Medikal Manikür Nedir?

Medikal manikür el ve tırnak bakımını sağlık maksadıyla yapılmasıdır. Manikür; bakımlı ellere sahip olmak isteyen herkesin başvurabileceği bir yöntemdir. Medikal manikür ise belli düzeyde tırnak deformasyonu olan, tırnak batması gibi fiziksel problemleri bulunan, bunun yanında çeşitli enfeksiyonlar nedeniyle tırnaklarında şekil bozuklukları oluşan kişilerin başvurabileceği yöntemdir.

Çoğunlukla mantar ve benzeri enfeksiyonlar nedeniyle ciddi şekil bozukluklarına sahip olan tırnakların eski haline döndürme deri mümkün olmayacaktır. Ancak medikal manikür ile görsel olarak iyi bir forma kavuşmaları sağlanabilir.

 

MEDİKAL MANİKÜR

 

Güzellik merkezlerinin yanı sıra medikal manikür hizmetleri oldukça yoğunlaşmaktadır. Sebebi ise artık kadınların güzellik kaygılarının yanı sıra sağlıkları ile ilgili de kaygı duymalarıdır. Medikal manikür işlemleri manikür hizmetinin klinik hijyene sahip ortamlarda ve cihazlarla yapılmasıdır. Bu durum manikür uygulaması sonrasında oluşabilecek enfeksiyonları ortadan kaldırmaktadır. Medikal manikürde kullanılan medikal manikür pedikür seti tamamen steril malzemelerdir. Bu sayede enfeksiyon ihtimali oldukça düşmektedir. Yanlış tırnak kesimlerinden kaynaklanan tırnak problemlerini ortadan kaldırmak için uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Tırnaklardaki batmalar, bakımsız tırnakların kötü durumları profesyonel uzmanlar tarafından ilgilenilerek giderilmektedir.

Medikal manikür hizmetinin en büyük avantajı hijyenik ve sağlıklı olmasıdır dersek hakkını yemiş olmayız.

 

MEDİKAL MANİKÜR NE DEMEK ?

 

Medikal manikür ne demek peki? Ne işe yarıyor bu medikal manikür? Neden bunu tercih edelim? Dediğinizi duyar gibiyiz. Medikal manikür eğitimi almış uzmanlar tarafından daha önce bakımsız kalmış tırnaklar ya da yanlış uygulamalarla kötü duruma gelmiş olan tırnakların estetik açıdan canlandırılması işlemidir. Eğer hem hijyenik hem de estetik bir tırnak bakımı arıyorsanız kesinlikle medikal manikür tercih etmelisiniz.

Tırnakların yanlış kesilerek batması gibi durumlarla karşılaşmamak için hijyenik tırnak kesimi yaptırmalısınız. Bu işlem tırnaklarınızın mantar ve diğer tırnak hastalıklarına yakalanmanızı engeller. Böylece tırnaklarınız daha sağlıklı ve güzel bir görünüme sahip olur. Medikal manikürde kullanılan özel medikal manikür seti anti bakteriyel materyallerden üretilmektedir. Bu da sizden önce kullanan kişiden bir hastalık geçmesinin önünü almaktadır.

 

MEDİKAL MANİKÜR FAYDALARI

 

Medikal manikür yapımı kadınların kendi sağlıkları açısından tercih ettikleri bir yöntemdir ve estetik kaygıyı gidermek için yapılmaktadır. Ama estetik olunca da medikal manikür fiyatları tercih edilmesi için büyük bir kriter olmaktadır. Bazı zorunlu hallerde ve hassas ciltlerde başka bir seçenek bulunmasa da Medikal manikür işlemi için aşırı fiyatlar ödemeniz gerekmez.

Evde medikal manikür yapma teknikleri ile ilgili birçok yazı ve görsel bulabilirsiniz. Ancak şunu belirtelim ki medikal manikür sadece hijyenik manikür değildir. Evde dikkat edemeyeceğiniz ya da yapamayacağınız uygulamalar içerdiği için kesinlikle uzmanı tarafından yapılmalıdır. Medikal manikür zararları olarak ele alınan yazılarda klasik manikür ya da farklı manikür türleri ticari amaçlarla övülmektedir. El sağlığı açısından medikal manikür işlemleri oldukça faydalıdır.

Beylikdüzü’ndeki Medikal manikür fırsatları ve indirimli Medikal manikür fiyatlarından haberdar olmak için bülten’imize kayıt olabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Manikür Nedir?

Manikür el tırnaklarının daha bakımlı ve temiz durması için yapılan bakımdır. Manikür el tırnaklarının törpülenmesi, tırnak diplerindeki etlerin temizlenmesi ve oje sürülmesi ile ellerinizin daha şık durmasını sağlar. Klasik, kuru ve medikal medikal en çok tercih edilen manikür çeşitlerindendir.

Manikür Pedikür Ne Demek?

Manikür Pedikür el ve ayak tırnaklarına yapılan bakımın adıdır. Tırnakların sağlıklı ve bakımlı durması için yapılır. Güzellik merkezlerinde ya kuaförlerde yapılabildiği gibi evde de yapılabilir. Tırnak dibi etleri temizlerken derinize ve tırnağınıza zarar vermemeniz için uzmanına gitmenizi tavsiye ederiz.

Kaynakça:

  1. http://commons.pacificu.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=1014&context=otfac
  2. https://patents.google.com/patent/US3784270A/en
  3. https://www.cabdirect.org/cabdirect/abstract/20153038137
WhatsApp WhatsApp'tan Bize Yazın