Beylikdüzü Solaryum

Solaryum uygulamaları, son yıllarda ülkemizde yaygınlaşan estetik uygulamalardan bir tanesidir. Girdim bronz görünmesini sağlayan yapay ultraviyole ışınlarını vücuda güvenli miktarda göndererek çağlayan solaryum aracı, gelişmiş bir teknolojiye sahiptir. Bu araçların kullanımı ve bulundurulması ruhsata tabidir. Yani herkes ve her kurum solaryum uygulaması gerçekleştiremez. Bu konuda gerekli ehliyetlere sahip olunması ve güvenli uygulama yapılabileceği noktasında teminatların verilmesi hayati öneme sahiptir. Zira Ultraviyole ışınlar kontrolsüz ve yanlış verilmeleri durumunda oldukça ciddi olumsuzluklar ortaya çıkabilir. Kaldı ki kalitesiz donanım bu noktada başlı başına büyük bir risktir. Bu nedenle solaryum uygulamalarını kaliteli hizmet veren nitelikli kurumlardan almak gerekir.

 

SOLARYUM NEDİR?

 

Solaryum nedir? Solaryum güneş ışınlarını yapay olarak taklit edilerek özellikle kozmetik sektöründe bronzlaşma amacıyla kullanılan yöntemdir. Solaryum cihazı Ultraviole A ve B olarak bilinen UVA ve UVB ışınlarının belirli seans süreleri içerisinde cildin maruz kalmasını sağlayan cihazdır. Solaryum ne demek sorusunu cevaplamaya devam edeceğimiz yazımızda solaryum faydaları ve solaryum dikkat edilmesi gerekenler hususları inceleyeceğiz. Beylikdüzü solaryum merkezleri olarak solaryum hakkında bilmeniz gerekenleri ve anlatarak en uygun Beylikdüzü solaryum fiyatları vermekteyiz. Konumuza solaryum hizmetinin kaliteli ve hijyenik olarak sunulan merkezlerde alınmasının solaryumdan fayda elde etmek ve solaryumun zararlarından korunmak için birinci şart olduğunu belirterek devam edelim.

 

SOLARYUM FAYDALARI

 

Solaryumun birinci öncelikle kullanım amacı kozmetik sektöründeki estetik kaygılardır. Daha bronz bir ten isteyenler için bir fırsat sunmaktadır. UVB ışınları vücutta d vitamini sentezlemesini hızlandırmaktadır. Solaryum d vitamini sentezini arttırarak kemik erimesini engellemektedir. Solaryum kozmetik sektörü dışında bazı hastalıkların bakımında da kullanılmaktadır. Sedef hastalarında belli bir oranda cildi yenilediği tespit edilmiştir. Cildin kendini yenilemesini tetiklemektedir. Aynı zamanda ciltte oluşan yara izleri ve sivilce izlerinin iyileşmesini hızlandırmaktadır. Ayrıca estetik olarak bronz bir ten ile özgüven kazanan kişilerin daha mutlu oldukları ve daha pozitif yaşadıkları gözlemlenmiştir. Sosyal olarak da büyük bir fayda sağlamaktadır. Solaryum cilt kanseri yapması yönünde yazılan bütün kaynaklarda doğrulanmış bilgi ise doğru kullanım durumunda böyle bir durumun söz konusu olmadığıdır. Bilakis cilt hücrelerinin yenilenmesini sağladığı için kanser önleyici özelliği vardır.

 

SOLARYUM DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 

Solaryum dikkatli kullanıldığında büyük fayda sağlayan bir uygulamadır. Ancak dikkat edilmediğinde de vücudunuza zarar verebilir. Öncelikle kalp pili olanların solaryum kullanmaması gerekmektedir. Klostrofobik ve panik atak sorunları yaşayanlar solaryum cihazlarına girmeden önce zihinsel hazırlıklarını yapmalıdırlar. Hamilelik süresince solaryum girilmesi tavsiye edilmeyenler arasındadır. Solaryum seanslarınızın yıllık olarak 50 seansın altından kalması dermatologların tavsiyesidir. Solaryuma girmeden önce kesinlikle danışmandan bilgi alın ve tavsiye edilen sürelere uyunuz. Eğer seans esnasında istenilenden fazla yanma meydana gelirse seansın bitmesini beklemeden solaryum cihazından çıkın. 2 seans arasına en az 2 gün ara vererek renk hücrelerinin yenilenmesine imkan tanıyın.

 

Beylikdüzü’ndeki Solaryum fırsatları ve indirimli Solaryum fiyatlarından haberdar olmak için bülten’imize kayıt olabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

Beylikdüzü Protez Tırnak

Beylikdüzü Lazer Epilasyon

Beylikdüzü Kirpik Lifting

Beylikdüzü Kaş Tasarımı

Beylikdüzü Kaş Alımı

Beylikdüzü Kalıcı Makyaj

Beylikdüzü İpek Kirpik

Beylikdüzü İğneli Epilasyon

Beylikdüzü Erkek Epilasyon

Beylikdüzü Cilt Bakımı

 

Beylikdüzü Solaryum Salonları Nerededir?

Beylikdüzü solaryum salonları arasındaki Mehtap Akdağ Güzellik Salonu ulaşımı oldukça kolay olan Nazım Hikmet Bulvarı Piri Reis Mah. Metropole Park Business Center Giriş Kat:2 Ofis:E27/E28, 34515 Esenyurt / Beylikdüzü / İstanbul adresindedir.

Beylikdüzü Solaryum Fırsatları Nelerdir?

Beylikdüzü solaryum fırsatlarına ayrıntılı olarak https://www.mehtapakdag.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Beylikdüzü Solaryum Merkezlerine Nasıl Ulaşabilirim?

Tecrübeli kadrosuyla üstün hizmet kalitesinde uygulanan solaryum hizmetine Mehtap Akdağ Güzellik Salonu ile ulaşabilirsiniz. Nazım Hikmet Bulvarı Piri Reis Mah. Metropole Park Business Center Giriş Kat:2 Ofis:E27/E28, 34515 Esenyurt / Beylikdüzü / İstanbul adresinden 0(532) 706 55 70 bolu telefondan ayrıntılı fırsatları öğrenebilirsiniz.

7 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp'tan Bize Yazın