Nasır Temizleme

Nasır; insan derisinin doğal savunma mekanizmaları içerisinde esasında faydalı bir sistem olsa da, gündelik hayatta, özellikle ayaklarda meydana gelmesi durumunda ciddi bir sorun durumuna gelir. Tabii sadece ayaklar değil, eller için de nasır oluşumu söz konusu olabilir ve nasır nasıl geçer sorusuna verilebilecek cevap nasır temizleme uygulamasıdır. Her ne kadar vücut nasırları bir süre sonra atıyor olsa da, nasır giderme için özel yöntemlere başvurmak çok daha hızlı ve etkili sonuçlar elde etmek bakımından faydalı olacaktır. Uzman güzellik merkezlerinde, bu uygulama en nitelikli biçimde gerçekleşebilmekte kısa sürede nasırlarınızdan arınmamız mümkün olmaktadır.

 

NASIR NEDİR

 

Nasır nedir? Nasırlar kişilerde oluşan deri sertleşmeleri olarak adlandırılabilir. Nasır oluşumunun en temel sebeplerinden birisi ise süreklilik arz eden basın ve sürtünme işlemleridir. Bu duruma maruz kalan deri kısımları kendi katmanlarını arttırarak kendisini korumaktadır. Ancak zamanla bu deri ölür ve kalıntı halini alır. Bu da kişilere hareketlerde ağrı ve zorluğun yanı sıra kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Özellikle hemen herkeste görülen topuk nasırı estetik açıdan pek rahatsız edici bulunmaktadır. Nasırların çeşitlerine göre farklı temizleme yöntemleri kullanılmaktadır. Nasır temizleme yöntemleri belirlenirken öncelikle nasırın türünün doğru tespit edilmesi gerekmektedir. Bu nasıl temizleme işleminin en önemli basamağı olarak kabul edilmektedir.

 

NASIR TEMİZLEME YÖNTEMLERİ

 

Nasır temizleme yöntemlerini anlatmadan önce eğer nasırlarınız iltihaplı ise hekime başvurarak iltihap kurutucu tedavi yapmasını sağlayın. Aksi takdirde iltihaplı bölge ve iltihabın kana karşımasına sebep olabilecek yanlış uygulamalardan dolayı başınıza büyük dertler açılabilir. Topuk nasırı gibi nasırlarda elektrikli nasır törpüsü ya da topuk taşı adı verilen özel törpü taşlarının kullanılması en bilinen yöntemler arasında yer almaktadır. Daha derin ve sancılı nasırlar için nasır sökücü kullanılmalıdır. Nasır bandı olarak bilinen nasır sökücüler deriyi uyararak nasırlı bölgenin derinin dışına atılmasını sağlamaktadır. Ağrılı nasırlarda kullanılması tavsiye edilmektedir. Nasır kazıma yöntemi ise elektrikli nasır törpüsü ile yapılan işlem benzeri bir yöntem olarak algılanarak yanlış fikir sahibi olunmaktadır.

 

NASIR KAZIMA

 

Nasır kazıma işlemleri için birçok günlük kullanım aleti üretilmektedir. Özellikle ayak tabanlarında oluşan nasırlar için nasır kazıma makinesi, nasır temizleme bıçağı gibi ürünler ya da birçok ürünün bir arada bulunduğu nasır temizleme seti şeklinde satılmaktadır. Nasır temizleme aletleri yanlış kullanımlarda kişiye zarar vermektedir. Bunun yerine güzellik merkezlerinde nasıl temizleme işlemi yaptırarak nasırlarınızdan kurtulabilirsiniz. Derinliğini doğru tahmin edemediğiniz bir nasırı nasır temizleme jileti ile almaya çalışırken canlı deriyi alarak ayak tabanınızda yara oluşmasına daha kötüsü enfeksiyon kapmasına sebep olabilirsiniz. En sağlık nasır temizleme işlemini profesyonel destekle yaptırmanızda sağlık açısından büyük avantajlar bulunmaktadır. Nasır temizleme, Nasır kazıma, Nasır sökme işlemlerinde temiz ve hijyenik uzman tecrübesinden yararlanmanız faydanıza olacaktır.

Beylikdüzü’ndeki Nasır Temizleme fırsatları ve indirimli Nasır Temizleme fiyatlarından haberdar olmak için bülten’imize kayıt olabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

İltihaplı nasır nasıl geçer: El ve ayaktaki nasır için evde kesin tedavi!

Kaynakça:

  1. https://dergipark.org.tr/deutip/issue/4647/63398
  2. https://patents.google.com/patent/USD448119S1/en
  3. https://patents.google.com/patent/USD483910S1/en
WhatsApp WhatsApp'tan Bize Yazın