Mehtap Akdağ

31 Temmuz 2019

Yorum yapılmamış

Beden içerisinde aktif bir şekilde işlev gören kas grupları olduğu gibi pasif olarak kalabilen kas grupları da bulunuyor. Pasif jimnastik egzersizi pasif kalan kasların yeniden çalıştırılması amacıyla uygulanan etkili bir spor aktivitesidir. Pasif jimnastik etkili radyo dalgaları üzerinden pasif konumda yer alan kasların aktif olması açısından uygulanır.

Pasif Jimnastik İle Fazla Kiloların Atılması

 

Pasif jimnastik bedene egzersiz yaptırması sebebiyle enerji harcanmasını da sağlar. Bu durum sonucundaysa metabolizma sisteminde aşırı işlevin meydana gelmesi ile birlikte kalori yakımının oluşmasına sebep olur. Ayrıca bedene gönderilen etkili radyo dalgaları sayesinde yağ dokularının uyarılmasını sağlayarak vücuttan atılmasına destek olur. Ancak fazla kiloların tümünden kurtulabilmek açısından pasif jimnastik yönteminin tek başına etkili olmadığını belirtebiliriz. Tüm kiloların atılması için uygulama ile birlikte etkili diyet çalışması yapılması gerekiyor.

 

Pasif Jimnastik Uygulanışı

 

Pasif jimnastik uygulanışı oldukça basittir. Sorunlu olan bölüme özel pedler üzerinden bağlanılarak düşük voltajlı elektrik sunulur ve bu sayede vücut kaslarının çalıştırılması sağlanır. Ayrıca pasif jimnastik uygulamasında birden fazla pedlerde bulunduğundan aynı seans üzerinden birden fazla bölge üzerinden de işlem gerçekleştirilebilir. Değişik düzey seçenekleri üzerinden bireylere göre en uygun ayardan işlem uygulanır.

İlginizi çekebilir:

Pasif Jimnastik İstanbul

 

Pasif Jimnastik Herkese Uygulanır Mı?

 

Pasif jimnastik uygulaması herkese uygulanamaz. Kalp rahatsızlıkları bulunanlara, gebelik döneminde bulunan kadınlara, regl döneminde bulunan bayanlara uygulanmaz. Bunun dışındaki herkese güvenle uygulanabilir. Ayrıca kalp pili bulunan bireylerin ilk olarak doktora danışmak şartıyla ve doktorun onay sunması ile birlikte pasif jimnastik uygulamasından faydalanabilirler.

Pasif jimnastik yöntemi toplamda 15 seans üzerinden gerçekleştirilir. Seanslardaki sıklık haftalık olarak 3 veya 5 defa olabiliyor. Pasif jimnastik yönteminde tek seans süresi ortalama olarak 30 veya 35 dakika aralığında devam edebiliyor. Yöntemin etkisi bireyler arasında farklılık göstermekle birlikte genellikle 10 seans sonunda etkileri görülebiliyor.

Uygulamada etki süresi bireylerin metabolik durumları, sağlık sorunları, fiziksel aktivite durumları ve beslenme düzenine baz alınarak görülebiliyor.

Günlük beslenme ve aktivitelerde ciddi negatif değişimler olmadığı müddetçe pasif jimnastik uygulaması etkileri kalıcı olarak devam eder. Uygulama ile birlikte ayrıca spor ve fiziksel aktiviteler sürecinde de hızlanma meydana geliyor. Pasif jimnastik yöntemi yalnızca spor merkezinden uygulanabilir. Bu etkili uygulamadan faydalanmak için bizimle iletişime geçilebilir.

Beylikdüzü’ndeki Pasif Jimnastik fırsatları ve indirimli Pasif Jimnastik fiyatlarından haberdar olmak için bülten’imize kayıt olabilirsiniz.

Kaynakça:

  1. https://apps.dtic.mil/docs/citations/ADA298192
  2. https://cifi2d.fade.up.pt/files/scgym722015article-6.pdf
  3. https://www.nrcresearchpress.com/doi/abs/10.1139/h03-019

Pasif Jimnastik Ne Demek?

Pasif Jimnastik ile zayıflama nedir? Pasif jimnastik uygulaması kasların yapay olarak uyarılarak çalıştırılması temeline dayanmaktadır. Bu yöntem ile vücudumuzda atıl durumda olan yeteri kadar çalıştırılmayan kaslar uyarılarak çalışmaları sağlanmaktadır.

Pasif Jimnastik Nasıl Uygulanır?

Pasif jimnastik uygulaması radyo dalgaları aracılığıyla vücutta sık çalıştırılmayan kasları çalıştırarak yağ kütlenizi düşürmeyi amaçlayan zayıflama uygulamasıdır.

Pasif Jimnastik Yorucu Mudur?

Pasif jimnastik tıbbi cihazlarla radyo dalgalarını kullanan, yattığınız yerden gerçekleştirilen bir uygulamadır, yorucu değildir.

Pasif Jimnastik için Uzman Seçimi Nasıl Yapılır?

Pasif jimnastik tıbbi cihaz temelli bir uygulamadır, bu yüzden hizmet alınan kliniğin kalitesi ve tecrübeli en önemli esastır.

Salonumuz

Nazım Hikmet Bulvarı Piri Reis Mah. Metropole Park Business Center Giriş Kat:2 Ofis:E27/E28 34515 - Esenyurt / Beylikdüzü / İstanbul

Bize Yazın

info@mehtapakdag.com

Bizi Arayın

0(212) 924 50 50

RANDEVU ALIN

Hemen Yer Ayırtın
KALICI MAKYAJ

KAŞ & KİRPİK

MASAJ

CİLT BAKIMI

WhatsApp WhatsApp'tan Bize Yazın