu epilasyon türünde olmamasıdır. Diğer işlemlerde tüylerin tamamen yok olmaması, hizmet kalitesinin yeterli olmaması nedeni ile tüylerin kendilerini yenilemesi gibi durumlar ortaya çıkabilir iken, iğneli epilasyonda böyle durumlar söz konusu değildir.

 

İğneli epilasyon, diğer epilasyon türlerinin göremediği, ince, kısa ve açık renkli tüylerin yok edilmesinde diğer epilasyon türlerine göre daha etkilidir. Öyle ki çoğu uzman, diğer epilasyon türlerinden biri ile işlem görmüş olan bireylerin, seansları tamamen bittikten sonra birkaç seans iğneli epilasyon görmesini de önermektedir.

 

Beylikdüzü İğneli Epilasyon Merkezleri

 

Beylikdüzü İğneli Epilasyon işlemi uygulatmak isteyen bireylerin dikkat etmesi gereken ilk unsur, bu işlemin tamamen kalıcı çözüm olmasına karşın, oldukça dikkat ve bilgi gerektirdiği gerçeğidir. İğneli epilasyon yapılırken kullanılan iğnenin, doğrudan gözenek içerisinde yer alan kıl köküne temas etmesi gerekmektedir. Bu alanda gerekli eğitimleri almamış, yeterli bilgi düzeyine sahip olmayan bireylerin bu işlemi yürütmesi ise ortaya büyük sorunlar çıkmasına neden olabilecektir. Örneğin iğnenin gözenek içerisindeki kıl köküne temas edildiği aşamada, iğnenin kıl köküne değil de kılların çıktığı yüzeye yani deriye temas etmesi deride yanıklar oluşmasına, oluşan yanıkların su toplamasına ve bu yanıklar sonucunda ortaya çıkan izlerin uzun süre varlığını korumasına neden olabilecektir. Bu nedenle bu faaliyeti yürütecek firmanın seçimi oldukça önemlidir.

 

Güzellik / estetik merkezi nasıl seçilir?

 

Beylikdüzü iğneli epilasyon hizmetini almak istediğiniz estetik merkezi’nin seçiminde, öncelikle kuruluşun deneyimlerini incelemelisiniz. Özellikle Müşterilerden gelen geri bildirim değerlendirme yapabilmeniz noktasında sizin için oldukça önemli bir referans olacaktır. Bunun yanında hizmeti vermekte olan uzmanın veya uzmanların eğitimleri ve geçmiş deneyimleri de size bu noktada bilgi verecek diğer unsurlardır. Gerekli detaylı araştırma yaptıktan sonra, kuruluşlardan güvenle hizmet alabilmeniz mümkündür. Bu hizmet tipi kamusal sınırlamalara tabi olup, lisanslı biçimde çalışan işletmelerin belli protokollere uygun hizmet üretme zorunluluğu söz konusudur. Bu bakımdan, merdiven altı olmayan nitelikli güzellik merkezlerini tercih ederek gönül rahatlığıyla hizmet alabilmeniz mümkündür.

 

Beylikdüzü’ndeki İğneli Epilasyon fırsatları ve indirimli İğneli Epilasyon fiyatlarından haberdar olmak için bülten’imize kayıt olabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

Beylikdüzü Erkek Epilasyon

Beylikdüzü Cilt Bakımı

 

Beylikdüzü İğneli Epilasyon Merkezleri Arasında Hangisini Seçmeliyim?

Beylikdüzü iğneli epilasyon merkezleri arasında Mehtap Akdağ Güzellik Salonu profesyonel hizmet kalitesi ve uzman kadrosuyla enler arasında yer almaktadır.

Beylikdüzü İğneli Epilasyon Acı Veren Bir Uygulama Mıdır?

Beylikdüzü iğneli epilasyon adı üzerinde iğneyle yapılan bir uygulama olsa da mikro iğneler sayesinde acı hissetmeden güzelliğinizi ön plana koyduğunuz bir uygulama türüdür.

Beylikdüzü İğneli Epilasyon Nasıl Yapılır?

Beylikdüzü iğneli epilasyon mikro iğneler sayesinde kıl köklerini etkisiz hale getirerek istenmeyen tüylerden kurtulmanızı sağlayan bakım uygulamasıdır.

 

11 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp'tan Bize Yazın